#

Новий очільник прокуратури Київщини: хто такий Максим Крим

05.01.2023 15:00
Новий очільник прокуратури Київщини: хто такий Максим Крим
Фото з Мережі Інтернет

Суттєві кадрові ротації у прокуратурі столичного регіону розпочалися у вересні 2022 року: тодішнього очільника Олексія Хоменка підвищили до заступника Генерального прокурора України – новопризначеного Андрія Костіна. Відтак, обов'язки керівника прокуратури Київської області почав виконувати заступник Хоменка Максим Крим. І ось уже в січні 2023 року останнього офіційно призначали на посаду. На чому базується кредит довіри до нього як до керівника, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Від початку повномасштабного вторгнення "полетіли голови" низки серйозних структур країни на кшталт Служби безпеки України чи Генеральної прокуратури України. Зокрема Івана Баканова та Ірину Венедіктову, за словами Володимира Зеленського, у липні звільнили через численні випадки державної зради серед працівників відповідних правоохоронних органів. Новим очільником Генпрокуратури став депутат від "Слуги народу" Андрій Костін.

Посаду заступника Генерального прокурора довірили тодішньому керівнику прокуратури Київщини Олексію Хоменку. Такий кар’єрний зріст, безумовно, свідчить про результативність роботи в регіоні та шанс продемонструвати професіоналізм на загальнонаціональному рівні.

Водночас неабиякий шанс показати себе отримав і Максим Крим. Із листопада 2020 року він був заступником Хоменка, а після підвищення останнього виконував обов’язки керівника Київської обласної прокуратури.

Нагадаємо, що, попри досвід роботи у військовій прокуратурі Київщини, у цивільну Хоменко прийшов без власної команди, але зумів її створити з ініціативних та амбітних прокурорів, як-от Максим Крим, Юрій Сенюк та Михайло Римар (двоє останніх наразі керівники окружними прокуратур столичного регіону).

Біографічні відомості

Максим Крим народився 19 липня 1988 року у м. Самарканд, Узбекистан. У 2010 році закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство". Відтоді був слідчим, а згодом старшим слідчим військової прокуратури Севастопольського гарнізону Військово-Морських Сил України.

Після цього працював на керівних посадах у підрозділах Генеральної прокуратури України, зокрема в управлінні процесуального керівництва та нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, та в управлінні з розслідування злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Остання посада до призначення заступником очільника Київської обласної прокуратури – перший заступник керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

У 2015 році Крим отримав від Президента України медаль "За бездоганну службу" III ступеня, а у 2018 – від Міністерства оборони України медаль "За зміцнення обороноздатності".

Зазначимо, що в тому ж 2018 році Максим Крим представляв бік звинувачення у справі про державну зраду Віктора Януковича. І це попри тиск із боку прокурорів-захисників президента-втікача.

Робота в Київській обласній прокуратурі
В.о. керівника Київської обласної прокуратури Максим Крим: Працівники  прокуратури показали, що вони готові до роботи в надскладних умовах

На посаді заступника керівника прокуратури Київщини Крим відповідав за організацію процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, розслідуваних органами Національної поліції, Бюро економічної безпеки та Державного бюро розслідувань. Відтак, за минулий рік до суду скерували 4345 обвинувальних актів, а за участю прокурорів винесено 2146 обвинувальних вироків.

Наразі одним із головних завдань Київської обласної прокуратури є притягнення до відповідальності всіх, хто скоював воєнні злочини у столичному регіоні. Із 24 лютого правоохоронці виявили та розпочали розслідування 4657 таких злочинів, за результатами слідства повідомлено про підозру 47 військовослужбовцям рф та інших підконтрольних їй формувань. Обвинувальні акти щодо 20 направлено до суду.

Зауважимо, що на Київщині прокурори на місцях виїжджали на місця злочинів, збирали докази воєнних злочинів, допитували свідків і потерпілих, були задіяні під час ексгумацій та впізнань. У цьому їм інколи допомагали міжнародні експерти та слідчі.

Окрім вищезазначеного, прокурори столичного регіону фокусувалися на боротьбі з незаконним використанням бюджетних коштів і розкраданням гуманітарної допомоги; викривали зрадників держави, колаборантів і осіб, що глорифікують ворога. Також за відповідними клопотаннями арештоване майно громадян росії загальною вартістю понад 800 млн грн було передано в АРМА.

Отже, призначення 35-річного Максима Крима керівником Київської обласної прокуратури підтверджує його кропітку працю на посаді заступника та в.о. очільника структури. У столичному регіоні якісна робота прокурорів (передусім у розслідуванні воєнних злочинів окупантів) наразі вкрай необхідна, тому на нього покладають чималі сподівання в Офісі на Різницькій. До того ж за досягненнями Крима звідти точно стежитиме Олексій Хоменко, для якого Київська область залишається нечужою.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст