#

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

17.03.2018 06:00
Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

Вакантних крісел на районному рівні стає все більше. А призначень досі немає. Окрім боротьби на вищих щаблях української влади подібна ситуація пояснюється тим, що у владних кабінетах нижче сформувався чиновницький трикутник, який розглядає кадрові питання по Київській області

На даний момент у Київській області є сім «вакантних» районів: Таращанський, Кагарлицький, Яготинський, Ставищенський, Переяслав-Хмельницький, Бородянський та Володарський. Доповнює цю когорту Поліський, голову якого – Олександра Янкового – разом з усіма заступниками затримала військова прокуратура за підозрою у вимаганні хабара. Таким чином, робота третини районів Київської області залишається якщо не паралізованою, то значно ускладненою. Ця ситуація не є якоюсь особливістю Київської області – загалом в Україні без голів РДА на даний момент перебувають близько сотні райадміністрацій. Раніше деякі експерти пояснювали таку велику кількість вільних крісел наявністю конкурсів, але в грудні минулого року цю демократичну процедуру скасували. Але призначень від цього більше не стало…

Варто пояснити нинішній механізм призначення голів РДА. Губернатор області подає кандидатуру до Адміністрації Президента, потім персона проходить перевірку у Кабміні, звідки після остаточного погодження уряд подає кандидатуру на підпис Президенту. Зрозуміло, що у разі єдності вертикалі вся ця процедура – не більш ніж формальність. Але зараз ситуація склалася дещо інакшим чином…

Невже на Київщині настільки великий кадровий голод, що не можуть знайти сімох голів РДА, або причина не в цьому? Можливо, таємниця криється у прихованому конфлікті президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, про який чимало говорять у ЗМІ. Подейкують, що Гройсман почав грати у власну гру, ігноруючи побажання голови держави. Тому дуже ймовірно, що кандидатури, які можна віднести умовно до пулу президента, «обрубуються» на етапі Кабміну.  

Щоправда, у Київській області ситуація ускладнюється ще й тим, що в Київській облдержадміністрації теж сидять чиновники, яких складно віднести до президентської команди. Як зазначалося вище, кандидатура спочатку пропонується губернатором області, але перед цим кандидатури проходять через відповідні підрозділи у КОДА. Таким «кадровиком» є такий собі Анатолій Тищенко, що очолює Управління персоналом Київської ОДА. На державних службах Сергій Феодосійович перебуває давно. У 2009 році він очолював секретаріат Києво-Святошинської РДА. Вирішив спробувати себе і в політиці. Так, він став очільником Київського обласного осередку партії «Розумна сила», яка була створена на уламках «Партії регіонів», і серед спонсорів якої називають колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, екс-голову Мінсдоху Олександра Клименка та деяких інших. Цікаво, що Тищенко також був помічником у народних депутатів Павла Жебрівського, який зараз очолює Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію, а також Сергія Капліна, якого, у свою чергу, пов’язують з групою «газовиків» Фірташа-Льовочкіна. Тепер через Тищенка проходять усі кадри Київської ОДА.

Ще однією людиною, яка впливає на кадри є Тетяна Жуль – голова апарату Київської обладміністрації. Жуль була помічницею одіозного екс-голови облради часів Януковича Олександра Качного. Зараз через неї проходить увесь документообіг ОДА. Існує припущення, що цю посаду Жуль отримала як компенсацію задля лояльності «Опозиційного блоку» до губернатора Олександра Горгана.

У Кабміні кадрами з Київщини завідує така собі Катерина Авраменко. Свого часу, за часів губернаторства Максима Мельничука, вона неформально очолювала його патронатну службу. Хоча офіційно займала посаду головного спеціаліста департаменту екології. Зараз вона працює в департаменті з питань регіональної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України, і через неї проходять всі кандидатури. 

Зрозуміло, що цей трикутник Авраменко-Жуль-Тищенко, за великим рахунком є лише виконавцями побажань згори. Але можна припустити, що коли їх патрони не можуть між собою домовитися навколо узгодження кандидатур, вони легко блокують призначення. Кожен на своєму рівні.

До чого може призвести ця ситуація? До серйозних проблем у Петра Порошенка під час президентської компанії. Якщо моделювати ситуацію, то в.о голови РДА, так би мовити, має не надто високу мотивацію у боротьбі за президента, бо не має жодних гарантій, що його призначать як повноцінного голову. Та й відношення до виконуючого обов’язки відповідне…

Усе це веде до того, що «адмінмашина» в низці районів Київської області (а якщо дивитися глобально, то і в усій Україні) може виявитися абсолютно недієздатною і не готовою до виборчого процесу. Звісно, цим скористаються опоненти. Яких у Порошенка, який потроху втрачає рейтинг, стає все більше і більше…

Антон Болбочан, “Моя Київщина”

Читати "Моя Київщина" у Telegram