#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Art Misto" від олігарха Хмельницького

27.09.2021 08:00
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Art Misto" від олігарха Хмельницького
Візуалізація ЖК

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичної області. Раніше ми розповідали про унікальний житловий комплекс "Гранд Бурже", який зводять у Бучі, а сьогодні мова піде про черговий житловий комплекс у селі Софіївська Борщагівка – "Art Misto"

Як виглядає житловий комплекс "Art Misto" в Софіївській Борщагівці?

Колись маленьке селище Софіївська Борщагівка у Бучанському районі столичної області вже давно стало "безрозмірним". Зауважимо, що за останні роки Софіївська Борщагівка стала однією із лідерів за кількістю зведених ЖК. Варто сказати, що з землею під забудову тут проблем взагалі не виникає - під забудову у Борщагівській ОТГ під забудову тільки за цей рік роздерибанили понад 200 га землі.

Що дивувати, адже це – майже столиця, тому й ціни на житло тут київські. Схоже, на досягнутому зупинятися ніхто не збирається: тут з'являються все нові і нові проєкти багатоквартирної забудови. Один з них – ЖК "Art Misto", на окраїнах селища на вулиці Свободи 1-в.

Проєктом передбачено будівництво 10 чотирьохповерхових будинків, які позиціонуються у сегменті комфорт-класу. Однак візуально будинків буде всього чотири, які утворюють закритий прямокутник. Два будинки складатимуться із трьох секцій, а ще два – із двох.

За офіційними даними, ЖК "Art Misto" будують за технологією цегляної кладки із червоної цегли та газоблоків. Фасади будинків утеплять пінопластом, а навколо віконних прорізів покладуть пояси безпеки з мінеральної вати. Для обробки використають мінеральну штукатурку, яку потім пофарбують. Забудовник передбачив контрастну обробку: основна частина фасаду буде білою, а яскравими акцентами стануть стіни балконів.

Зауважимо, що будинки ЖК "Art Misto" мають підключити до центрального водопроводу і каналізації, а також приєднати до електричної мережі і газифікувати. Опалення буде здійснюватися за рахунок двоконтурного газового котла, який входить в ціну квартири та монтується забудовником.

Територія житлового комплексу буде загородженою, тобто двір "Art Misto" буде вільним від машин. Однак, чесно кажучи, там і немає де паркуватися, адже видно, що дворик буде дуже вузеньким.

Які ціни на квартири?

Житловий фонд комплексу налічує 150 квартир. На перших поверхах будинків буде всього по три квартири. На інших поверхах розмістять по чотири приміщення: три однокімнатні та одне двокімнатне. Важливо сказати, що попри низькоповерховість будинків, проєктом передбачено встановлення ліфтів у кожному під’їзді, що дуже комфортно.

Квартири в ЖК "Art Misto" будуть одно та двокімнатними, які доволі просторі. Так, квадратура однокімнатних помешкань складає 33,5, 38 та 40,5 кв м, а двокімнатних – 58 та 62 кв м.

Зауважимо, що ціна квадратний метр тут суттєво нижча, ніж, наприклад, у тому ж ЖК "Оптимісто" комфорт-класу, що в Гатному (від Чабанів та Софіївської Борщагівки до Києва майже однакова відстань). Так, квадратний метр однокімнатних апартаментів в "Art Misto" складає 20 500 грн, тоді як в "Оптимісто" довелося б віддати від 22 500 до 30 000 грн. Така ж ситуація і з двокімнатними квартирами: в ЖК у Софіївській Борщагівці доведеться віддати 19 500 за кв, тоді як в Чабанах ціна варіюється від 19 000 до 25 000 грн.

Зауважимо, що широкого вибору планувань інвестори ЖК "Art Misto" не матимуть. Забудовник пропонує всього три варіанти однокімнатних та два варіанти двокімнатних квартир, при чому один з них доступний лише на першому поверсі. Однак плюсом буде те, що абсолютно всі планування передбачають наявність балкона чи лоджії.

Квартири інвесторам будуть передаватися без ремонту. Забудовник обіцяє лише зробити лазерну стяжку підлоги, оштукатурити стіни з додатковою шумоізоляцією, розвести по квартирі електрику, змонтувати систему опалення та встановити лічильники води, електрики і газу. Також квартири укомплектують вхідними дверима, які будуть зламостійкими та пожежобезпечними, та встановлять енергозберігаючі склопакети в 5-камерному профілі "Рехау".

Хто будує житловий комплекс "Art Misto"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва виступив Андрій Васильович Жолоб, девелопером та інвестором заявлене ТОВ "UD Company" (ЄДРПОУ 37509542), а генеральний підрядник для цього класу будівництва не потрібен.

Девелоперська компанія UDP заснована у 2002 році. Вона реалізувала понад 20 проєктів житлової та комерційної нерухомості, загальна площа яких перевищує 3 млн кв м.

За офіційними даними, кінцевим бенефіціаром компанії "UD Company" є така собі Катерина Миколаївна Рудь, однак у ЗМІ є інформація, що насправді ТОВ належить одіозним бізнесменам Василю Хмельницькому (65%) та Андрію Іванову (35%).  

З грудня 2019 року компанія UDP перебуває в управлінні інвестиційної компанії Quarter Partners Андрія Іванова. Президентом UDP призначений Сергій Богославський, який відповідає за розвиток портфеля проєктів комерційної та житлової нерухомості.

Зараз команда розвиває ЖК "Паркове місто", ЖК "Новопечерські Липки" спільно з City One Development, ЖК "RiverStone" спільно з компанією "Міськжитлобуд", Багатофункціональний комплекс "White Lines" і масштабний проект реновації "A-Station" поблизу метро Арсенальна разом з "A Development", проєкт реконструкції спортивного комплексу "Urban Sport City Arsenal" спільно з Українською асоціацією розвитку дитячого та юнацького футболу.

Нещодавно в одному із інтерв’ю Хмельницький заявив, що "душа до будівельного бізнесу у нього не лежить", тому він збирається продати свою частку Іванову. Зауважимо, що бізнесмен Хмельницький потрапив до рейтингу "Топ-100 найвпливовіших людей Київщини" за версією інформаційного-порталу "Моя Київщина".

Чи законно будують цей ЖК в Софіївській Борщагівці?

Як відомо, будівництво першої черги ЖК, у якій продаються квартири, ведеться на двох кадастрових ділянках, цільове призначення яких – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Одна за даними фахівців bildcontrol.ua, будувати чотирьохповерхові багатоквартирні будинки тут все ж можна, адже  згідно з ч. 5 ст. 20 ЗК України зміна виду використання земельної ділянки в межах однієї категорії земель не є зміною його цільового призначення. Зауважимо, що власником цієї землі є замовник будівництва Андрій Жолоб, який, до речі, немає податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами.

Згідно з Детальним планом території, будівництво ЖК ведеться на території садибної забудови, тому, очевидно, що функціональне призначення землі не відповідає намірам забудовника.

Зауважимо, що житловий комплекс "Art Misto" належить до класу наслідків СС1, для якого обов’язковим є повідомлення про початок будівельних робіт. Однак тут також не все добре. Для цього ЖК в Реєстрі будівельної діяльності зареєстровано повідомлення про початок будівництва садибного будинку, що не відповідає проєкту. Ймовірно, після здачі в експлуатацію забудовник спробує оформити документи на реконструкцію, або через БТІ отримати окремі паспорти на квартири, або продати частки одного будинку кожному з інвесторів. Так чи інакше, це може затримати отримання інвесторами своїх законних квадратних метрів.

Як стати інвестором будівництва ЖК "Art Misto"?

Придбати квартиру в ЖК "Art Misto" інвесторам пропонують за попереднім договором купівлі-продажу, який регулюється статтею 635 Цивільного кодексу України та статтею 182 Господарського кодексу України.

У цій схемі беруть участь:

  • покупець - фізична особа, яка придбає об'єкт нерухомості в майбутньому;
  • продавець - забудовник, або замовник будівництва, або фонд, який діє від імені забудовника;
  • замовник будівництва - як правило, є власником земельної ділянки або особа, яка має право розпоряджатися земельною ділянкою, на якій планується будівництво.

Відповідно до умов попереднього договору продавець зобов'язується в майбутньому підписати основний договір купівлі-продажу квартири, а покупець – оплатити її вартість. Важливо, що за попереднім договором продавець зобов'язується підписати основний договір купівлі-продажу, а не продати об'єкт нерухомого майна, який фактично ще не існує. Тобто, якщо після закінчення терміну дії попереднього договору будинок не буде введений в експлуатацію, то покупець може вимагати від продавця тільки виконання зобов'язання підписати основний договір в певний термін, але не передати об'єкт нерухомості. Окрім цього, покупець змушений також сплатити податки: 1% - державне мито, 5% - податок на доходи фізичних осіб, 1% - збір до пенсійного фонду та 1,5% - військовий збір.

Важливо зауважити, що договору інвестування у будівництво ЖК "Art Misto"  у відкритому доступі немає. Ба більше, забудовник відмовився надати цей договір на запит фахівців Bildcontrol.ua, тому сказати, чи прописані у ньому штрафні санкції за затримку здачі й чи повернуть інвестору кошти у разі розірвання договору – ми сказати не можемо.

Інфраструктура та благоустрій

Основним мінусом цього ЖК, окрім проблем із землею, можна назвати відсутність власної інфраструктури. Поруч із "Art Misto" є житлові комплекси "Парк Резиденс", "Софіївські Липки", а трохи далі "Софіївська Сфера". Ймовірно, інфраструктура цих будинків буде доступна мешканцям "Art Misto", інакше за покупками доведеться їздити аж у центр селища, де розташовані ТЦ "Європарк", "АТБ", "Фора" та інші.

Певні проблеми можуть виникнути й у сімей з дітьми. Зауважимо, що на територіях ЖК "Петровський Квартал" і "Львівський маєток" є приватні дитячі садочки, до яких можна дійти за 15-20 хв. Школи розташовані трохи далі –  одна в глибині "Петровського кварталу", інша – на території ЖК "Софіївський квартал". До них доведеться йти хвилин 20-25. До того ж, усі ці навчальні закладі – платні, тому й обходитимуться батькам у кругленьку суму щомісяця.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка