#

Новий президент та старі обличчя: хто сховався за "Зе" у найбільшому місті Київщини

23.04.2019 05:04
Новий президент та старі обличчя: хто сховався за "Зе" у найбільшому місті Київщини

«Моя Київщина» розбиралася, кому ж довірив свою репутацію на Київщині, зокрема у Білій Церкві,  кандидат у президенти Володимир Зеленський.

Пильне око місцевих активістів останнім часом неодноразово вбачало  причетність сумнівних  персоналій до  Білоцерківської команди «ЗЕ».  Адже про те, що місцева еліта таки «зеленіє», точиться багато розмов.  Ще напередодні другого туру президентських виборів пост із прозорим натяком на перефарбування певних політичних персон та бізнесменів під команду явного лідера президентської гонки оприлюднив громадський активіст та спостерігач на виборчому окрузі №90 м. Біла Церква Віталій Блінов. Фігурантами та нібито прибічниками команди Володимира Зеленського виявилися декілька персон, серед яких  бувший депутат ВР Володимир Полочанінов та амбітний перевізник та власник ТОВ «Транссіті» Юрій Нестерчук.  Мова йшла про власні бізнесові інтереси  вищевказаних осіб.  На думку активістів, рейтинг команди Зеленського в Білій Церкві хочуть використати ті, хто деребанили і грабували тут бюджет. Які ж є підстави так вважати?

Як відомо з відкритих джерел, кандидат у Президенти Володимир Зеленський на 90 виборчому окрузі м. Біла Церква довірив свою репутацію місцевому безробітному Ігорю Боженку, який мав безпосереднє відношення до фонду «Рух молоді» екс-нардепа  від «Батьківщини» Володимира Полочанінова. Наразі ж останній є членом партії «Основа» Сергія Тарути.   Примітно що куратором команди ЗЕ в Білій Церкві є  Ярослав Стамбуляк, якого називають дуже неоднозначною фігурою та політичним запроданцем.   Він розбудовував осередок «Рух нових сил», був в партії «Розумна сила» також очолював один із осередків «Самопомочі», коли ті тільки створювались. За інсайдерською інформацією, Ярослав Стамбуляк також пов’язаний із Полочаніновим,  має славу людини безпринципної та є явним пристосуванцем, який попри всі намагання не зміг бути при владі.  Так само власні джерела розповідають про давнє знайомство і співпрацю з Полочаніновим ще одного члена «Зе команди» в Білій Церкві – Ігоря Снегура. Разом з тим, як кажуть активісти, закидати присутність на цьому політичному полі саме Полочанінова досить важко, адже це ніде не афішується, про те легко проглядається якщо проаналізувати наступне.  Володимир Полочанінов є кінцевим бенефіціарним власником Корпоративний інвестиційний фонд «ТИТАН»який володіє корпоративними правами концесіонера ТОВ «Білоцерківвода». Очолює даний фонд депутат облради від «Самопомочі» Ольга Бабій. З рештою не секрет, що як на білоцерківську «Самопоміч», так і частково на її обласний осередок Полочанінов має чималий вплив.  Як розповів нам місцевий активіст Віталій Блінов, у Володимира Полочанінова для цього є свій інтерес:

«22 лютого цього року у Зеленського в експертах зявилась Олена Бабак, яка є заступником голови комітету Ради з питань ЖКГ а також подругою Ольги Бабій. Зрозуміло, що тут є інтерес Полочанінова для того, щоб зберегти ТОВ «Білоцерківвода» і надалі мати можливість «доїти» місто. Тому вони йдуть до влади. Звісно це все не афішується, а Полочанінову взагалі не можна приписати, що він в «Зе»-команді, тим паче, що він в партії ОСНОВА».

В тому що Володимир Полочанінов не аби як зацікавився командою «Слуга народу» певен і громадський діяч ГО «Білоцерківська альтернатива» Павло Лаврусь:

 «Для такого мастовитого політика розкладати яйця в різні кошики – це норма його політичного чи то бізнесового життя. Такі люди хочуть зберегти більшість при владі – чи депутатському корпусі, чи поставити свого мера тощо для того, щоб зберегти свій бізнес. У Полочанінова інтерес – це концесіонер нашого водоканалу «Білоцерківвода». Тим паче, що в нього є і інші фірми, які займаються ремонтами, будівництвом тощо».

Схоже свою прихильність кандидату Зеленському  виказав і власник однієї з найбільших маршрутних компаній Києва «Союз-Авто» та більш відомий білоцерківцям як директор ТОВ «Транссіті» - Юрій Нестерчук.  Знову ж таки судячиз інсайдерської інформації,  він фінансував представників команди «Зе». Це з рештою нам підтвердив і активіст Віталій Блінов:

«Щодо Юрія Нестерчука, то так – є всі підстави думати  що він фінансував спостерігачів і команду ЗЕ в першому турі виборів президента. А зараз, (22.04) наскільки мені відомо, він сидить в ОВК і там керує повним ходом підрахунками голосів. Зрозуміло, що з 1 травня буде здорожчання вартості проїзду, яке можна скасувати тільки через суд. Він витратився на вибори і треба кошти повертати».

І хоч неодноразово Юрій Нестерчук називав своє підприємство «Транссіті» неприбутковим при діючому тарифі 5 гривень та погрожував просто піти з Білої Церкви, якщо тариф не складатиме хоча б 7 гривень, втрачати бізнес він насправді не збирається, кажуть активісти:

 «Нестерчук хоче зберегти свій бізнес і дуже боїться якщо з новою владою транспорт і перевезення мешканців міста  може стати комунальним, а це фактично означає втрату бізнесу, який йому приносить, за попередньою інформацією 1,5-2 мільйони доларів чистого прибутку в рік», - розповідає Павло Лаврусь.

За словами активіста Павла Лавруся, ця виборча епопея та власні інформативні джерела дозволяють зробити висновки, що вже зараз йдуть торги за крісла:

«Я, як член ОВК можу сказати що штабісти та робочий персонал «Зе»-команди став себе проявляти доволі неадекватно. Розправили крила, мало не ділять посади, ввели перемовини з деякими впливовими і багатими людьми в місті. Насправді Зеленського  та партію «Слуга народу» розглядають як франшизу. Мені відомо що вже велися перемовини з такими людьми як Дикий, Полочанінов, Підпалий, Нестерчук та інші.  Приміром, для того ж офіційного мільйонера Юрія Нестерчука вхідний білет нібито зробили в 100 тисяч доларів. Усім тим людям, які будуть заходити і ложити вхідні білети, пообіцяли по два-три депутати в місцеві, районні або обласні ради. Я не знаю, чи відомо про це у центральному штабі «Слуги народу», але всі ці люди готуються до парламентських і місцевих виборів, щоб зберегти свою більшість. Люди обрали нового президента, у якого високий рейтинг довіри. А на цьому рейтингу нечисті на руку політики і бізнесмени місцевого розливу хочуть зберегти статус-кво». 

В тому що так звані «нові» обличчя використовують команду Зеленського аби і надалі залишати при владі і наживатися на людях переконаний і громадський активіст Віктор Левицький:  «Вищезгадані особи підмазуються під «Зе»-команду , і власне тому ми поїхали до центрального офісу і назвали їм імена людей, котрі зараз підмазуються під політичного лідера, пристроїти своїх людей, які сформують команду для того щоб потім сформувати більшість у міській раді і знову займатися тим чим і займались ці всі роки. Звичайно, що там пообіцяли прийняти до уваги та розібратися у цій ситуації, але поки що результату немає. Я думаю, що вірогідно цим процесом керує обласний керівник штабу Ольга Коваль».  

І дійсно, на думку місцевих активістів свою репутацію підмочив і Київський обласний штаб «Зе»-команди. Офіційним представником Зеленського в Київській області  є Ольга Коваль, яка має викладацьку та наукову діяльність, але певним чином також має відношення до політики, розповідає Віталій Блінов: «Батько Ольги Коваль - це колишній регіонал, котрий при голові КОДА Присяжнюку керував відділом торгівлі. Тоді ж його звільнили за хабар, але згодом цю справу замяли»  

Дійсно великий рейтинг довіри забезпечив перемогу новому президенту України. Та в очікуванні нових і чесних людей люди знову ризикують розчаруватися у своєму виборі, зіштовхнувшись із підпільними керманичами, старими комбінаторами, бувалими політиками та зацікавленими гравцями…

Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook