#

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Кагма"

03.06.2019 05:30
Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Кагма"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали ПрАТ "Кагма", яке уже 75 років займається переробкою молочної сировини

Приватне акціонерне товариство "Кагма" знаходиться в місті Кагарлик та є одним із найдавніших підприємств у районі. Його історія починається з далекого 1944 року, тоді завод займався виключно виробництвом вершкового масла, а на випуск продукції з незбираного молока припадало лише 4%.

До червня 1993 року "Кагма" знаходилося у об’єднанні "Київмолоко", проте колектив підприємства за власні кошти викупив цілісний майновий комплекс, який було згодом перейменовано у ТОВ "Фірма "Кагма". Такі зміни пов’язуються із приходом на посаду директора Олексія Мірошника, який будучи інженером за фахом та, знаючи всі тонкощі виробництва, сприяв розвитку заводу та зміни форми власності.

Варто зазначити, що Олексій Мірошник є заслуженим працівником сільського господарства України. Нагороджений цінним подарунком Президента України з нагоди 10-ї річниці Незалежності України, Знаком "Подяка" та іменним годинником від Київської міськдержадміністрації "За високоякісну молочну продукцію", а також є членом Ради директорів Спілки молочних підприємств України. Крім того він займається благодійною діяльністю та бере активну участь в громадському житті області та району.

Після 1993 року завод почав надзвичайно швидко розвиватися. Через 2 роки побудували цех із виробництва казеїну, головного білкового компоненту молока, а також було розпочато повну модернізацію всього виробництва. Такі дії уже через рік призвели до збільшення обсягів виробництва, розширення асортименту, підвищення попиту та освоєння нових ринків збуту.

На сьогоднішній день ПрАТ "Кагма" – це модернізоване підприємство європейського рівня, яке спеціалізується по переробці молочної сировини та виробництві на сучасному обладнанні в умовах високої гігієни молочної продукції та масла вершкового.

Щодоби заводом переробляється до 60 тонн молока, яке заготовляється в найкращих господарствах Київщини та Черкащини. За даними звіту підприємства за 2018 рік, було виготовлено 2035,2 тонн молока на суму 27350 тис. грн. та 1281,9 тонн кисломолочної продукції на загальну вартість 25420 тис. грн.  

Асортимент продукції постійно поновлюється та розширюється, що дає змогу задовольнити смаки найвибагливішого споживача, і представлений такими торговими марками як "КАГМА", "ЗДОРОВ’Я" та "ЮНІОР", які можна побачити у магазинах Кагарлицького району та в столичних гіпермаркетах "Ашан".

ПрАТ "Кагма" є одним із найбільших платником податків у Київській області. За 2018 рік сплатило в державний бюджет 9016 тис грн, а у 2017 році дещо менше - 8553 тис грн. В даний час завод забезпечує роботою 131 людину.

Також підприємство має чимало нагород, зокрема у 2005 році стало переможцем заключного етапу Всеукраїнського конкурсу-виставки "Кращий вітчизняний товар року" в номінації "Виробництво молочної продукції", а в 2013 році в рамках Регіонального етапу всеукраїнського конкурсу якості продукції "100 кращих товарів України" — нагороджено дипломом, за номінацією продовольчих товарів "Продукт кисломолочний "Закваска 2,5% жиру".

Довідково: Приватне акціонерне товариство "Кагма" знаходиться за адресою Київська область, Кагарлицький район, місто Кагарлик, вулиця Столична, будинок 14.

Єва Басіста, "Моя Київщина"  

Читати "Моя Київщина" у Telegram