#

Новобудови Київщини: як живеться в новому ЖК "Сакура"

08.10.2018 05:04
Новобудови Київщини: як живеться в новому ЖК "Сакура"

«Моя Київщина» підготувала для читачів черговий огляд новобудови Київської області. Цього разу ми обрали житловий комплекс «Сакура», що знаходиться на Крюківщині. Які переваги має ЖК над іншими, що обіцяє забудовник, та які проблеми існують у новобудові читайте — у матеріалі

ЖК «Сакура», що у Крюківщині, — комплекс, який будує група компаній «Доброград». Комплекс вважається частиною ЖК «Піонерський квартал», але має інший зовнішній вигляд і розташований через дорогу. До того ж згідно з адміністративним поділом земель, територіально він належить Крюківщині, а не Вишневому. 

ЖК «Сакура» розташований майже за 3 км від Києва на вулиці Єдності. До найближчої станції метро «Іподром» можна дістатися громадським транспортом орієнтовно за 20-30 хвилин. Власним транспортом краще заїжджати до Києва з боку Жулянського мосту.

З ЧОГО ЗБУДОВАНА «САКУРА»

Група компаній «Доброград» будує з 2011 року. «Піонерський квартал» та «Чорновола» поблизу – це теж їхні проекти. Всього «Доброград» збудували 33 будинки і ще 3 зараз перебувають на етапі будівництва. «Сакура» складається з 5-ти будинків. З них два вже повністю заселені, один - лише на 20%, ще один здають в експлуатацію лише у квітні наступного року. Останній перебуває на етапі будівництва, що має завершитись наприкінці 2019. Але квартири у цьому будинку можна придбати вже зараз.
Новобудови збудовані за монолітно-каркасною технологією. Матеріал – керамічна червона цегла. Будинки утеплені мінеральною ватою, змішаною з пінопластом максимальної щільності. Вікна – з 5-тикамерного німецького профілю і 2-камерного склопакету. Двері китайського виробництва, які ріелтори радять замінити.

ВАРТІСТЬ І КОМПЛЕКТАЦІЯ КВАРТИР

Всього у ЖК «Сакура» згідно з планом проекту 925 квартир (враховуючи й ті, що тільки будуються). Їхня площа – від 35 м² до 115 м². Ціни збудованих квартир – від 15 500 грн за м² до 16 500. Вартість нерухомості на етапі будівництва – від 14 500 грн за м² до 15 100. Проте ціни планують переглянути найближчим часом, що може призвести до здорожчення 1-го м²  квартири на 200-300 грн.
Приміщення здають з оштукатуреними стінами, чистовою стяжкою підлоги, гідроізоляцією у санвузлі. Батареї у квартирі взагалі відсутні. Лічильник на газ встановлений на кухні, а на воду й електроенергію — у загальному коридорі на поверсі. У квартирі можливо встановити двоконтурний котел.

Місцеві розповідають, що минулого року забудовник обіцяв їм котел, вартість якого мала увійти в загальну суму квартири. Але вже через півроку він повідомив, що це було можливо тільки за умови, якщо інвестор сплатить всю вартість квартири одним платежем. Тож мешканці змушені були купувати котли за власний рахунок напередодні зими. Зараз забудовник здає квартири з котлом у вартості в новобудові за вул. Єдності, 5.

Окрім цього, є інформація, що забудовник має звичку відтягувати встановлені терміни здачі будинку в експлуатацію. За словами місцевих, на етапі будівництва обіцяні балкони перетворилися на лоджії, за які потрібно було сплачувати окремо.

ІНФРАСТРУКТУРА

Навколо кожного будинку розташовані безкоштовні паркувальні місця. Біля території ЖК є також діючий наземний паркінг під охороною на 300 місць. Оренда місця коштує від 10 до 20 грн за добу. Є можливість оплатити за півроку і зафіксувати за собою місце. Враховуючи, що забудовник планує побудувати комплекс у 925 квартир, цих місць наразі недостатньо. У відділі продажу запевняють, що паркінгу вистачить для всіх, адже інша його частина буде займати прибудинкову територію по вул. Єдності, 5, що будується. Але є одна проблема. Навколо «Сакури» (зокрема, і по вул. Єдності, 5) знаходиться березова роща, де будувати заборонено. Державний комітет України у справах містобудування і архітектури у документі ДБН 360-92** вказує, що розміщення автостоянок та гаражів для постійного зберігання автомобілів мешканців житлових будинків потрібно розподіляти з розрахунком одного авто-місця на одну квартиру новобудови. Тож де розташують ще більше 600 місць паркінгу – невідомо.


У ЖК «Сакура» інфраструктура як така взагалі відсутня. Це пояснють тим, що ЖК тільки розбудовується. А «Піонерський квартал» поряд – проект того ж забудовника, тому мешканці «Сакури» користуватимуться зручностями сусіднього ЖК. Там і магазини, і аптеки, і рекреаційні зони, і дитячі майданчики. Щоправда, всі вони знаходяться на сонячній стороні. Згідно з нормами ДБНУ, тіньові завіси повинні бути передбачені на території дитячих майданчиків. Покриття площі має бути трав’яне або частково трав’яне з ґрунтовими домішками. Наразі «Сакура» має лише один дитячий майданчик на терторії. А замість покриття тут – каміння.

Зараз тут проводять активні ремонтні роботи, тому посеред комплексу знаходиться смітник для будівельних матеріалів.

Озеленення теж майже немає. Хоча у відділі продажу запевняють, що воно обов’язково буде, адже такий план проекту. Також забудовник планує побудувати на території ЖК футбольне поле і державний дитячий садочок. А поки що жителі «Сакури» користуються умовами «Піонерського кварталу».

БЕЗПЕКА

Опікується «Сакурою» — «Концепт Захист» — охорона від забудовника. На території розташовані декілька камер. Тут працюють і спеціальні патрульні, які оглядають ЖК цілодобово. Наразі послуги охорони безкоштовні, але незабаром жителі сплачуватимуть 112 грн з однієї квартири. Сама ж територія ЖК закритого типу.

БЛАГОУСТРІЙ

Облаштуванням території та ремонтом займається місцевий ЖЕК, що знаходиться поряд у «Піонерському кварталі» та підпорядковується Вишневому. Місцеві розповідають, що ЖЕК не поспішає ремонтувати освітлення у під’їзді. Але на території вулиці ліхтарі справні завжди. 

 

Тетяна Оксенюк, "Моя київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram