#

Контрольні вибори: чого очікувати від грудневих виборів до нових ОТГ

23.10.2018 05:33
Контрольні вибори: чого очікувати від грудневих виборів до нових ОТГ

Оновлений склад Центральної виборчої комісії нарешті призначив чергову хвилю виборів до об’єднаних територіальних громад. Всього по країні їх відбудеться понад 100, а на Київщині сформується чотири нові громади. Ці вибори надзвичайно важливі з урахуванням майбутніх президентських виборів - результати в ОТГ продемонструють ефективність місцевих осередків головних претендентів на крісло голови держави

На сьогоднішній день в Київській області існує 12 сформованих об’єднаних територіальних громад. Якщо згадати минулорічні вибори до ОТГ (цьогоріч виборів на Київщині не було проведено), то було очевидно: багато що залежить від адмінресурсу, а точніше від його відсутності. Парадокс, але дві найбільш ресурсні політсили Київщини - БПП і "Батьківщина" - в жодній з громад не мають своєї більшості. І навіть фактично знаходяться в радах ОТГ в опозиції. Трошки краща ситуація у президентської партії: деякі голови заявили, що вони підтримують курс президента. Але їхня підтримка дуже умовна, адже усі вони йшли як самовисуванці.

Усе це пов'язано з тим, що обласні політики та гравці рангом повище, які представляють Київщину, дуже люблять торгуватися. Фактично саме через торги між КОДА, яка контролюється Олександром Горганом і його патроном Ярославом Москаленком, та Київоблрадою, яка контролюється Ганною Стариковою, та "правою рукою" Тимошенко Костянтином Бондарєвим, сталося так, що на минулорічних виборах до ОТГ зайшли більшістю треті політичні сили як то "Аграрна партія", чи "Радикальна партія".   

Варто зазначити, що ці вибори, які відбудуться 23 грудня, можна назвати генеральною репетицією президентських виборів, які відбудуться вже в березні 2019 року. Вибори до ОТГ яскраво продемонструють електоральні вподобання виборців, які можна екстраполювати на президентську кампанію. Також ці вибори дадуть змогу партіям провести останню роботу над помилками, щоб підійти до виборів президента якнайкраще підготовленими.

Враховуючи особливості Київської області, можна в деякій мірі спрогнозувати майбутні результати ОТГ, які сформуються в грудні. Наприклад, у Бородянській ОТГ перемогу швидше за все здобуде людина наближена до нардепа Ярослава Москаленка, адже це його вотчина. А знаючи методи роботи Москаленка, перемогу тут здобуде той, на кого він вкаже пальчиком (і подейкують клан Єрків звідти нікуди не подінеться).

У Миронівському районі потужний вплив мають "радикали" на чолі з одіозним ректором БНАУ, депутатом Київоблради Анатолієм Даниленком. Ці "ляшківці" довели, що можуть вигравати вибори в Узині: там перемогу здобув їхній представник, а більшість сформувалася навколо "радикалів". До того ж, сам Даниленко має великий вплив у Миронівському районі - він родом звідти.  

Що стосується Баришівського району, то тут ситуація трошки складніше: нардеп від цього округу Павло Різаненко не втручався в процес об’єднання і явного впливу тут не має. Натомість в самому об’єднанні були зацікавлені усі представлені тут політичні сили. Великий вплив  має нинішній очільник управління освіти Баришівської РДА Володимир Коцюрбій, який тривалий час очолював район, та швидше за все, піде на голову громади від "Батьківщини".    

Що ж до Ковалівки, Васильківського району, то вонп завжди була вотчиною одіозної родини Засух. Тому громада, яка формується навколо цього села, цілком і повністю буде контролюватися цією сім’єю.

В цьому і полягає найбільша проблема Київщини – вона поділена на удільні князівства, які контролюються тими чи іншими персонажами, яким за великим рахунком абсолютно не цікаві загальноукраїнські політичні розклади. Це притому, що в центральних штабах за цими виборами слідкуватимуть дуже уважно. По-перше, це дасть змогу публічно продемонструвати свою перемогу - хай і на рівні ОТГ. По-друге, результати виборів до громад - сигнал місцевим "елітам", на кого треба орієнтуватися на президентських виборах. Умовно кажучи, якщо президентська команда вибори провалить, більшість гравців перебежить до Юлії Тимошенко. І навпаки. По-третє, вибори до ОТГ дадуть змогу переконатися в професіоналізмі (чи його відсутності) місцевих команд майбутніх претендентів на крісло президента. А до цього (а також з чесністю представників майбутніх кандидатів) виникають чималі запитання...

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: