#

Нова команда Київської ОВА витісняє старі кадри: чим запам'ятався заступник Шугалій

04.04.2022 20:57
Нова команда Київської ОВА витісняє старі кадри: чим запам'ятався заступник Шугалій
Денис Шугалій

Інформаційній агенції "Моя Київщина" стало відомо, що Денис Шугалій більше не займає крісло заступника голови Київської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.  Цю інформацію підтвердив сам посадовець. Чим він запам'ятався на посаді, читайте у сьогоднішньому матеріалі 

Юрист Денис Шугалій, який має семирічний досвід роботи у фінансовому та бізнес-секторах, зайняв крісло заступника голови Київської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації 14 грудня 2020 року. Варто зауважити, що посадовець напряму підпорядковувався міністру цифрової трансформації України, ініціатору електронного сервісу державних послуг "Дія" Михайлу Федорову, що й визначало особливість його статусу. 

У КОДА Денис Шугалій відповідав за виконання повноважень у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, електронного урядування, розвитку інфраструктури широкосмугового доступу до Інтернету та телекомунікацій, а також спрямовував, координував та контролював діяльність департаменту економіки та цифровізації обласної держадміністрації. 

Зауважимо, що вже ексзаступник та його команда працювали одразу над кількома сферами, зокрема транспортною, медичною, соціальною, освітньою. За словами самого Дениса Шугалія, цифровізація Київщини була на досить високому рівні. Так, за час роботи на посаді вдалося підключити до системи GPS-моніторингу більше третини маршрутних транспортних засобів, розробити телеграм-бот щодо моніторингу якості послуг транспорту, у якому можна подати відомості про номер маршруту, держномер транспортного засобу,  відомості про інцидент, фото тощо. Окрім цього, майже 90% населених пунктів покрили 4G зв'язком. 

Для адекватної цифровізації регіону в кожній ОТГ призначили людину, яка відповідала за цифрову трансформацію, а також було створено Цифрову академію, де навчаються держслужбовці і адміністративні працівники з громад. Завдяки підготовці компетентних кадрів вже за два місяці було створено телеграм-боти для спілкування мерів з громадою, що значно полегшило комунікацію влади з народом. 

У планах Дениса Шугалія було запровадити пілотний проєкт по електронній черзі в дитячі садочки в одній із громад, а також продовжувати реалізовувати програми "Е-лікарняний", "Електронна Київщина", "Інтернет-субвенція", однак напад орків бункерного діда змусив переорієнтувати пріоритети. 

Кого призначили замість Шугалія і чи призначили взагалі - невідомо. Наразі усі зусилля команди Київської ОВА на чолі з генерал-лейтенантом Збройних сил, Героєм України Олександром Павлюком зосереджені над укріпленням обороноздатності Києва та вже звільненої Київщини. Колишній керівник столичного регіону Олексій Кулеба працює над гуманітарними питаннями.

Однак варто розуміти, що питання цифровізації Київщини, якою займався Шугалій, не може бути поза увагою навіть в умовах війни. Передусім тому, що після деокупації у столичному регіоні треба вирішувати не тільки проблеми відсутності електро-, газо- та водопостачання, а ще й мобільного зв'язку.  Як нам відомо, Шугалій був головою робочої групи по координації мобільних операторів, тому міг співпрацювати з ними для вирішення цієї проблеми. До того ж, у компанії Vodafone повідомили, що їм вдалося відновити зв'язок в Ірпені та Романівці завдяки обладнанню Starlink, які передав Україні Ілон Маск на прохання міністра Федорова. Очевидно, що ця система дозволить швидко відновлювати мобільний зв'язок там, де пошкоджені вузлові комунікації, тому роль заступника голови Київщини з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, який міг би курувати цю роботу на рівні влади, не може бути переоцінена. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст