#

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Агрофірма Колос"

30.08.2019 05:21
Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Агрофірма Колос"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств є ТОВ "Агрофірма Колос", яке забезпечує вітчизняних сільгоспвиробників високоякісним насіннєвим матеріалом

ТОВ "Агрофірма "КОЛОС" - багатогалузеве інтегроване сільськогосподарське підприємство, яке розташоване в Сквирському районі та функціонує вже 19 років. Стратегічним напрямком даної фірми є відновлення і розвиток сільськогосподарскої справи.

Підприємство займається такими видами діяльності як: рослинництво, тваринництво, переробка с/г продукції, наукова діяльність, допоміжна діяльність, лабораторний комплекс та насінневий завод. Одним із важливих напрямків є розробка селекторами та мікробіологами насіння, яке було б стійке до хвороб та до несприятливих умов навколишнього середовища. Для цього фірма тісно співпрацює з Інститутом сільського господарства НАН України.

Наразі в господарстві культивується близько 20 сортів озимої пшениці та 15 гібридів кукурудзи. Щорічно виробляється та реалізується 50 тис тонн насіння кукурудзи та 4000 т насіння пшениці. Важливим у цьому напрямку є те, що здійснюються роботи по калібруванню, очищенню та протруєнню насіннєвого матеріалу.

Також ТОВ "Агрофірма "КОЛОС" має потужний тваринницький комплекс. Тримають 1500 голів великої рогатої худоби, в тому числі 500 корів. Займаються вівчарством та птахівництвом, зокрема, вирощують перепілок.

Завдяки функціонуванню мікробіологічної та агрохімічних лабораторій виробляють органічні добрива, як відповідають державних стандартам якості, посилюють фізичні, хімічні та мікробіологічні процеси в грунті, підвищуючи його родючість та врожайність сільськогосподарської продукції. Зокрема, дослідження показали, що завдяки використанню цих добрив показники гумусу збільшилися на 0,4%.

Щороку агрофірма збирає із своїх садів приблизно 120 тонн яблук. Займається продажем сажанці плодовитих дерев: яблунь, слив, персиків, вишень, черешень та абрикос.

Декілька років поспіль, ТОВ "Агрофірма "КОЛОС" отримувало нагороди від престижного журналу "FARMER" у всеукраїнському рейтингу сільськогосподарських підприємств "Аграрна еліта України":

"Аграрна Еліта України - 2016" в номінації "Визнання колег";

"Аграрна Еліта України - 2015" в номінації "Науковий полігон";

"Аграрна Еліта України - 2014" в номінації "Ефективна диверсифікація".

Власником цієї багатогалузевої компанії є Леонід Центило, який вважається одним із найвпливовіших людей району. Центило був заступником голови Сквирської РДА та очолював управління з питань сільського господарства, але згодом повністю пішов у бізнес. Попри це, Центило зберігає чималий вплив на політичне життя району. Так, очільник Сквирської районної ради Василь Гриша за сумісництвом є заступником директора агрофірми «Колос», тобто, самого Леоніда Центила. Має бізнесмен і одного місцевого депутата в обличчі Миколи Паламарчука, який також працює на підприємстві Центила. Крім цього, донька Леоніда Центила керує районним відділом культури Сквирської РДА, а одружена із заступником місцевого начальника відділу поліції. 

У Сквирському районі його компанія ТОВ "Агрофірма "КОЛОС" фактично є монополістом у аграрній сфері. У 2017 році до бюджету надійшло 12614,7 тис. грн., що складає 3,9% від загальної суми надходжень Сквирського району. При цьому фірма забезпечує постійною роботою понад 270 осіб.

Довідково: ТОВ "Агрофірма Колос" знаходиться за адресою Київська область, Сквирський район, село Пустоварівка, площа Ватутіна, 18а.

Єва Басіста "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook