#

Обухівська пастка для Банкової: як опозиція перебере адмінресурс на місцях

25.06.2018 05:08
Обухівська пастка для Банкової: як опозиція перебере адмінресурс на місцях
Рудяк і Кононенко поки що зливають Обухівський район

На Обухівщині триває конфлікт між райрадою в особі фракцій «Батьківщини» і «УКРОПу» та головою РДА Іваном Рудяком. Останньому не лише висловили недовіру, але вже й обрізали повноваження. Паралельно триває підкилимна боротьба між місцевими фінансово-промисловими групами, які займаються не надто «білим» бізнесом. При цьому, всі гравці публічно висловлюють свою повагу Ігорю Кононенку, який, схоже, взагалі вирішив бути над сутичкою

Ще у вересні минулого року Київська облрада висловила недовіру голові Київської ОДА Олександру Горгану, рекомендувавши президенту звільнити його «у зв'язку із невідповідністю займаної посади». Утім, далі слів справа не пішла: не в останню чергу, завдяки вмінню одіозного губернатора та його старшого товариша, нардепа-екс-«регіонала» Ярослава Москаленка домовлятися з представниками опозиційних сил. Подейкують, що переговори завершилися тим, що Горгану віддали округ №93 (з центром у Миронівці), який став вільним після втечі нардепа Олександра Онищенка з України.

Почалися шорсткості і в районах, де місцеві групи впливу не можуть поділити між собою фінансові потоки. В результаті, ці кулуарні конфлікти трансформувалися у політичні розбірки. Яскравим прикладом цих процесів стала ситуація в Обухівському районі, де райрада висловила недовіру голові РДА Івану Рудяку. Окрім «Батьківщини» і «УКРОПу» до голосування долучилася частина фракції БПП «Солідарність». І хоча добити голову РДА поки не вдалося, в райраді продовжують тиск: минулого тижня під час сесії було проголосовано рішення про «обрізання» повноважень Рудяка.

Не секрет, що на Київщині в низці районів опозиція часто виступає повноцінною владою. За інформацією «Моєї Київщини», локомотивом даної атаки стала представниця «пісочної» групи – депутат райради від БПП Лариса Іллєнко, яка оголосила про вихід з фракції. В результаті, у п’ятницю, 22 червня, райрада проголосувала за те, щоб позбавити РДА делегованих повноважень і створити структуру, яка буде опікуватися фінансовими питаннями району. 

Небезпека для влади полягає у тому, що дана технологія з обмеження повноважень президентської вертикалі може бути використана в інших районах області. Тим паче, що низка крісел голів РДА Київщини досі залишаються вакантними, а отже, за бажанням, забрати в них повноваження стає елементарною задачею. Тут варто пояснити, що перебирання на себе повноважень автоматично означає перебирання адмінресурсу. На практиці це виглядатиме наступним чином: райради, забравши повноваження в РДА, створять виконкоми та окремі комунальні підприємства, які фінансуватимуть освітні, медичні та інші програми. Зрозуміло, що хто розподіляє бюджетні кошти, той і підминає під себе увесь людський ресурс – і отримує додаткові можливості на виборах. Є, як мінімум, 5 райрад, де більшість контролює не президентський партійний пул (окрім БПП йдеться про «Наш Край» та «Аграрну партію»), а «Батьківщина» та «УКРОП».

Власне, на Обухівщині перший крок для реалізації подібної схеми вже зроблено. Дивною видається позиція Рудяка, який наразі відверто пасе задніх. Як розповіли нам джерела з керівництва Обухівського району, за Рудяком нібито теж стоять «пісковики», які є конкурентами Іллєнко (до речі, за деякими даними, річний «сірий» видобуток піску на Обухівщині складає близько 1 мільйон кубометрів, - Ред), і які усіляко демонструють лояльність райдержадміністрації. В результаті, Рудяк то уходив у відпустку, то повертався з неї, але якихось рішучих кроків, аби усмирити райраду, досі не зробив. Шансів на те, що він залишиться на своїй посаді стає все менше.

Незрозуміло і те, чому не реагує на дані події Ігор Кононенко – якому Обухівський район з огляду на його бажання балотуватися тут в народні депутати, потрібен кров з носу.  Залишається відкритим і питання відносно того, чому голова КОДА Олександр Горган досі не відреагував на ці події. Пояснити це можна лише відвертим саботажем з боку представника президентської вертикалі в області: враховуючи чутки про дружбу з «Батьківщиною» - поведінка губернатора не видається такою вже й дивною…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

 

Читати "Моя Київщина" у Facebook