#

На старті виборчої кампанії в Білій Церкві: коли запрацює козир олігарха Хмельницького

30.01.2020 06:00
На старті виборчої кампанії в Білій Церкві: коли запрацює козир олігарха Хмельницького

У колишнього мера Українки Павла Козирєва вже почався виборчий цикл у Білій Церкві, де він планує поборотися з чинним мером міста за крісло

Восени цього року відбудуться місцеві вибори. Найбільше місто Київщини – Біла Церква – обиратиме нового міського голову. Основні гравці вже активізувалися та почали боротися за прихильність містян. І неабияку активність тут останнім часом демонструє голова Білоцерківської ДФС та віднедавна член виконавчого комітету Павло Козирєв. Варто відзначити, що тривалий час податківець перебував фактично за лаштунками політичної арени Білої Церкви та займався переважно справами фіскальної служби та питаннями цифрової трансформації. Утім, його активізації чекали представники четвертої влади, які, як бачимо, небезпідставно пророкували продовження політичної кар’єри Козирєва у Білій Церкві та його ймовірне балотування на посаду міського голови.

Нагадаємо, як писали ЗМІ, спочатку Козирєва на посаду заступника мера Білої Церкви лобіював олігарх Василь Хмельницький, проте мер Геннадій Дикий не виконав домовленість та не призначив Козирєва на посаду. Пізніше у пресі згадувалося, що група ексрегіонала Василя Хмельницького, яка на минулих виборах просувала Костянтина Єфименка, готує "свою" кандидатуру на посаду міського голови Білої Церкви та цілком ймовірно ним може стати нинішній голова Білоцерківської фіскальної служби Павло Козирєв. І ось нарешті Павло Генріхович голосно заявив про себе, потужну команду, великі можливості та плани.

Без піару в підготовці до виборів не обійтися, адже треба бути і на виду, і на слуху. Але найголовніше – «намацати» головні проблеми та недоліки, визначити пріоритети, урахувати помилки попередників тощо. У Козирєва було достатньо можливостей та часу для оцінки політичного ландшафту, округу, суперників і виборців.

Нині Козирєв активно зустрічається з пенсіонерами, відвідує різного плану заходи, організовує зустрічі тощо. Загалом, робить усе що й годиться майбутньому кандидату. Але вельми красномовним та навіть показовим стало нещодавнє створення громадської спілки «Нова Біла Церква» та ініціювання Козирєвим розробки «Стратегії розвитку Білої Церкви 2032»,  що передбачатиме чіткі пропозиції щодо трансформації міста у «Smart City».

У соцмережах Козирєв закликає містян долучитися до формування амбітної стратегії. Днями в Білій Церкві відбувся старт цього проєкту. Основний посил у тому, що Біла Церква насправді має великі можливості, а натомість програє за економічними показниками порівняно з іншими містами, які подібні за економікою та кількістю населення. Мовляв, власне тому місту потрібна нова, дієва та чітка стратегія розвитку. Планується, що документ буде презентовано вже у квітні цього року в Києві.

Примітно, що перед попередніми місцевими виборами також був прийнятий документ «Стратегія розвитку Біла Церква», проте зараз про нього ніхто не згадує. Документ, як кажуть, їсти не просить….

Та, окрім оголошення про початок розробки стратегії, похвалитися податківцю було чим, адже Асоціація малих міст України, головою якої є Козирєв, виграла грант на реалізацію глобальних цілей сталого розвитку, проголошених резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 25 вересня 2015 року. Зокрема ГО Фонд Розвитку Міст, «Академія публічно-приватного партнерства», ВГО «Асоціація малих міст України» та «Бізнес для розумних міст» підписали меморандум про співробітництво. Недивно, що для цього «пілотного» проєкту Козирєв обрав саме Білу Церкву. Щоправда дехто з критиків Козирєва називає всі ці проєкти такими собі «Нью-Васюками».

У будь-якому разі медіапідтримка Козирєву є і серйозна: вона здійснюється декількома місцевими ЗМІ, зокрема, місцевим телеканалом. Те, що ймовірному кандидату в мери перейде в спадок електоральний важковаговик – так звані «бабушки» Єфименка сумніву немає. Тому, як кажуть місцеві політичні оглядачі, завдяки значним грошовим ресурсам групи Хмельницького, медійній монополії та оновленому образу «реформатора та іноватора» Павло Козирєв має серйозні шанси на крісло міського голови.

Варто зауважити, що «ексрегіонал» Павло Козирєв не відповідає прямо на питання журналістів, чому склав повноваження міського голови міста Українка Обухівського району. Як відомо, він очолював Українку цілих 15 років і за цей час не раз ставав фігурантом корупційних розслідувань. Тоді ще міському голові міста закидали перевищення службових обов'язків, незаконне використання бюджетних коштів, сприяння вирубці об'єктів природо-заповідного фонду під забудову, прийняття незаконних земельних рішень, надання дозволів на забудову навколо водних об'єктів. Результатом цього стало відкрите кримінальне впровадження щодо зловживань чиновниками мерії м. Українки, де працівники поліції та СБУ проводили обшуки. В одному з інтерв’ю «Моїй Київщині» Козирєв коротко прокоментував цю ситуацію, зауваживши, що таке шоу як обшуки, певно було потрібне для картинки у ЗМІ, адже у цієї історії, як і у багатьох подібних, не виявилося ніякого продовження.

Але Козирєв таки склав повноваження голови та вирішив продовжити політичну кар’єру в Білій Церкві. До слова, згідно з декларацією, Павло Козирєв має доволі скромні статки, що можна побачити у відкритому доступі. Але, як вже традиційно склалося, дружина чиновника виявилася набагато успішнішою в плані доходів і майна.

Водночас Павло Козирєв позиціонує себе як хороший сіті-менеджер, який вміє керувати містом та надавати якісні послуги його мешканцям. Тому, схоже, що досвідчений політик спробує довести це на практиці в якості міського голови Білої Церкви. До речі, окрім Хмельницького у Козирєва є виходи на «Батьківщину»: у 8 скликанні Верховної Ради був помічником нардепа від «білосердешних» Вадима Івченка, який сам родом із Білої Церкви…

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram