#

На прикладі одного угону: Як суд під Києвом відпускає злочинців на волю

29.08.2018 13:49
На прикладі одного угону: Як суд під Києвом відпускає злочинців на волю

Днями у Вишневому поліція затримала групу осіб, які викрали автомобіль. Але завдяки суддям Києво-Святошинського району практично усі вони зуміли уникнути реальної відповідальності

Як стало відомо нашому виданню, працівниками Управління карного розшуку Київщини, 20 серпня було затримано чотирьох осіб. Їх спіймали після чергового викрадення автомобіля у місті Вишневе. Виявилося, що чоловіки раніше неодноразово притягувалися до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини. Причому, взяли їх на гарячому: під час затримання у них виучили викрадену «Toyota RAV-4», а також документи від «Lexus LS460», який група раніше викрала в Києві. Також вилучили системи заглушки сигналів. Іншими словами, поліція отримала стовідсоткові докази.

Але для вітчизняної Феміди цього виявилося недостатньо. У Києво-Святошинському районному суді заявили, що усі надані докази не є підставою для винесення справедливого вироку. Що ж робить суд? Фактично відпускає їх. Двох чоловіків взято під нічний домашній арешт, одного – під цілодобовий. Ще одному «впаяли» «жорсткий вирок» у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі півмільйона гривень. Фактично це залишає банді можливість і надалі займатися угонами – як відомо, електронні браслети в країні вже ввели, але наші "кулібіни" навчилися з легкістю їх знімати. А заставу один з учасників злочинного угрупування може легко «відбити» за одну «ходку», зважаючи на те, що, судячи з усього, вони спеціалізуються вони на недешевих автомобілях.

У цілому дії Києво-Святошинського суду викликають чимало питань. Як повідомили нам правоохоронці, судді розглядають зараз справи немовби вибірково: розглядають те, що вони вважають за потрібне, на власний розсуд. В результаті низка важливих справ просто «підвисла» у повітрі. 

Як тут не згадати про керівницю Києво-Святошинського райсуду Тетяну Дубас. Ця пані неодноразово потрапляла в різноманітні скандали. Наприклад, у ЗМІ писали про видачу ділянок собі і своїм родичам через підконтрольний їй Києво-Святошинський районний суд. До того ж на неї є безліч дисциплінарних скарг, які так і залишилися без розгляду.

Писали журналісти і про те, як вона вправно використовувала своє становище для тиску на адвокатів завдяки обшукам силовиків, видаючи відповідні постанови.

Зрозуміло, що з таким керівництвом суду, очікувати на якісь справедливі рішення не варто. Схоже на те, що Київська область отримала свій аналог Печерського суду, який приймав відверто замовні рішення та скопроментував судову систему як таку…  

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook