#

Найбільші платники податків Київщини: Фермерське господарство "Тетяна 2011"

11.11.2019 06:00
Найбільші платники податків Київщини: Фермерське господарство "Тетяна 2011"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів із підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали фермерське господарство "Тетяна 2011"

Фермерське господарство "Тетяна-2011" є відносно молодим підприємством, але доволі успішним. Як і вказано в назві, воно було засноване в 2011 році та входить у трійку лідерів за показниками урожайності в Київській області.

В обробітку господарство має 2228 га землі і спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур: озимої пшениці, пивоварного ячменю, сої, кукурудзи, соняшника, цукрового буряку, ріпаку та гірчиці. Також фермерське господарство "Тетяна 2011" займається вирощуванням яблук.

У 2015 році дане підприємство провело повну реконструкцію старих приміщень ферми та побудувало сучасний комплекс для розведення малої рогатої худоби за новітніми технологічними нормами. У тому ж році з Франції до ферми було завезено кіз альпійської та зааненської порід, а  навесні 2016 році запрацював доїльний зал. Кожне дійне місце обладнано сертифікованим лічильником молока за ISO-стандартами. Ця доїльна зала  дозволяє скоротити час доїння, контролювати кількість соматичних клітин та загальне бактеріальне забруднення молока.

На підприємстві в середньому 600 дійних кіз, які дають в день 2000 літрів молока. Саме фермерське господарство за добу в спеціальному цеху на сучасному ізраїльському обладнанні може переробляти 7,5 тонн молока. У результаті підприємство виготовляє молоко з різним відсотком жирності, 15 видів кисломолочної продукції по ізраїльській технології, 18 видів сирів по французькій технології – м’які, напівтверді та тверді й морозиво. Усю продукцію господарство реалізує під власною торгівельною маркою "Zinka", яку можна зустріти в 75 торгових мережах Києва й України.

Власником Фермерського господарства "Тетяна 2011" є депутат Київської облради, ексрегіонал Василь Цвик. У 2015 році він перефарбувався і пішов на вибори до обласної ради під прапорами "Нашого краю", одночасно йшовши до районної ради. До того, як розпочати свій бізнес, він працював бригадиром тракторної бригади агрофірми "Світанок", а потім - агрономом першого відділу цієї ж компанії. У період з 2004 по 2010 роки був директором підприємства "Урожай". Цвик дуже давно знайомий із чинним заступником облради Ярославом Добрянським. Він працював із ним за часів його головування у Згурівському районі. Тоді господарство Цвика тільки набирало обороти і Добрянський допоміг з землею нинішньому однопартійцю.

У 2017 році Василь Цвик був побитий у власному будинку. Тоді четверо бандитів перед нападом отруїли собаку і зв'язали охоронця. Однією з версій щодо причини нападу вважають виступ Цвика в ефірі українського радіо, де він розповідав про успіхи і здобутки своєї ферми. Проте є інша версія, яка говорить, що його побили конкуренти-бізнесмени, яким він можливо "перейшов дорогу".

Проте, повертаючись до підприємства, потрібно зазначити, що воно забезпечує роботою 70 осіб. Середньомісячна зарплата станом 2018 рік на підприємстві була 4080 грн. У 2017 році Фермерське господарство "Тетяна 2011" сплатило 6,399 млн грн податку, із них до державного бюджету надійшло 4,971 млн грн, а у місцевий потрапило 1,428 млн грн.

Довідково: Фермерське господарство "Тетяна 2011" знаходиться за адресою Київська область, Згурівський район, село Усівка, проспект Криворізький, будинок 47-б.

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram