#

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Комплекс Агромарс"

03.12.2019 05:52
Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Комплекс Агромарс"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали ТОВ "Комплекс Агромарс"

Дана компанія уже більше ніж двадцять років виробляє куряче м’ясо та реалізує продукцію під торговою маркою "Гаврилівські курчата". Підприємство охоплює всі етапи виробництва курятини, від вирощування зернових культур та птахів, зберігання комбікормів, до переробки м'яса та реалізації.

Історія ТОВ "Комплекс Агромарс"

почалася у 1998 році. Тоді було створено ЗАТ "Гаврилівський птахівничий комплекс" та вироблено 2 тонни м’яса. У наступному році було орендовано більше ніж 25 тис га землі та придбано необхідну для вирощування зернових культур сільськогосподарську техніку. Саме тоді до складу товариства увійшов Кагарлицький елеватор з потужностями зі зберігання 100 тис тонн зерна.

У період з 2002 по 2003 рок було запущено в роботу два інкубаційні цехи та було введено в експлуатацію ферми по утриманню племінної птиці в селах Катюжанка, Жукин, Лебедівка Вишгородського району.

Через три роки "Комплекс Агромарс" збільшив свої виробничі потужності. Запрацювало п’ять нових ферм по утриманню племінної птиці в адміністративних межах Руднянського сільської ради Броварського району на місці демонтованих старих ферм. Тоді обсяг виробництва м'яса птиці досяг 108 тис тонн.

Уже у наступному році до групи компаній торгової марки "Гаврилівські курчата" увійшли господарства Харківської області - "Курганський бройлер" і "Голден крос". У Київській області було придбано, а згодом реконструйовано "Бориспільський комбікормовий завод".

Швидке "розростання" компанії призвело до того, що ТОВ "Комплекс Агромарс" є одним із найбільших виробників курячого м’яса та платників податків в Україні. В першому півріччі 2019 року компанією до бюджету було сплачено 61404,65 тис грн податку, а саме підприємство входить у ТОП-20 найбільших платників податків серед сільськогосподарських підприємств та займає 17 місце.

Проте незважаючи на вище перелічене, ТОВ "Комплекс Агромарс" має і свої "темні сторони". Власниками та водночас засновниками компанії є подружжя - Марина та Євген Сігали. Зокрема варто зазначити, що Євген Сігал - екс-нардеп та у Верховній Раді неодноразово змінював партійні кольори. Так, він став депутатом ІІІ скликання від Народного Руху України, але в наступне скликання вже зайшов під егідою СДПУ(о). У період з 2004 по 2006 рік встиг побувати в Народній партії, Єдиній Україні та БЮТі. У Верховній Раді V та VI скликань був у складі команди Тимошенко, проте у 2010 році був виключений з партії через голосування за зміни до Податкового кодексу, запропоновані президентом Януковичем. З того часу був членом "Партії регіонів". Лише 20 лютого 2014 року після кривавих подій на Майдані Сігал вийшов з фракції Партії регіоні. Цікаво, що у 2018 році колишній нардеп став №72 у рейтингу найбагатших українців.

Сама ж компанія потрапляла в низку гучних скандалів. Перший був в 2015 році, коли Білорусь встановила заборону на ввезення м’яса птиці через перевищення допустимої кількості мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів. Згодом заборону скасували.

Наступний скандал трапився у 2017 році. Тоді восени активісти виявили поле, розташоване поруч з селом Гаврилівка, з трупами курей, пір'ям, кров'ю і нутрощами. Проте директор "Комплексу Агромарс" Олексій Марченко повідомив активістам, що те, що сталося - це вимушений захід, оскільки обладнання для переробки відходів вийшло з ладу. Але вже 5 червня 2018 року жителі села Гаврилівка Вишгородського району вийшли на мирну акцію протесту під стіни Верховної Ради, аби звернути увагу можновладців на діяльність скандальної птахофабрики. Тоді активісти зафіксували, як працівники компанії "Агромарс" вивозили цистернами нечистоти з відстійників та зливали прямо в поле.

Уже наступного дня, 6 червня, ГПУ спільно з Нацполіцією України провели ряд обшуків та затримали керівників та бенефіціарів за підозрою в організації пташиного могильника і забруднення навколишнього середовища. А 8 червня почалося судове засідання щодо обрання запобіжного заходу менеджменту і власникам "Агромарс" Євгену і Марині Сігал, а також директору філії "Агромарс" Івану Зозулі.мСторона звинувачення вимагала арешту і заставу в 253 млн грн. Тоді рішенням суду було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою протягом 60 діб (до 4 серпня) з альтернативою внесення застави в сумі 80 млн грн, 90 млн грн і 84 млн грн для кожного з них відповідно. Варто додати, що на судовому засіданні Марина Сігал заперечила, що завод систематично протягом декількох років закопував відходи з підприємства на непризначених для цього земельних ділянках.

У березні цього року прокуратура закрила кримінальне провадження проти власників "Комплексу Агромарс".

Довідково: ТОВ "Комплекс Агромарс"знаходиться за адресою Київська область, Вишгородський район, село Гаврилівка.

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook