#

Найбільші платники податків Київщини: ПАТ «Яготинський маслозавод»

06.05.2019 05:03
Найбільші платники податків Київщини: ПАТ «Яготинський маслозавод»

«Моя Київщина» продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали ПАТ «Яготинський маслозавод», яке є одним із найбільших національних виробників молочної продукції

Історія Яготинського маслозаводу почалася з 1956 року, коли він був створений як підприємство з переробки молока та вершків. До 2006 року завод існував самостійно, а потім приєднався до групи компаній «Молочний Альянс» й зазнав суттєвої реконструкції та технічного переоснащення.

ПАТ «Яготинський маслозавод» є одним із найбільших виробників молочної продукції. Товари даного підприємства, а саме масло, молоко, сметану, кефір, ряжанку, термостатну молочну продукцію, м'які та кисломолочні сири, йогурти, на сьогоднішній день можна побачити на прилавках будь якого магазину чи супермаркету. Але до 2002 року товари продавали тільки в Яготині й лише потім вийшли на ринок Києва, а за три роки роз’їхалися в різні куточки нашої країни.

Завод входить в великий холдинг «Молочний Альянс», власниками якого є відомі «комсомольці» - екс-нардеп трьох скликань Федор Шпиг, який свого часу працював в апараті ЦК ЛКМС України, а також Олександр Деркач, який до розвалу СРСР був першим секретарем Київського обласного комітету ЛКСМУ. Після цього вони стали засновниками банку «Аваль», а після його продажу створили аграрний холдинг.

Варто зазначити, що Яготинський маслозавод першим розробив і налагодив випуск готових до вживання заквасок, створивши цим нову товарну категорію на українському молочному ринку. Також значним досягненням підприємства є вершкове масло ТМ «Яготинське», яке за майже 60-річну історію свого існування отримало безліч нагород та довіру покупця.

Уже більше ніж 24 роки керівником підприємства є Олександр Сіренко. Окрім підприємницької діяльності він займається політикою, двічі потрапляв до Київської обласної ради. Спершу був депутатом від «Партії регіонів», а потім – від «Нашого краю». Також він є почесним громадянином міста Яготин.

ПАТ «Яготинський маслозавод» є одним із найбільших платником податків у Київській області. За 2018 рік підприємство реалізувало продукції на суму 3 201 672 тис грн і сплатило в державний бюджет 55877 тис грн, а у 2017 році дещо менше – 52648,89 тис грн. В даний час завод забезпечує роботою 886 людей.

Підприємство має багато нагород, зокрема у 2015 році Яготинський маслозавод став переможцем Всеукраїнського конкурсу товарів та послуг «100 кращих товарів України» за продукт функціональний харчовий кисломолочний «Геролакт», 3,2% жиру, а також має золоту медаль Національного дегустаційного конкурсу якості молочних продуктів Національної асоціації молочників України «Укрмолпром» та диплом за Масло солодковершкове екстра 82,5% жиру ТМ «Яготинське». Хоча до якості продукції виникали претензії - зокрема, до сметани.

Довідково: ПАТ «Яготинський маслозавод» знаходиться за адресою Київська область, Яготинський район, місто Яготин, вулиця Шевченка, будинок 213.

Єва Басіста, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook