#

Незаконні забудови, земельні паї та високі ціни: на що Терещуку скаржилися жителі Обухівщини

06.12.2018 12:42
Незаконні забудови, земельні паї та високі ціни: на що Терещуку скаржилися жителі Обухівщини

Поїздки нового голови Київської ОДА Олександра Терещука Київщиною тривають. Цього разу він відвідав Обухівщину, де дізнався про головні проблеми цього пристоличного району: незаконне будівництво та питання енергопостачання. Традиційно болючими виявилися питання розпаювання землі та ситуація з АТОвцями

На заході були присутні мер Обухова Олександр Левченко, керівник патронатної служби Київської облдержадміністрації Михайло Шкурін, новопризначений голова РДА Михайло Письменний, заступник голови облдержадміністрації Алла Арешкович, директор департаменту екології КОДА Вікторія Киреєва.Також нараду відвідали голови сіл району, депутати районної та міської рад, громадські активісти, голови громадських організацій, учасники АТО та журналісти.

Останні й звернули увагу на те, що на зустріч не запросили голову Обухівської райради Костянтина Шушакова. Це перший захід такого рівня, на якому був відсутній очільник органу місцевого самоврядування. До цього часу голови місцевих райрад були присутні на всіх нарадах, які проводив Терещук. 

Зібрання проходило в приміщенні Обухівського районного центру культури та дозвілля. І розпочалося з того, що губернатор особисто представив нового голову Обухіської РДА Михайла Письменного, який до цього обіймав посаду сільського голови Долини.

Позитивно про новопризначеного голову відгукнувся мер Обухова Олександр Левченко: "Ми його знаємо по справам. Він місцевий, наш краянин, який може і хоче показувати результат. Це Письменний продемонстрував за три роки керування селом Долина".

У ході наради Олександр Терещук, як і на аналогічних заходах в інших районах Київщини, наголосив, що дане зібрання не несе політичного змісту і наголосив на потребі вирішення господарчих питань. При цьому він зазначив, що його головною метою є соціальний захист верств населення.   

На зібранні було піднято чимало гострих питань. Одне з них стосувалося електроенергії, а точніше її відсутності у деяких частинах району. Голова Київської ОДА зазначив, що дана проблема має вирішуватися не на районному чи обласному, а на всеукраїнському рівні, та пообіцяв порушити це питання у високих кабінетах. 

Під час обговорення соціальних проблем, які наразі є чи не першочерговими, згадували про АТОвців. Зокрема, говорили про потребу виділення земельних ділянок, квартир та надання матеріальної допомоги, як учасникам війни, так і сім'ям загиблих воїнів.

"Мені шкода, що у нас досі немає центру реабілітації учасників АТО", - зазначив Олександр Терещук.

Складна ситуація в районі та в районному центрі склалася і з ціною на проїзд, яка за рік зросла на 60-90%. Чому так сталося, перевізники досі не пояснили. І тому на нараді була висловлена ідея створення муніципального транспорту. Зачепили й тему доріг, зокрема, наголосили на тому, що їх потрібно не тільки ремонтувати, а й берегти від руйнування. Жителі району звернули увагу на те, що багато водіїв порушують правила дорожнього руху – багатотонні фури розбивають дороги й оминають вагові пункти, яких в Обухівському районі лише чотири, що майже в п’ять разів менше від норми. На запитання голови КОДА про те, чому склалася така ситуація, керівництво «Укртрасбезпеки» відповіло лаконічно: «Не вистачає кадрів». Це обурило Олександра Терещука, і він заявив про необхідність вирішення цього питання.

Окрема історія – незаконне будівництво, від якого страждають жителі Обухова. Зокрема, люди розповіли про дев’ятиповерхівку на вулиці Зарічна 22, яку побудувала дружина місцевого депутата.

Порушили й питання податків. Зокрема, розповідали про те, як персони, які володіють приватними будинками площею понад 500 квадратних метрів, не сплачують у бюджет «Податок на розкіш», який наразі становить 25 тисяч гривень.

Не обійшлося й без обговорення проблем освітньої галузі. Залишаються актуальними питання недофінансування певних шкіл, а також відсутності спортивних майданчиків біля освітніх закладів.

Надзвичайно гостро постала проблема розпаювання ПАТ "Обухівський". Як зазначили місцеві жителі, 356 пайовиків мають право власності, але через махінації не можуть стати законними господарями землі.

Загалом, голова Київської ОДА запевнив, що намагається тримати ситуацію в області під особистим контролем. Саме для цього й проводяться подібні наради, адже дають можливість ознайомитися з проблемами громад «з перших вуст». Терещук пообіцяв, що докладе всіх зусиль для того, аби кожне звернення було почуте, розглянуте й вирішене. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook