#

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Обухівський молочний завод"

09.07.2019 05:01
Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Обухівський молочний завод"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали ПрАТ "Обухівський молочний завод", яке майже 90 років забезпечує жителів Київщини високоякісними молочними продуктами

ПрАТ "Обухівський молочний завод" почало свою діяльність ще на початку 1930 року та успішно працює до сьогоднішнього дня. Тільки в роки Другої світової війни цехи підприємства пустували, але після визволення Обухова від німецько-фашистських загарбників у 1943 році, завод знову почав випускати свою продукцію.

Суттєві зміни у житті "Обухівського молочного заводу" сталися у 1957 році, коли підприємство переїхало у новозбудовані приміщення на іншій території, де він нині і розташоване.

У наступні десятиріччя завод активно розвивався, зростала його потужність, а також збільшувався асортимент виробленої продукції. Зокрема, у 1988 —1990 роках для повнішого забезпечення молочними продуктами жителів Обухівського району були побудовані цехи з виробництва продукції з незбираного молока потужністю 10 тонн за зміну та ділянка виробництва морозива.

Після розпаду Радянського союзу підприємство стало орендним, а у 1995 році майно заводу було викуплено колективом і створено Акціонерне товариство закритого типу "Обухівський молочний завод".

І так, сьогодні молокозавод пропонує споживачам понад 50 найменувань високоякісної молочної продукції: молоко пастеризоване, молоко пряжене, ряжанка, кефіри та біокефіри, йогурти питні, сметана, сир селянський та нежирний, сир м'який "Адигейський", масло селянське, морозиво та інші.

Вище перераховані товари реалізуються на всій території Київської області. Зокрема замовниками є: торгова мережа магазинів "Молочні продукти" в м.Києві, м.Обухові та м.Українка, супермаркети, промислові підприємства, приватні підприємці, фірмові магазини "Лукавиця" та кафе "Морозиво" в м. Обухові. Також є невеликий відсоток експорту.

За даними 2018 року ПрАТ "Обухівський молочний завод" виробив 531 тонну масла на суму 49360 тис. грн., 795 тонн сметани загальною вартістю 29711 тис. грн. та молока фасованого та нежирного на сумарну суму 78610 тис. грн.

Наразі підприємство розвивається, зокрема спостерігається чітка динаміка зростання чистого доходу протягом останніх трьох років: 2016 рік – 183810 тис. грн.; 2017 рік – 237295 тис. грн., 2018 рік – 246985 тис. грн. Також  із фінансовим зростанням заводу і збільшується загальна сума податків до бюджету. За 2018 рік було сплачено 19645 тис. грн., у 2017 році - 13211 тис. грн., а у 2016 році 12976 тис. грн.     

Уже багато років посаду директора ПрАТ "Обухівський молочний завод" обіймає Олексій Зануда. Крім підприємницької діяльності чоловік займається політикою, є депутатом Обухівської районної ради. Зануда нагороджений відзнакою президента України — ювілейна медаль "25 років незалежності України", а також є почесним громадянином міста Обухів.

Крім податків, яке сплачує підприємство, воно також забезпечує роботою 256 осіб. А соціальні аспекти діяльності заводу та особлива кадрова політика направлені на охорону праці та безпеку, дотримання високого рівня кваліфікації й на мотивацію працівників, що у свою чергу впливає на ефективність виробництва.

На закінчення можна нагадати, що ПрАТ "Обухівський молочний завод" визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції "100 найкращих товарів України—2003" у номінації "Продовольчі товари" за відмінну якість продукції — масла вершкового "Селянське".

Довідково: ПрАТ "Обухівський молочний завод" розташований за адресою Київська область, Обухівський район, місто Обухів, вулиця Каштанова, будинок 1.

Єва Басіста "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook