#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Київський" у Бучі від депутата Яковини

02.02.2022 08:51
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Київський" у Бучі від депутата Яковини
Візуалізація ЖК "Київський"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, в якій робить огляд новобудов столичного регіону. Ми збираємо та аналізуємо дані про забудовників та їх проєкти, щоб майбутнім інвесторам було легше оцінити можливі ризики. Сьогодні ми розглянемо житловий комплекс "Київський" у Бучі 

Як виглядає житловий комплекс "Київський" у Бучі?

Житловий комплекс "Київський" будують в західній частині міста Буча. Адреса будівництва - вулиця Миколи Амосова, 4. За офіційними даними, на майже 2 га землі мають побудувати шість дев’ятиповерхових будинків комфорт-класу. Будинки "Київського" розмістять прямокутником, що утворить закритий внутрішній двір із фонтанним комплексом, який цілодобово буде під відеонаглядом.


Візуалізація ЖК "Київський"

ЖК "Київський" зводять за технологією цегляної кладки із червоної цегли. Стіни утеплять пінопластом та поштукатурять. Опалюватимуться квартири індивідуально за допомогою двоконтурного газового котла, а от водопостачання та каналізація будуть централізованими. Висота стель - 2,7 метри.   

Зауважимо, що кольорова гама будинку підібрана доволі вдало - основний білий колір із оранжевими вкрапленнями. Фасади виконані в стилі кубізм і доповненні панорамним склінням. 

Які ціни на квартири?

Житловий фонд ЖК "Київський" складається із 544 одно-, дво- та трикімнатних квартир. Однак варто зауважити, що перші п'ять секцій (1 та 2 пускові комплексу) "Київського" вже введені в експлуатацію, усі квартири там продані. До того ж, вільних апартаментів вже немає й у секціях шість та сім (2 черга).


Кількість доступних квартир в житловому комплексі

Так, інвесторам доступні лише квартири у четвертій черзі: 53 (секції шість та сім, 1 пусковий комплекс), 20 (секції три, чотири та п'ять, 2 пусковий комплекс), 8 (секції один та два, 3 пусковий комплекс).

За даними сайту Bild.ua, ціна одного квадратного метру однокімнатної квартири складає 21 000 грн, двокімнатної - від 16 300 до 19 600 грн, а за трикімнатну доведеться віддати 19 500 грн. Варто зауважити, що до кінця 2022 року на двокімнатні квартири діє акція - -17% від загальної суми за умови 100% оплати. Так, наприклад, квартира площею 63,3 м кв обійдеться вже не 1 240 680 грн, а 1 029 764 грн.    Усі охочі придбати двокімнатну квартиру в ЖК отримають 17% знижки

Ознайомитися із цінами, доступними квартирами та варіантами планувань можна на офіційному сайті ЖК. Окрім квартир, можна придбати комерційні приміщення та комори. 


Кількість доступних комор в "Київському"

Чи законно будуть житловий комплекс "Київський"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельної ділянки площею майже 2 га, на якій будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Власником земельної ділянки, на якій має з’явитися житловий комплекс, є Яковина Андрій Романович, із яким замовник будівництва ТОВ "Будівельна компанія Новий Дім" уклав договір суперфіція до 2025 року. 

Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом. Забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами, а компанія не зареєстрована в офшорній зоні. Дозвіл на будівництво, а також ліцензія генпідрядника – зареєстровані. Також забудовник надав інформацію про наявність узгоджених технічних умов на підключення ЖК до мереж.

 Хто будує ЖК "Київський"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва та генеральним підрядником виступило ТОВ "Будівнича компанія "Новий Дім" (ЄДРПОУ 39806784), девелопером та інвестором заявлена компанія "ND Group Development" (ЄДРПОУ 39806784).

За даними сайту youcontrol, ТОВ "Будівнича компанія "Новий Дім" належить Яковині Наталії Ігорівні. Що цікаво, житловий комплекс зводять на ділянці, якою володіє Яковина Андрій Романович. Чоловік із таким же ім'ям є депутатом Обухівської міської ради 8 скликання, а жінка на ім'я Яковина Наталія Ігорівна є помічницею посадовця.


Фото з офіційного сайту Обухівської міської ради

За даними декларації, Андрій та Наталія Яковина - подружжя. Вони володіють численними земельними ділянками на Київщині та в Києві, а також 54 участками у селі Поляниця (неподалік гірськолижного курорту Буковель), 22 ділянками у селі Вовчинець на Івано-Франківщині.

Також подружжя має дві квартири у Києві, помешкання у Бучі, два офіси у Бучі, нежитлові приміщення в Обухові та Івано-Франківську, квартиру в Івано-Франківську. Також Андрій та Наталія Яковина зберігають 7 млн грн, 500 тис євро та 750 тис доларів готівкою.

 Як стати інвестором будівництва ЖК "Київський" у Бучі?

Забудовник пропонує всім охочим придбати квадратні метри у цьому ЖК укласти договір купівлі-продажу майнових прав. Така схема залучення коштів інвестора не передбачена "Законом України про інвестиційну діяльність". При цьому залучення коштів таким способом врегульовано іншими нормативно-правовими актами України.

Але варто розуміти, що майнові права – це суб'єктивні права учасників правовідносин, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном, а також з майновими вимогами, які виникають між цими учасниками у зв'язку з обміном і розподілом цього майна.

Якщо простіше, то це право вимагати у забудовника свої квадратні метри. Воно не є матеріальним правом і не зобов'язує забудовника добудувати об'єкт. Замість матеріального активу у вигляді квадратних метрів, інвестор купує тільки право претендувати на квартиру. В якомусь сенсі це уявне право на житло, яке тільки після введення будинку в експлуатацію може бути перетвореним у справжню квартиру.

Купівля майнових прав не обкладається податками, не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Перша реєстрація права власності відбувається безпосередньо за інвестором, тому податки і збори в цій схемі відсутні.

Варто звернути увагу потенційних інвесторів на те, що в договорі, який пропонує підписати забудовник, вказується дата введення ЖК в експлуатацію, однак нічого не сказано про допустимий термін затримки.

Також прописані статті про штрафні санкції як для продавця, так і для покупця. Так, за умовами договору, якщо продавець на понад шість місяців затримує передачу прав покупець може розірвати доровір в односторонньому порядку. До того ж забудовник зобов’язаний повернути інвестору протягом 30 банківських днів сплачені інвестором кошти, а також виплатити компенсацію. Водночас за прострочення оплати першого внеску інвестор має заплатити забудовнику штраф, а також, якщо інвестор просрочить оплату більше ніж на 30 днів, забудовник може розірвати договір, повернувши сплечені інвестором кошти з вирахуванням 5% штрафу.

Окрім цього, у договорі є детальний опис об’єкта покупки (квартири): метраж, поверх, планування, будинок секція тощо. Також умовами договору описаний механізм вирішення ситуації, якщо зміниться фактична площа квартири під час будівництва (якщо площа виявиться більшою, інвестор повинен доплатити за додаткові квадратні метри, а якщо меншою – покупцю повернуть переплачені кошти). Окрім цього, в договорі прописані терміни отримання права власності на житло після введення будинку в експлуатацію.

Інфраструктура та благоустрій

Варто сказати, що в ЖК "Київський", окрім квартир, продаються нежитлові приміщення медичного, оздоровчого, освітнього, комерційного призначення. Таким чином на території комплексу розмістять продуктовий маркет, діагностичний центр, салон краси, фізкультурно-оздоровчий центр, аптеку, стоматологію, кабінет сімейного лікаря, фотостудію, турагенцію тощо. Також тут обіцяють облаштувати три спортивні майданчики з професійним оснащенням для відпочинку дітей і дорослих та занять фізкультурою.


Вигляд житлового комплексу згори

Окрім цього, поблизу комплексу буде спортивний комплекс преміум-класу, де буде інноваційний тренажерний зал, зал для групових занять і персонального тренінгу, сауну. 

До того ж поблизу "Київського" розташований ЖК "Модуль" та ТЦ "Модуль" з продуктовим супермаркетом, магазинами та центром розваг, які будуть доступні й мешканцям "Київського". 

Також забудовник пропонує побудувати власний дитячий садочок, а от дорога до школи чи ліцею займе трохи часу: до Бучанської української гімназії 16 хв пішки, а от до інших навчальних закладів (Бучанська ЗОШ №4 ім. Олексія Казиновського, Бучанська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 тощо) доведеться приблизно 10-15 хв їхати автомобілем. 


Дані з карти

Серед основних переваг житлового комплексу "Київський" інвестори відзначають наявність свого дитячого садочка, спорткомплексу преміум-класу та закриту територію з охороною та відеонаглядом. Серед мінусів - затримка введення в експлуатацію.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка