#

Новобудова для бориспільских "академіків" або Школа на виріст

16.01.2019 06:04
Новобудова для бориспільских "академіків" або Школа на виріст

Днями у Борисполі сотні місцевих дітлахів перший після зимових канікул день зустріли у приміщенні нового академічного ліцею. На урочистій церемонії відкриття  навчального закладу разом з педагогами, батьками, керівництвом області та міста, головними «винуватцями» якісного та швидкого зведення чотирьохповерхового корпусу ліцею - будівельниками - побували й журналісти нашого інформаційного порталу

Доки ми підходили до новобудови, представники відділу освіти міста розповіли, що розрахований навчальний заклад на 825 учнів. Але поки що перший дзвоник у сімнадцяти класах нової школи почуло 524 учня та три десятка педагогів.

Віднині місто може собі дозволити розкіш запустити новий навчальний заклад, як кажуть, - на виріст, оскільки учням випускних класів з інших шкіл міста все ж таки психологічно зручніше одержати середню освіту серед своїх звичних друзів та педагогів, тож восьмикласники ліцею кілька років поспіль, мабуть, будуть найстаршими учнями школи. Втім, цілком можливо, що до першого вересня тут все ж таки з’являться кілька випускних класів: усе залежатиме від побажань юнаків та дівчат, а також їхніх батьків.

Питання зведення нових освітніх закладів у Борисполі протягом останніх років дійсно стояло досить гостро, оскільки кількість дітей, які навчалися в другу зміну складала третину від всього шкільного загалу міста. Тому рішення Бориспільської міської ради щодо створення академічного ліцею було не тільки виправданим, але й своєчасним.

Звести такий красень-ліцей за місцевий кошт та ще й так якісно та оперативно вдалось не в останню чергу завдяки фінансової децентралізації, яка насправді стала не черговим проявом швидкоплинної політичної моди, а дієвим механізмом покращення життя територіальних громад.

Цю тезу того дня не раз повторювали міський голова Анатолій Федорчук, який особисто опікався ходом будівництва, та губернатор Олександр Терещук.

Терещук і Федорчук

Одним із самих шанованих осіб того дня був голова правління ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимир Шалімов, чия організація власне й зводила ліцей.

«Володимире Іллічу! Зізнайтесь відверто: не встигли до першого вересня здати школу, тож відкривають її зараз?» - запитав журналіст «Моєї Київщини» під час екскурсії школою.

«Це дивлячись на який вересень орієнтуватися?! А якщо серйозно – не хотілося штурмівщини у роботі, адже при зведенні шкіл та дитячих садочків ми приділяємо подвійну увагу якості робіт», - зазначив Шалімов.

Утім, хроніка демонструє, що затягування будівництва не було. У 2016 році почали рити котлован, і за менше ніж три роки роботи об’єкт зданий. На тлі окремих соціальних довгобудів у провінції, де зведення стін законсервувалося подекуди ще з радянських часів, це приклад швидкої роботи.

«Успішна держава – це, перш за все, успішні люди. Тому розвиток країни – це розвиток людського потенціалу. Ми будуємо не просто навчальні заклади, ми будуємо майбутнє України», – з пафосом сказав керівник області Олександр Терещук у привітанні до бориспільчан. А ще губернатор привіз у подарунок новоселам  – набір комп’ютерної техніки та принтер.

Мер міста Анатолій Федорчук  зазначив, що вартість будівництва закладу склала понад 179 млн. грн, які вдалося акумулювати та направити на цей проект. Тому міський голова звернувся до присутніх учнів з проханням бережно ставитися до майна та берегти свою школу.

На сходах до вестибюлю ліцею знайомимось з учителькою української мови та літератури Юлією Плахотнюк, яка донедавна разом із сином третьокласником Дмитром щодня їздила на роботу до столичної школи, а тепер маємо перспективи працювати й навчатися в рідному місті.

«Зявилися нові перспективи для розвитку, - чому не скористатися ними?», - говорить Юлія Миколаївна.

Олександр Воронін, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram