#

Найбільші платники податків Київщини: СТОВ "Старинська птахофабрика"

10.04.2019 05:02
Найбільші платники податків Київщини: СТОВ "Старинська птахофабрика"

«Моя Київщина» продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали СТОВ «Старинська птахофабрика», яке займається вирощуванням племінного поголів’я курей з метою отримання інкубаційних яєць

СТОВ «Старинська птахофабрика» почала своє існування в травні 2000 року. Згодом, після двох років самостійного «плавання» підприємство влилося в групу компаній ПРАТ «Миронівський хлібопродукт» (власник – Юрій Косюк), в складі якого перебуває і до сьогоднішнього дня.

Дана птахофабрика є унікальною, бо займається виключно вирощуванням племінного поголів’я курей з метою отримання якісних інкубаційних яєць. Це одна із потужних ланок виробництва курятини, оскільки від якості яйця буде залежати, яким виросте молодняк. Тому на підприємстві дуже прискіпливо ставляться до санітарних умов, у яких перебувають птахи, і значна увага приділяється зберіганню яєць, які перед тим, як потрапити в інкубатори, сортуються та обробляються спеціальними речовинами. Крім того птахофабрика постійно перебуває під пильним «оком» іноземних інвесторів, що контролюють дотримання усіх європейських умов щодо такого виробництва.  

Підприємство налічує у своєму арсеналі більше 250 пташників із загальною кількістю близько 22 500 півнів та 310000 курей. При цьому продуктивність з однієї курки в середньому становить 164 яйця. А за даними 2017 року птахофабрика виробила за весь календарний рік 2 204 000 яєць та одночасно виростила 1 300 000 птахів.

Наразі директором СТОВ «Старинська птахофабрика» є Сергій Міщенко, до нього посаду директора у своїх руках зосереджував Зубчук Олександр, який активно займався політичною діяльністю, є членом  «Радикальної партії Олега Ляшка».

Варто зазначити, що СТОВ «Старинська птахофабрика» у Бориспільському районі є одним із найбільших платником податків. За 2017 рік підприємство сплатило в місцевий бюджет 1 443 000 гривень, а до державного бюджету 277 000 000 гривень. Загальна кількість працівників підприємства у 2017 році становила 1 437 осіб.  

Також підприємство активно займається соціальним забезпеченням працівників. Іногородніх забезпечують житлом, організовують безкоштовне харчування (вартість обіду 1 грн.), доставляють на роботу, забезпечують спецодягом, а щомісяця працівники підприємства отримують пайок: 6,5 кг курей та 60 штук яєць. 

При цьому СТОВ «Старинська птахофабрика» впроваджує різні соціальні програми, зокрема у березні цього року було запущено в дію програму «Лелека», за якою при народженні дитини в родинах, які проживають та мають реєстрацію місця проживання в населених пунктах, де знаходяться виробничі потужності птахофабрики, а також в родинах співробітників підприємства, надається матеріальна допомога в розмірі 3 000 гривень.

Довідково: СТОВ «Старинська птахофабрика» знаходиться за адресою Київська область, Бориспільський район, село Мирне, вулиця Центральна, 1.

Єва Басіста, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram