#

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Лантманнен Акса"

08.08.2019 05:00
Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Лантманнен Акса"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств є ПрАТ "Лантманнен Акса", яке входить до скандинавського харчового холдингу Lantmannen

Продукція холдингу Lantmannen, до якої входить ПрАТ "Лантманнен Акса", продається у 45 країнах світу, тобто у кожній четвертій країні світу. Річний оборот Lantmannen становить понад 3 мільярди доларів США, представництва концерну відкрито у 18 країнах світу, кількість співробітників становить близько 10 000 осіб.

І так, ПрАТ "Лантманнен Акса" було створено на базi Бориспiльського заводу продтоварiв. У 1992 роцi завод набув статусу акцiонерного товариства. У 2006 роцi назва Товариства була змiнена на назву ВАТ "Лантманнен Акса". А через десять років Товариство змiнило тип та назву на Приватне акцiонерне товариство "Лантманнен Акса".

Основними видами продукцiї, що виробляє підриємство, є сухi снiданки ТМ "START", ТМ "AXA" та кашi миттєвого приготування ТМ "AXA". Процес виробництва є закритим та повністю автоматизованим. На заводі продукція виготовляється із застосуванням технології екструзії, суть якої полягає в тому, що зерно обробляється за різкої зміни тиску та високої температури. Це дозволяє зберігати всі вітаміни та інші корисні речовини. Крім того, кожні півтори години проводяться замірювання основних органолептичних та фізико-хімічних показників продукції на виробництві. На ПрАТ "Лантманнен Акса" постiйно проводиться модернiзацiя виробництва, поточний ремонт та закупка нових машин та обладнання.

В Україні підприємство збуває свою продукцію через великi торговi мережi та мережу дистрибьюторiв. Основними покупцями продукцiї є ТОВ "АТБ-Маркет", ТОВ "АЛМI-ТРЕЙД", ТОВ "Альтер П", ТОВ "Альянс Маркет", ТОВ "АШАН УКРАЇНА ГIПЕРМАРКЕТ" та інші. Частина продукції поставляється за кордон, а саме в Данiю, Росiю, Латвiю, Чехiю, Молдову, Казахстан, Узбекiстан та Киргiзiю.

ПрАТ "Лантманнен Акса" постійно розвивається та нарощує кількість виробленої продукції. І так  у 2018 роцi загальний обсяг реалiзацiї сухих снiданкiв становив 8 348 тонн, що на 2 023 тонн бiльше нiж у 2017 роцi. За той же 2018 рік операційний прибуток склав 35,6 млн.грн. Керівником підприємства є Ігор Червак.

Товариство є платником екологiчного податку. За 2018 рiк було нараховано екологiчного податку в сумi 5,3 тис.грн. Також за минулий рік ПрАТ "Лантманнен Акса" сплатило до бюджету 32147 тис. грн., а у 2017 році ця сума була вдвічі менша та становила - 15107 тис. грн.

Але варто зазначити, що у 2018 році було сплачено 107,6 тис. грн. штрафних санкцій, а саме: за порушення податкового законодавства - 4,4 тис. грн. та за порушення умов договорiв з покупцями та постачальниками - 103,2 тис. грн. Проте завод забезпечує постійною роботою майже 200 осіб.

Довідково: Приватне акціонерне товариство "Лантманнен Акса" знаходиться за адресою Київська область, Бориспільський район, місто Бориспіль, вулиця Привокзальна, будинок 3.

Єва Басіста "Моя Київщина" 

Читати "Моя Київщина" у Facebook