#

Нардеп у "засідці": куди подівся Дубінський

14.07.2022 08:10
Нардеп у "засідці": куди подівся Дубінський
Олександр Дубінський

За час героїчної війни українського народу проти рашизму багато людей проявилися по-справжньому. Тут були і розчарування, і великі несподіванки. Іноді персони, яких заочно списували з рахунків, ставали справжніми героями. А ті, на кого були сподівання, жодним чином їх не виправдовували. Сьогодні "Моя Київщина" проаналізує діяльність нардепа Олександра Дубінського – медіарупора олігарха Коломойського.

Скажемо відверто: сподівань на активність Дубінського та його шефа-олігарха Коломойського з самого початку повномасштабного наступу рашистів не було багато. А тому і якихось розчарувань не сталося. А отже зникнення Дубінського не стало несподіванкою. Завжди активний в інформаційному просторі народний обранець опинився у вакуумі. Подейкують, зараз народний депутат нібито перебуває в Польщі. Проте стверджувати цього на 100% ми не будемо. У той час, коли вся увага прикута до війни, але тривають політичні протистояння, його участі не видно.

Чому так? Зрозуміло, що Дубінський  занадто "зашкварений", тому використання його медіавпливу гратиме лише в мінус. Зараз йдеться не про постійні скандали навколо Дубінського. Насамперед питання в тому, що Дубінський пов’язаний із народним депутатом Андрієм Деркачем. Останнього пам’ятають завдяки скандальним "плівкам Деркача": записам розмов, нібито, експрезидента України Петра Порошенка, які, за словами Деркача, "свідчать про зовнішнє управління Україною". Абсолютно той самий наратив, що активно просувається зараз росіянами.

Порошенко назвав "плівки Деркача" спецоперацією проти стратегічних відносин з Америкою, а голова контррозвідки США заявив, що росія використовує нардепа Деркача для очорнення Байдена. Такі дії призвели до того, що Деркач потрапив у санкційні списки США як російський агент, який намагався втрутитися у вибори президента Сполучених Штатів. Скандальні пресконференції Деркачу влаштовував саме Дубінський, який дуже тісно співпрацювіав із російським агентом. Саме за це санкції були накладені й на Дубінського.

У штабі тодішнього кандидата у президенти США Байдена наголосили, що записи на "плівках Деркача" – повністю відредаговані. Американці акцентували на активній участі в поширенні аудіозаписів російського пропагандистського медіа Russia Today. У свою чергу видання The Washington Post нагадало про зв'язок Деркача з російською розвідкою: нардеп навчався в школі КДБ у Москві, а його батько працював у радянських спецслужбах.

Декілька тижнів тому СБУ викрила агентурну мережу Головного управління генштабу росії (ГРУ), до якої входив народний депутат України Андрій Деркач. За даними слідства, Деркача завербували у 2016 році. Із ним особисто працювало вище керівництво ГРУ росії – начальник управління Ігор Костюков і його перший заступник Володимир Алєксєєв.

Деркач курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати їх для швидкого захоплення України. Наприклад, при захопленні столиці планувалося використовувати дві бригади спецназу і сили спецоперацій, які мали зайти з території Білорусі. У подальшому швидко просунутися до Києва, захопити Урядовий квартал і зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового "уряду". Однак ці плани були повністю зруйновані українськими захисниками.

Зв’язок Дубінського з Деркачем очевидний, хоча він формально не фігурує у схемі створення агентурної мережі. Цікаво, що напередодні виборів народних депутатів 2019 року Дубінський мав очолити обласний осередок "Слуги народу" Херсонської області, але в останній момент йому доручили керувати Київщиною.

Зауважимо, що в парламенті Дубінський входить до Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Також членом комітету був Олексій Ковальов – депутат-колаборант із Херсонщини, який обирався від партії "Слуга народу". Немає сумніву в тому, що вони знайомі. До речі, журналісти помітили одну цікаву деталь: Дубінський, Ковальов та депутати від ОПЗЖ дуже полюбляли використовувати слово "соросята" як негативно забарвлену оцінку представників громадянського суспільства, що притаманно наративам російських партій і політиків.

Нагадаємо, що депутати від "Слуги народу", серед яких Дубінський і Ковальов, імовірно, отримували хабар за голосування проти скасування корупційної схеми, закладеної у процедуру оцінки вартості нерухомості ("майданчики Яценка"). Якщо Дубінського і Ковальова ще щось пов’язує, про це ми дізнаємося найближчим часом.

Але повернемося до Дубінського. В інфопросторі його зараз фактично немає. На початку війни він розкручував проєкт "Медіаоборона", який зараз не користується великою популярністю. Окремо зазначимо, що телеграм-канал Dubinsky.pro залишається активним, через нього опальний нардеп продовжує критикувати владу, "годувати" аудиторію власним контентом, іноді дуже сумнівним. Але сам ніде не з'являється.

Серед усіх нардепів від Київщини активною була і залишається Ольга Василевська-Смаглюк (округ №96). А от інші – не особливо помітні. "Моя Київщина" аналізувала, чим займалися нардепи від столичного регіону протягом першого місяця війни.

Експерти сходяться в думці, що Дубінський мовчить, бо в його послугах поки ніхто не зацікавлений. Ризиковано навіть комунікувати з ним, щоб не потрапити в поле зору СБУ. Буде цікаво спостерігати, як Дубінський захищатиме активи Коломойського через прийнятий у листопаді 2021 року антиолігархічний закон. Коли наступного разу Дубінський буде когось критикувати, чи навпаки занадто нахвалювати, потрібно шукати, кому це вигідно. На жаль, це здебільшого робиться точно не в інтересах України. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст