#

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Нива Переяславщини"

15.03.2019 06:04
Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Нива Переяславщини"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали СП ТОВ "Нива Переяславщини", яке є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції.

СП ТОВ "Нива Переяславщини" займається вирощуванням зернових культур, виробництвом свинини та комбікормів, а також реалізацією продукції ТМ "П’ятачок" у власній торгівельній мережі та через дистриб’юторів.

Підприємство було створено 5 березня 1998 року. Засновником та власником є Олександр Мостіпан, а посаду директора займає Віталій Шакель, що має 17-річний досвід роботи у даній галузі, в тому числі закордоном. Також варто зазначити, що Олександр Мостіпан у серпні 2009 року отримав звання "Герой України" за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового комплексу.

На самому своєму початку "Нива Переяславщини" займалася виключно вирощуванням зернових культур на ділянці 500 га землі. Тільки з роками та завдяки сумлінній праці підприємство досягло значних висот і зараз успішно працює на території 23 сільських рад Київської області.

Сьогодні група компаній "Нива Переяславщини" обробляє біля 23 тисяч гектарів землі в Баришівському, Броварському, Згурівському, Переяслав-Хмельницькому та Яготинському районах.

За 2016 рік податків до бюджетів усіх рівнів компанія сплатила майже 106 млн. грн. У 2017 році сума податків зросла до понад 120 млн. грн. З цієї суми податків 60% залішаються в місцевіх бюджетах. У 2018 році "Нива Переяславщині" тільки в Студениківській ОТГ заплатила в бюджет громади понад 26 мільйонів гривень.

Для ефективного господарювання використовуються найсучасніші методи обробки земель, а також залучаються досвідчені фахівці, які застосовують передові технології для захисту рослин. Крім того "Нива Переяславщини" тісно співпрацює із зарубіжними селекціонерами і виробниками посадкового матеріалу, що позитивно позначається на якості, а також на урожайності зернових культур.

Для того, щоб довести урожай з ланів до товарного вигляду та подальшого збереження, в складі групи компаній "Нива Переяславщини" є елеватор, який вміщує в себе 143 000 тонн зерна. Також наявні сушильні машини французького виробництва із технологією рекуперації повітря, що у свою чергу дають можливість зменшити енергетичні та фінансові витрати на процес сушіння. Їх сушильні потужності становлять 3000 тонн зернових на добу.  

Влітку 2005 року "Нива Переяславщини" заклала фундамент свого  першого свинокомплексу замкнутого циклу відгодівлі потужністю 30 тисяч товарних свиней в рік. І починаючи з того періоду підприємство щорічно будує по одному такому свинокомплексу. Потрібно зазначати, що дані комплекси є абсолютно безпечними для навколишнього середовища. Усі секції для тварин оснащені системами  автоматичної подачі корму, водопостачання, системою опалення, вентиляції і системою охолодження, контрольованих комп'ютером, а продукти життєдіяльності відводяться трубами у спеціальні бетонні жижезбірники.

Виходячи з того, група компаній "Нива Переяславщини" почала вирощувати тварин з 2008 року, було запущено власну м’ясопереробку свинини. В її складі є забійний цех потужністю 110 000 гол/рік і який укомплектований сучасним обладнанням торгових марок "Rex", "Multivac", "Laska". У свою чергу, таке устаткування гарантує високу якість продукції, а використання способу пакування в захисному середовищі забезпечує споживачу продукт з європейським рівнем гігієни та санітарії. Також варто зазначити, що для годівлі тварин використовується тільки власна високопротеінова сировина.

ТОВ "Нива Переяславщини" забезпечує сировиною провідні вітчизняні м'ясокомбінати, а також постачає вже готову продукцію. Наприклад серед постійних партнерів виділяють такі наступні мережі,  як  METRO, Billa, Fozzy, Novus, АШАН, Сільпо та ЕКО.

Але починаючи з 2012 року підприємство створило  власну роздрібну мережу магазинів під ТМ "П'ятачок", яка розташована в межах Київської області та на сьогоднішній день складається із 23 магазинів та пропонує повний перелік асортименту м'ясної продукції.

Крім вище переліченого, "Нива Переяславщини" також займається виробництвом комбікорму. Комбікормовий завод, який розташований на площі 5,6 тис.кв.м, має потужність 180 тис. тонн. продукції на рік та дозволяє виробляти гранульовані комбікорми для забезпечення власних свинокомплексів. Також в 2012 році було збудовано лінію з переробки сої на соєву макуху та олію потужністю 48 тонн/добу.

Група компаній "Нива Переяславщини" активно займається благодійністю. У 2015 році було створено Благодійний фонд  "Нива Переяславщини". Підприємство надає допомогу навчально-виховним комплексам, дошкільним навчальним закладам, лікарням та районним управлінням соціального захисту, а також безкоштовно надає продукцію власного виробництва для харчування дітей в школах.

Зараз ТОВ "Нива Переяславщини" постійно розвивається та впроваджує у своє виробництво різноманітні новації, які покращують якість продукції та зменшують екологічне навантаження на природу. До прикладу можна навести, що у 2017 році в с. Переяславське було побудовано сучасні очисні споруди для очищення виробничо-побутових стоків, а в рамках енергоефективності компанія побудувала та вдало експлуатує 10 сучасних біокотелень на соломі, що дозволяють  повністю відмовитися від використання природного газу.

Довідково:

СП ТОВ "Нива Переяславщини" знаходиться в селі Переяславське Переяслав-Хмельницького району та забезпечує роботою близько 945 людей.

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram