#

Найбільші платники Київщини : ТОВ «Агро-С»

26.12.2019 06:00
Найбільші платники Київщини : ТОВ «Агро-С»

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали ТОВ "Агро-С"

ТОВ "Агро-С" почало вирощувати сільськогосподарські культури більше ніж десять року тому, а саме у далекому 2006 році.
Підприємство здійснює свою діяльність на території Яготинського, Згурівського, Баришівського, Бориспільського, Переяслав-Хмельницького районів Київської області та Прилуцького району на Чернігівщині. У кожному з вище перелічених районів знаходиться своє відділення, які разом формують одне масштабне господарство.
Кожне відділення оснащене складами для зберігання зерна та спеціальними сушками. У кожного є свій парк техніки. Найбільше складів мають Згурівське та Лемешівське відділення - по сім. Варто зазначити, що Лемешівське та Яготинське відділення у 2019 році об’єдналися та створили одне – Яготинське з площею земельного банку 4028 га. В загальному ТОВ "Агро-С" у своєму розпорядженні має 27326 га.
Підприємство вирощує кукурудзу, ріпак, пшеницю, ячмінь, сочевицю та сою. У 2018 році найбільше із усіх культур було зібрано кукурудзи – 95957 тон, а найменше сочевиці 213 тон. В загальному компанія показує високі показники врожайності у районі серед усіх сільськогосподарських підприємств.
ТОВ "Агро-С" входить у групу компаній ПрАТ "МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБОПРОДУКТ", власником якого є один із найбагатших українців Юрій Косюк, який має далеко не ідеальну репутацію. Варто зазначити, що його холдинг попри надприбутки, за останні роки отримав з державного бюджету майже 2,5 млрд дотацій. У ЗМІ писали, що така допомога стала можливою лише завдяки зв’язкам з Петром Порошенком.
Директором підприємства є Руслан Самієв. Чоловік займає цей пост уже більше року, до цього він працював заступником директора з питань виробництва в "Захід-Агро МХП", яке також займається вирощуванням сільськогосподарських культур, але знаходиться у Львівській області.
В ТОВ "Агро-С" працює 492 особи. Компанія забезпечує молодих спеціалістів житлом, для цього є чотири гуртожитки. Крім того підприємство надає транспорт, який привозить працівників додому та назад. Середня заробітна плата становить 10524,25 грн. У місцеві і районні бюджети ТОВ "Агро-С" у 2018 році відрахувало близько 38780153,13 грн, що дає підстави називати компанію найбільшим платником податків у Київській області.

Довідково: ТОВ "Агро-С" розташований за адресою Київська область, місто Яготин, вулиця Пирятинська, будинок 27.

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook