#

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Агрофорт"

17.12.2019 06:00
Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Агрофорт"
Фото з мережі Інтернет

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали ПрАТ "Агрофорт"

Підприємство "Агрофорт" було створене у 2006 році та входить у групу компаній ПрАТ "МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ, власником якого є один із найбагатших українців Юрій Косюк. Він за підсумками 2018 року володіє статками у розмірі 908 млн доларів.

У Київській області ПрАТ "Агрофорт" є одним із найбільших сільгосппідприємств. Земельний банк під обробіток становить 13118,2 га.

Основні напрямки діяльності компанії – рослинництво: вирощування зернових та технічних культур, а також молочне та м’ясне скотарство. Варто зазначити, що ПрАТ "Агрофорт" має одні з найвищих показників урожайності серед господарств-конкурентів на Київщині. За результатами 2017 р. Підприємство було нагороджено званням "Лідер року" та отримало "золото" в рейтингу господарських товариств України за фінансово-економічними показникам.

Земельні ресурси компанії знаходяться у Кагарлицькому, Ставищанському, Таращанському та Рокитнянському районах Київської області. Також 3 813,6 га землі розташовано в Оратівському районі Вінницької області.

Підприємство має власну зерносушарку потужністю 3-4 т/год та склади для зберігання зерна загальною площею 7197 м². Парк сільськогосподарської техніки ПрАТ "Агрофорт" нараховує 60 одиниць техніки.

Компанія забезпечує молодих спеціалістів та працівників тимчасовим та постійним житлом. Надає безкоштовні гуртожитки та фінансово допомагає тим, хто орендує житло. Також ПрАТ "Агрофорт" забезпечує постійною роботою 349 осіб, а середня заробітна плата станом на 2018 рік становить близько 10500 грн. У тому ж 2018 році компанія сплатила в місцеві і районні бюджети – 21990538,00 грн податку, що дає можливість називати дане підприємство одним із найбільших платників податків у Київській області.

Директором підприємства є Людмила Онука, а власником, як уже зазначалося вище, Юрій Косюк який має не ідеальну репутацію. Варто зазначити, що його холдинг попри надприбутки, отримує з державного бюджету майже 2,5 млрд дотацій. У ЗМІ писали, що таку допомогу отримував лише завдяки зв’язкам Косюка з Петром Порошенком. Адже у 2014 році Косюк був заступником голови Адміністрації Петра Порошенка, а згодом став його позаштатним радником.

Проте Володимир Зеленський через декілька місяців після того, як став президентом, доручив перевірити доцільність виплати дотацій "Миронівському хлібопродукту" Юрія Косюка. А вже у серпні цього року військова прокуратура запідозрила "МХП" у несплаті податків, проте з невідомих причин далі справа не пішла.

Ще однією халепою на дорозі для Косюка став антимонопольний комітет, який почав розслідування проти групи його компаній. Тоді п'ять птахофабрик і підприємство "Миронівський хлібопродукт" підозрювали у зловживанні монопольним становищем на ринку курятини.

Окрім скандалів, які розгорнулися навколо холдингу, Косюка звинувачують в захопленні земель та незаконному будівництві палацового комплексу на території пам’ятки археології "Хотівське городище" та зловживань на території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва "Феофанія". Таку скандальну інформацію повідомив Віктор Вовк та звернувся із депутатським запитом до правоохоронних органів – Генерального прокурора, Голови Національної поліції та Директора НАБУ щодо цієї справи.  

Довідково: ПрАТ "Агрофорт" розташований за адресою Київська область, місто Кагарлик, вулиця Першого Травня, будинок 6-П.

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram