#

Новобудови Київщини: дві сторони медалі у ЖК “Петрівський квартал”

26.10.2018 05:04
Новобудови Київщини: дві сторони медалі у ЖК “Петрівський квартал”

“Моя Київщина” підготувала огляд чергового житлового комплексу на околиці Києва. Цього разу ми обрали ЖК “Петрівський квартал”  від забудовника “Novbud”. За даними Мінфіну, компанія посіла 7 місце в рейтингу забудовників Київської області 2018 року. Наскільки вигідні умови пропонує “Novbud”, які переваги та недоліки має ЖК і що говорять про комплекс місцеві жителі — читайте в огляді

“Novbud” на ринку вже понад 15 років. Наймасштабнішим проектом кампанії вважається саме ЖК ”Петрівський квартал”, який будують протягом 7-ми років. Комплекс складається з 58 будинків, які вже здані в експлуатацію та близько 150 об’єктів інфраструктури (відділення Нової пошти, ПриватБанку, магазини, освітні заклади, салони, ресторани, поліклініка тощо). Тут вже проживає близько 6 000 сімей, а це орієнтовно від 15 000 осіб. Готових квартир тут майже не залишилось, тому інвестори купують квартири на етапі будівництва.

З ЧОГО БУДУЮТЬ “ПЕТРІВСЬКИЙ КВАРТАЛ”

Комплекс збудований за монолітно-каркасною системою. Основа стін новобудов — газоблок, який значно поступається у звукоізоляції і теплозбереженню цеглі. Цегляні фрагменти в будинку теж присутні: з неї зводять стіни санвузла та місце встановлення вікон. Виключно цегляні будинки теж є на території ЖК, але їхня кількість невідома.

Забудовник пропонує в комплектації німецькі 5-ти профільні двокамерні панорамні вікна ”Rehau”. У кожній квартирі також передбачений двоконтурний газовий котел італійської фірми “Ferroli F 24”. Весь процес будівництва машинізований, що зменшує ризик затримки зведення будинків. Проте такі випадки трапляються:
Я інвестор будинку за вул. Соборна, що на 12 лінії. Період здачі нашого житла в експлуатацію був запланований ще 31 грудня 2017 року. Зараз вже кінець жовтня 2018, а в будинку не те, що даху досі немає, а навіть поверхи недобудовані.

У договорі купівлі-продажу майнових прав на квартиру від забудовника вказано: Продавець має право в односторонньому порядку змінити строк будівництва, а також в односторонньому порядку змінити термін готовності до експлуатації об’єкта будівництва на строк до шести місяців, і це не буде вважатися порушенням цього Договору. Фактично, це означає, що якщо забудовник встановив термін здачі й не дотримався його — він у будь-якому разі правий, адже інвестор читав про умови перенесення строку в договорі.
Ріелтор пояснює, що забудовник завжди намагається дотриматися терміну. А затримки відбуваються за декількох причин: по-перше, часто державні органи невчасно видають дозвільну документацію на введення будинку в експлуатацію чи проведення комунікацій тощо; по-друге, перешкоджати будівництву можуть суворі погодні умови. Затримати здачу в експлуатацію також може немашинізований процес. Так, будинок за вул. Лесі Українки споруджували вручну із цегли, що призвело до затримки здачі об’єкта. Очевидно, така ж ситуація з будинком за вул. Соборна, та скільки інвесторам ще чекати — невідомо. А такий випадок за період будівництва "кварталу" далеко не поодинокий.

ВАРТІСТЬ ТА КОМПЛЕКТАЦІЯ КВАРТИР

Площа квартир коливається приблизно від 32 м² до 112 м². Мінімальна сума 1 м² становить 13 000 грн. Ціна залежить від площі квартири, способу оплати (100% або розстрочка), відсоток її готовності (готова чи ще будується) та період здачі в експлуатацію (чим швидше — тим дорожче). Окрім того, квартири з 2 по 5 поверх (якщо 1 — для комерційних цілей) дорожчі за квартири, розташовані вище. Щодо цінової політики — приміщення площею в 32.88 м², яке здаватимуть у 2019 році, коштуватиме орієнтовно 17 000 $ за курсом 25 грн/$ і при 100% оплаті. Цікаво, що компанія тримає свій внутрішній курс — 25 грн/$. Так, за умови розстрочки, перший внесок (від 10% до 70%) ви здійсните саме за таким курсом валют, а залишок суми вже відповідно до курсу НБУ і протягом 20-ти місяців. Але розстрочка — це завжди здороження квартири приблизно на 1 000$.
Оплату тут приймають як у гривнях, так і в доларах. Процедура переважно здійснюється через банк: вам надають розрахунковий рахунок.
Також є можливість забронювати квартиру. Така послуга дійсна протягом 7 днів (після чого ви підписуєте чи не підписуєте договір) та коштує, як і пакет документів для оформлення — 5 000 грн.
Важливо, що компанія — юридична особа, тож це позбавить вас від податків. Також у відділі продажу запевняють, що при підписанні договору купівлі-продажу інвестору надають документи, які підтверджують, що забудовник — власник землі та використовує її за цільовим призначенням.

ІНФРАСТРУКТУРА

ЖК “Петрівський квартал” територіально належить селам Святопетрівське та Софіївській Борщагівці. Комплекс розташований за 5 км від Києва. Звідси до столиці можна дістатися громадським транспортом (маршрут 742, 796, 724). На території ЖК є дві зупинки, з яких можна доїхати до ст. м. “Нивки” та “Академмістечко”. Але у час пік місцеві доїжджають до столиці не за 20 хв, а не менш як за годину. Розширенням дороги або будівництвом альтернативного шляху має зайнятись місцева влада. Розвантажити шлях планують спорудженням додаткової дороги у бік Вишневого, та коли це відбудеться і за чиї кошти — невідомо.

Територія ЖК містить багато магазинів, салонів, рекреаційних зон, розважальних центрів, парків, дитячих майданчиків. Про те, що тут живе велика кількість людей, нагадують щільно припарковані авто біля будинків.

Аптеки тут тільки дві, а медичний центр лише один. Щодо освітніх закладів — ”Петрівський квартал” має приватний дитячий садочок, Школу мистецтв і Загальноосвітню школу. Найближчі альтернативи знаходяться у Святопетрівському та Софіївській Борщагівці.

БЛАГОУСТРІЙ

Облаштуванням території займається місцевий ЖЕК. Житловий комплекс озеленений та прибраний. Послуги ЖЕКу (вивіз сміття, косіння газонів тощо) коштує 5.70 за 1 м². На території ЖК розташовані спеціальні пакети для прибирання за домашніми улюбленцями. Спеціального місця для вигулу тварин у комплексі немає, що іноді спричиняє конфлікти між жителями та власниками домашніх улюбленців.

БЕЗПЕКА
Територією комплексу опікуються три пости охоронців. Послуги цілодобової охорони коштують 65 грн на місяць.

Загалом, ЖК ”Петрівський квартал” справляє враження повноцінного містечка із розвиненою інфраструктурою. Тут можна придбати квартиру на будь-який смак, адже забудовник пропонує досить широкий асортимент. У комплексі затишно й чисто. Проте є і друга сторона медалі. Недоліки тут — це проблемна дорога до Києва та відкладання термінів здачі житлових будинків у експлуатацію, що призводить до незапланованих витрат для інвестора. Подібна затримка змушує задуматися, а чи правда забудовник настільки чесний, як сам себе позиціонує? Адже, якщо перші будинки здавалися вчасно, то стає очевидно, що він зараз віддає перевагу заробітку, а не підтримці свого допропорядного імені.

Тетяна Оксенюк, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram