#

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Українська молочна компанія"

22.10.2019 05:00
Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Українська молочна компанія"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, які покликані познайомити читачів з підприємствами столичного регіону, що вносять найбільше коштів до бюджету Київської області. Одним із таких підприємств ми обрали ТОВ "Українська молочна компанія"

Молоко є невід’ємним продуктом у раціоні людини. Воно є надзвичайно корисним та відіграє велику роль у процесі розвитку будь- якого організму. Тому дуже важливо, щоб воно відповідало усім нормам якості та не містило шкідливих добавок.

Отже, сьогодні мова піде про ТОВ "Українська молочна компанія", вузькоспеціалізоване підприємство, яке виготовляє молоко для подальшої переробки. Молочну сировину цієї ферми використовують такі провідні компанії, як ПАТ "ВІННИЦЬКИЙ МОЛОЧНИЙ ЗАВОД "РОШЕН", ПАТ "Кременчуцький міськмолокозавод" та ТОВ "ТЕРРА ФУД". Підприємство входить у ТОП-5 виробників молока.

Свою роботу ферма розпочала у квітні 2006 року. Основні потужності - у Згурівському районі. Цікаво, що головним бенефіціаром даної компанії є Олена Гайдук - дружина олігарха, колишнього співласника корпорації "Індустріальний союз Донбасу" Віталія Гайдука, який за часів президентства Віктора Ющенка обіймав посаду секретаря РНБО (2006-2007 рр).

Побудований молочний комплекс є одним із найбільших у Європі та може вміщувати до 4000 корів. Також є сектор для вирощування молодняку на 3600 голів. Підприємство працює виключно з племінними коровами голштинської породи, адже вони мають високу продуктивність і гарні адаптаційні здібності. Їх закуповую  у Данії, Німеччині та в Угорщині.

Утримують тварин в спеціальних боксах. Годують корів кормом власного виробництва, а саме: кукурузяним силосом, сіном, соломою та зерном ячменю.
Для годівлі тварин закуповуються шрот рапсовий, соняшниковий та соєвий, сухий жом та мінерально-вітамінні домішки. У таких умовах в середньому одна корова здатна давати 12-14 тисяч літрів молока на рік. На сьогоднішній день  поголів’я становить 7345 голів великої рогатої худоби.

Доять корів на сучасному обладнані від виробника "ДеЛаваль". Це є доїльний зал "Каскад" на 72 місця виробничою потужністю 300 голів за годину з системою комп’ютерної ідентифікації тварин. Завдяки цьому обладнанню, надоєне молоко повністю ізольоване від зовнішнього середовища, що підвищує його якість.

На ТОВ "Українська молочна компанія" для того, щоб не шкодити екології та людям, встановлена найбільша у Європі біогазова установка, а гноєвидалення на фермі відбувається за допомогою системи "Флеш-флюм". Це все зменшує кількість викидів у атмосферу, а також дозволяє переробляти продукти життєдіяльності тварин у органічні добрива.

Виходячи з того, що ферма автоматизована, на підприємстві працює висококваліфікований персонал, деякі з них мають досвід роботи за кордоном та діляться своїми навичками і досвідом з іншими співробітниками. В загальному ТОВ "Українська молочна компанія" забезпечує постійною роботою 268 осіб. Середня заробітна плата станом на 2018 рік становить 11900 грн. Також на фермі працюють сезонні робітники під час жнив.

ТОВ "Українська молочна компанія" окрім виробництва якісного молока вносить у бюджет значну кількість податків. У 2017 році було сплачено 23,994 млн грн, а у 2018 році  ця сума була дещо менша - 17,409 млн грн.

За роки існування компанія відкрила ще одну ферму, яка знаходиться у Чернігівській області та спеціалізується у більшій мірі на вирощуванні зернових, технічних та решти культур.

Довідково: ТОВ "Українська молочна компанія" знаходиться за адресою Київська область, Згурівський район, село Великий Крупіль, вулиця Київський Шлях, будинок 60-г.

Єва Басіста, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook