#

Новий заступник начальника поліції Київщини: що відомо про полковника Петренка

11.03.2023 08:33
Новий заступник начальника поліції Київщини: що відомо про полковника Петренка
Олег Петренко

9 березня у пресслужбі поліції Київщини повідомили про призначання нового заступника очільника правоохоронців. Ним став полковник Олег Петренко, який донедавна обіймав посаду очільника Обухівського управління поліції Київщини. Що відомо про нового заступника, читайте у матеріалі "Моєї Київщини"

Службу у правоохоронних органах новопризначений 47-річний Олег Петренко розпочав ще в далекому 1993 році, коли вступив до Київського училища міліції МВС України. Після отримання вищої освіти працював у підрозділах карного розшуку Київської області, має значний досвід роботи на керівних посадах – з 2011 до 2014 року очолював райвідділ міліції Баришівського району, у 2015 році – Згурівську міліцію, потім – Переяслав-Хмельницьку поліцію, Ірпінський, Броварський та Обухівські відділи поліції.

Як відомо, до війни полковник Олег Петренко збирався вийти на пенсію за власним бажанням та вислугою років, утім, повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року застало Олега Петренка на посаді очільника Обухівського управління поліції Київщини. До цього Олег Петренко п’ять місяців керував броварськими правоохоронцями та зарекомендував себе як сильний та досвідчений начальник. За словами Петренка, він нібито сам попросився очолити відділок поліції в Обухові після інциденту зі зґвалтуванням та катуванням людей правоохоронцями у Кагарлику, де відразу було звільнено 10 поліціянтів на чолі з начальником. Утім, тоді ширилися чутки, що Петренко став заважати місцевим авторитетам, які звикли не одне десятиріччя "тримати" місто. Що важливо, переведення полковника в Обухів відбулося тоді, коли під час звітування на сесії міської ради про стрілянину на Торгмаші відкрито висловив свою позицію, що всі учасники перестрілки мають сидіти, і що "кримінальних авторитетів положили обличчям додолу  і потягнули у відділ  поліції не для картинки, а щоб ми всі з вами спокійно ходили з роботи на роботу".

Показово, що йому вдалося вправно налагодити роботу в Обухові з перших днів війни. Поліцейські офіцери громади приймали активну участь щодо надання гуманітарної та соціальної допомоги населенню. Зокрема, брали участь в пошуку, придбанні та передачі військовослужбовцям, котрі несуть службу в місцях проведення бойових дій, речей першої необхідності, а саме: бронежилетів, касок, форменого одягу, білизни, речей різної категорії, продуктів харчування та засобів зв’язку. Також передавали продукти харчування, одяг та речі першої необхідності жителям району, які цього потребували.

Окрім цього офіцери правоохоронці постійно забезпечували охорону публічного порядку, реагували на виклики та звернення громадян. Спільно з ТРО та військовослужбовцями проводили патрулювання на території обслуговування, щодо виявлення різного роду правопорушень. Також тісно співпрацювали з органами місцевої влади. Надавали активну допомогу особам, які постраждали внаслідок ракетних обстрілів.

Подейкують, що новоспечений заступник Андрія Нєбитова Петренко давно знайомий та перебуває в гарних стосунках із генералом Ігорем Клименком, який очолював Національну поліцію України, а 7 лютого став міністром внутрішніх справ України. У кулуарах шепочуться, що Петренко з Клименком – земляки, що є важливим моментом.  Як відомо, ротація у структурі правоохоронної системи викликана трагічної загибеллю унаслідок авіакатастрофи гвинтокрила ДСНС у Броварах 18 січня 2023 року керівника Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирського, першого заступника міністра Євгена Єніна та державного секретаря міністерства Юрія Лубковича. Того ж дня уряд країни призначив голову Національної поліції України Ігоря Клименка заступником міністра внутрішніх справ і поклав на нього виконання обов'язків міністра внутрішніх справ, а згодом Клименко став новим міністром.

Також на Київщині активно циркулює інформація про те, що новоспечений заступник очільника поліції Київщини дружить із родиною Ярем з Переяславщини – Олександром та Віталієм. Олександр Ярема – керівник та засновник ПП "Земля Переяславщини" та ПП "Євро-нива". Віталій Ярема – генерал-лейтенант міліції, екснардеп від "Батьківщини", який з 27 лютого – 19 червня 2014 року був першим-віце-прем'єр-міністром України в уряді Арсенія Яценюка, а згодом Генеральний прокурор України.

Як ми згадували вище, Олег Петренко керував поліцією Переяслава й тоді, ймовірно, завів дружбу з родиною Ярем.

"Моя Київщина" слідкуватиме за діяльністю полковника Петренка на посаді заступника поліції Київської області. Сподіваємося, що його великий досвід роботи у правоохоронних органах допоможе покращити роботу поліції Київської області. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст