#

Небезпечні друзі: як під Києвом собаки ведучої телеканалу Ахметова влаштували криваве побоїще

10.02.2020 06:13
Небезпечні друзі: як під Києвом собаки ведучої телеканалу Ахметова влаштували криваве побоїще

Із найкращого друга людини в її небезпечного ворога легко може перетворитися собака без належного догляду та дресирування. Особливо це стосується тварин бійцівських порід. Нещодавно в цьому переконалися й жительки села Крюківщина Києво-Святошинського району, для яких ранкова прогулянка закінчилася численними рваними ранами. Про це докладніше в матеріалі "Моєї Київщини"

Того злощасного ранку Оксана та Ірина, як зазвичай, вийшли вигулювати своїх улюбленців – цуценя ротвейлера, нещодавно після операції, а також невеликого непородистого пса. Жінки спокійно прогулювалися по території поля біля ЖК «Євромісто», коли побачили сусідських собак, про норов яких знали не з чуток. Лічені секунди – й пітбуль із бультер’єром вже летіли на них. Де був господар тварин, які гуляли без намордників та повідків, і що спричинило їхню некеровану агресію, жінки можуть лише здогадуватися. Один із псів відразу ж повалив Ірину на землю і почав шматувати її руку, після чого перейшов до інших частин тіла.

Як пригадує жінка, пес був настільки сильним, що захищатися вона практично не могла, більше того – від шоку потерпіла почала втрачати свідомість.

Не менш постраждала й Оксана – їй собака пошматував ноги й намагався вчепитися в горло.

Ще декілька сантиметрів вгору, і цей укус міг стати для жінки фатальним. Господар тварин, який з’явився лише через деякий час, і сам ледве міг щось вдіяти із некерованими вихованцями. На них навіть не було ошийників, за які їх можна було б відтягнути.

Варто зазначити, що погану славу серед мешканців «Євроміста» пси бійцівських порід – Бонні та Клайд, заслужили вже досить давно. Як розповідають жителі ЖК, за останні місяці це чи не п’ятий випадок агресії. Кидаються тварини зазвичай на собак, особливо безпритульних, однак і людьми не гребують. Приблизно рік тому подібний інцидент вже ставався – тоді постраждала молода дівчина. Щоправда, господарям тварин вдалося чи то відкупитися, чи то залякати – справу поліція так і не відкрила, а потерпіла незабаром виїхала з містечка.

Мешканці зізнаються: до відповідних органів вони скаржилися вже не раз, однак це ніколи не мало реакції та розвитку. Та наразі їхньому терпінню прийшов кінець. Людям набридло постійно жити в страху за своє життя, боятися вийти на вулицю чи сходовий майданчик. І особливо жителі переймаються за своїх дітей – якщо з тілом дорослої людини ці собаки здатні зробити таке, що може залишитися від малюка? Наразі мешканці житлового комплексу вже підготували відповідне колективне звернення до правоохоронних органів у підтримку жінок і цього разу налаштовані довести справу до кінця.

Не менш лякає і поведінка власників бультер’єра та пітбуля. За документами, собаки належать відомій ведучій телеканалу «Україна» Ріната Ахметова, уродженці Донецька Олені Кот.

Вигулом, за словами очевидців, постійно ж займається її співмешканець Андрій Шутов. Жителі «Євроміста» неодноразово бачили, як господар б’є тварин та нацьковує їх на інших псів, виховуючи в них агресію. Чоловік вважає себе кінологом та пояснює, що таким чином намагається зробити з них захисників. Звернення ж сусідів власники постійно ігнорують та на контакт не виходять. А після нещодавнього інциденту вони не тільки не вибачилися перед жінками, а ще й почали погрожувати зустрічним позовом. За словами постраждалої Ірини, адвокат винуватців також зателефонував та запропонував «матеріальну компенсацію в разі мовчання, а коли ні – розмова буде інакшою».

Наразі жінки ось уже тиждень перебувають на стаціонарному лікуванні в Боярській лікарні. Вони з іншими мешканцями ЖК «Євромісто» одноголосні – собаки ні в чому не винні, карати потрібно господарів, адже вся справа в неналежному догляді та дресируванні.

«Ми хочемо, щоб це не залишилося без покарання, тому що після нас можуть постраждати й інші. Це дуже страшно. Ми досі не можемо спокійно спати. Жителі містечка видихнули б спокійно, якби цих собак взагалі вивезли. Але наразі ми просимо, щоб господарів хоча б зобов’язали вигулювати їх в намордниках та на повідках», - ділиться потерпіла Оксана.

Окрім численних звернень громадян, вину власників собак підтверджують і зйомки з відеокамер ЖК, що можуть бути надані за вимогою суду. Вони не фіксують того, що відбувається за територією містечка, а саме на полі, де стався напад. Однак записали численні випадки того, як власник псів Андрій вигулював своїх улюбленців без намордників та повідків.

«Працівники поліції виїхали на конфлікт, коли собаки бійцівської породи покусали жінок, і склали адміністративний протокол відносно тієї особи, яка вигулювала цих собак з порушенням законодавства. А саме порушуючи норми статті 154 КУпАП, зокрема в тому, що вигулював тварин без намордників та повідків. Йому загрожує або попередження, або штраф від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Матеріали направлені до суду для розгляду по суті. Він і призначить покарання.

Також потерпілі можуть звернутися до суду в порядку приватного звинувачення для відшкодування морального та матеріального збитків», - коментує в. о. начальника Відділу комунікації ГУНП в Київській області Віталія Грохольська.

Наразі неоподатковуваний мінімум доходів громадян, встановлений пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України, складає 17 гривень. Тобто поки що максимальний штраф, який загрожує власнику Бонні та Клайда, це 51 грн.

«Адвокат також повідомив, що собак зараз немає в містечку, їх уже вивезли. Але ми не знаємо, куди, на скільки, й що буде далі. Суд попередньо призначили на 17 лютого», - додає Оксана.

Варто зазначити, що на Київщині це далеко не поодинокий випадок – укуси людей тваринами фахівці фіксують щотижня. Домашні собаки нападають досить часто, проте тут варто пам’ятати, що не вони небезпечні для суспільства, а господарі, які не можуть забезпечити своїм улюбленцям необхідний догляд та виховання. Та, на жаль, іноді власники тварин не здатні проконтролювати не лише тих, кого приручили, а й свої власні діяння. Для прикладу, випадок, коли голова гостомельського «Укропу» Микола Пасальський ударив жінку за те, що вона зробила йому зауваження щодо вигулу пітбуля без повідка.

Та особливо часто шкоду людям завдають саме безпритульні тварини, згадати хоча б останні подібні інциденти у Переяславі, Броварах, Баришівці, Вишневому тощо. Така проблема зараз існує в кожному населеному пункті столичного регіону. Попри це обласна влада загрози не бачить – кількість притулків для тварин на Київщині можна перерахувати на пальцях, як і заходи по контролю за чисельністю бездомних собак, їхньої вакцинації та стерилізації. Зазвичай подібними питаннями опікуються волонтери, або ж громадяни, які вже постраждали від некерованих тварин.

Євгенія Любомирська, «Моя Київщина» 

Читати "Моя Київщина" у Facebook