#

Новобудови Київщини: ЖК "Garden Sky" у Василькові для військовослужбовців ЗСУ

31.12.2021 10:42
Новобудови Київщини: ЖК "Garden Sky" у Василькові для військовослужбовців ЗСУ
Візуалізація ЖК "Garden Sky"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Раніше ми писали про житловий комплекс "Львівський затишок", який у Софіївській Борщагівці будує компанія нардепа Віктора М’ялика, а сьогодні мова піде про ЖК "Garden Sky" у Василькові

Як виглядає житловий комплекс "Garden Sky" у Василькові?

Житловий комплекс комфорт-класу "Garden Sky" будується в центрі Василькова на вулиці Декабристів 40/1 поблизу Васильківського фахового коледжу Національного авіаційного університету та Військової частини А 0704.


Розташування житлового комплексу "Garden Sky"

За офіційними даними, це буде 10-поверховий трисекційний будинок, який побудують із керамічної цегли за монолітно-каркасною технологією та утеплять мінеральною ватою.

Зауважимо, що ЖК "Garden Sky" задуманий забудовником як зразок енергоефективного житла, що дозволить зменшити витрати на оплату комунальних послуг. Ба більше, опалювати будинки будуть за допомогою автономної котельні.


Житловий комплекс на етапі будівництва

Дах житлового комплексу буде експлуатованим, територія, яка буде огороджена парканом і під відеонаглядом, охоронятиметься. Також тут заплановані наземні парковки з можливістю зарядки електрокарів як для мешканців, так і для гостей комплексу.

Які ціни на квартири?

Житловий фонд ЖК "Garden Sky" складається із одно- та двокімнатних квартир. Так, апартаменти з однією кімнатою представлені площами 35,9, 37,6, 41,2 та 41,к кв м. Натомість двокімнатні квартири представлені лише площею 61,1 кв м. Із детальними плануваннями житла можна ознайомитися на тут

За даними відділу продажів, ціна за один квадратний метр у ЖК "Garden Sky" складає 18 050 грн із врахуванням знижки 5%. Зауважимо, що забудовник пропонує потенційним інвесторам придбати квартиру на виплат строком до 12 місяців. Перший внесок складатиме від 50%, а, за розрахунками на офіційному сайті ЖК, щомісячний платіж стартуватиме від 15 108 грн.
Спеціальні пропозиції від забудовника

Хто будує житловий комплекс "Garden Sky"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва виступило Центральне територіальне управління капітального будівництва Міністерства оборони України (ЄДРПОУ 34578571), девелопером та інвестором заявлене ТОВ "Юність Інвест" (ЄДРПОУ 41141270), а генеральним підрядником – ТОВ "БК"СІТІ-ЕНЕРДЖІ".

На сайті youcontrol.ua вказано, що засновником ТОВ "Юність" є ТОВ "ІННОВЕЙШН ДЕВЕЛОПМЕНТ", а кінцевими бенефіціарами Тетяна Маркуця та Галина Пильтяй. Директором ТОВ "Юність" є Сергій Бонраденко, який є власником та бенефіціаром низки підприємств по всій Україні.

Чи законно будують житловий комплекс у центрі Василькова?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельної ділянки загальною площею 1,5 га (комунальної власності), на якій з'явиться ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником. Зауважимо, що відповідно до містобудівних умов та обмежень тут мають з’явитися житлові будинки під службове житло для військовослужбовців Збройних Сил України.

Варто сказати, що земля, де зводять житловий комплекс, належить Васильківській міській раді, із якою замовник будівництва уклав договір оренди у 2015 році строком на п’ять років. Як бачимо, строк його дії закінчився рік тому, на офіційному сайті забудовника не повідомили про продовження оренди, тому наразі зведення ЖК "Garden Sky" вважається незаконним і є підстави анулювати дозвіл на будівництво.

6 листопада цього року на об’єкти будівництва наклали арешт, адже воно велося фактично без будь-яких дозвільних документів. Однак 25 листопада забудовник звернувся з апеляцією та її задовольнили.  

Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом. Однак замовник будівництва має майже 2 тис податкового боргу перед місцевим бюджетами, а забудовник не доплатив у держбюджет 12.27 тис. грн. Повідомлення про початок будівельних робіт для СС3 та ліцензія генпідрядника зареєстрована в реєстрі будівельної діяльності, а квартири ЖК не знаходяться в іпотеці.

Варто зауважити, що забудовник не надав інформації про наявність узгоджених технічних умов на підключення ЖК до необхідних комунікацій, які є невід’ємною частиною проєктної документації.

Як інвестувати в будівництво житлового комплексу "Garden Sky" у Василькові?

Забудовник пропонує майбутнім інвесторам "Garden Sky" укласти договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт у багатоквартирному житловому будинку. Така схема залучення коштів інвестора не передбачена "Законом України про інвестиційну діяльність", однак залучення коштів таким способом врегульовано іншими нормативно-правовими актами України.

Варто розуміти, що майнові права – це суб'єктивні права учасників правовідносин, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном, а також з майновими вимогами, які виникають між цими учасниками у зв'язку з обміном і розподілом цього майна.

Якщо простіше, то це право вимагати у забудовника свої квадратні метри. Воно не є матеріальним правом і не зобов'язує забудовника добудувати об'єкт. Замість матеріального активу у вигляді квадратних метрів, інвестор купує тільки право претендувати на квартиру. В якомусь сенсі це уявне право на житло, яке тільки після введення будинку в експлуатацію може бути перетвореним у справжню квартиру.

Купівля майнових прав не обкладається податками, не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Перша реєстрація права власності відбувається безпосередньо за інвестором, тому податки і збори в цій схемі відсутні.

Варто звернути увагу потенційних інвесторів на те, що в договорі, який пропонує підписати забудовник, вказується дата введення ЖК в експлуатацію (І квартал 2019 року), однак нічого не сказано про допустимий строк затримки. Як бачимо, забудовник вже прострочив здачу будинків аж на 35 місяців.

Також прописані статті про штрафні санкції, однак тільки для інвестора. Окрім цього, у договорі є детальний опис об’єкта покупки (квартири): метраж, поверх, планування, будинок секція тощо. Також умовами договору описаний механізм вирішення ситуації, якщо зміниться фактична площа квартири під час будівництва (якщо площа виявиться більшою, інвестор повинен доплатити за додаткові квадратні метри, а якщо меншою – покупцю повернуть переплачені кошти). У разі розірвання договору інвестору повернуть кошти протягом 30 банківських днів після реалізації майнових прав.

Інфраструктура та благоустрій

Житловий комплекс "Garden Sky" розташований фактично у центрі Василькова, що забезпечить потенційним мешканцям хорошу транспортну розв’язку та розвинуту інфраструктуру: поблизу будинку є футбольний стадіон, музей воєнної техніки, школи №2, 3 та 6, церква Святого Миколая, Васильківський фаховий коледж Національного авіаційного університету, Військова частина А 0704, продуктовий ринок "Хитрячок", кінотеатр "Дружба".

Також на території комплексу передбачено облаштування СПА зони зі спортзалом, зони вуличних тренажерів, дитячого майданчика, бізнес центру, паркінгу, ландж-зони на даху. Територія буде закритою від автомобілів та буде під цілодобовим відеонаглядом.

Візуалізація дитячого майданчика

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка