#

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Факел"

01.10.2019 05:00
Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Факел"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали ПрАТ "Факел"

Сьогодні мова піде про машинобудівне підприємство, яке знаходиться в місті Фастів та існує там уже понад тридцять років, - ПрАТ "Факел". Історія його виникнення пов'язана з відкриттям трансконтинентального газопроводу Західний Сибір - Західна Європа.  У 1982 році цей завод, використовуючи газ, випустив перші зразки своєї продукції для нафтогазової промисловості, які згодом успішно використовувалися по всій території Радянського Союзу.

Через кілька років після розпаду СРСР - у 1994 - підприємство було реорганізовано у відкрите акціонерне товариство "Факел". Проте за ці роки, незважаючи на складні економічні умови, завод зберіг лідерські позиції на ринку обладнання для нафтогазової промисловості та розширив асортимент продукції. Почав випускати приладдя для автозаправного комплексу та хімічної, харчової, фармацевтичної промисловості.

У наступні роки підприємство "Факел" стабільно працювало та активно розвивалося. Постійно йшло провадження нових ідей з модернізації обладнання та розробки його нових видів. Зокрема, у 2006 році було налагоджено випуск полегшених метало-пластикових балонів під метан. Але головним досягненням є якість продукції, яка підтверджується численними нагородами, призами, дипломами на міжнародних виставках, форумах. 

За період свого існування ПрАТ "Факел" встановило тісні зв’язки з багатьма галузевими компаніями різних країн, а також провідними профільними проектними і науково-дослідними інститутами. Підприємство співпрацює з такими країнами, як Білорусь, Азербайджан, Узбекистан, Туркменістан та Казахстан. У 2014 році підприємство стало партнером групи Emerson Process Management в Україні у сфері реалізації промислових регуляторів Fisher.

На сьогоднішній день керівником ПрАТ "Факел" є Вячеслав Брижатий. Цю посаду він займає з 2015 року. До цього він був директом ЗАТ "Техiнвестпостач". Власником заводу є Дмитро Плаунов. Середня кількість працівників становить 250 осіб.   

Підприємство є одним із найбільших платників податків. Зокрема, у 2016 році до бюджету було сплачено 6 мільйонів 374 тис грн податку. Проте, декілька останніх років завод мав певні фінансові труднощі, але зараз ПрАТ "Факел" виходить з цього стану.

На початку 2019 року завод підписав меморандум з Фастівською міською радою про взаємодію та співпрацю. В рамках даної угоди дві сторони мають об’єднати власні зусилля для розвитку промислово-логістичного кластеру та насичити ринок новою конкурентоспроможною продукцією вітчизняного виробництва. Для ПрАТ "Факел" підписання цього документа про співпрацю надає чимало переваг.  Зокрема, виконавчий комітет міської ради зобов’язується сприяти у оформленні документації, а також надавати підтримку у пошуку потенційних клієнтів. А керівництво "Факелу" має реструктуризувати власне підприємство, збільшити власні оборотні активи та вирішити питання із погашенням заборгованості по заробітній платі, а ще й зробити усе, аби залучити на вільні земельні та виробничі території інвесторів.

Довідково: ПрАТ "Факел" знаходиться за адресою Київська область, місто Фастів, Промвузол.

Єва Басіста, "Моя Київщина"  

Читати "Моя Київщина" у Telegram