#

Очільник Бородянської громади Георгій Єрко: це наша земля і ми її будемо боронити!

27.02.2022 21:51
Очільник Бородянської громади Георгій Єрко: це наша земля і ми її будемо боронити!
Георгій Єрко

Окупанти не полишають намір захопити Київ. З Білорусі до України рухаються багаточисельні ворожі війська. Першими ворогів зустріли Іванків та Бородянка. «Моя Київщина» дізналася оперативну інформацію від в.о. голови Бородянської селищної ради Георгія Єрка.

- Розкажіть про ситуацію в громаді?

- Учора вороги намагались пройти територією Бородянської громади до Макарова чи до траси Київ-Ковель, але наші добровольці – загін територіальної оборони – дав їм потужну відсіч. Зазначу, що наші хлопці були озброєні лише стрілецькою зброєю та коктейлями молотова. Все ж таки це змусило окупантів повернулись на попередні позиції. Потім ми почали будувати стримуючі споруди. Але як виявилось згодом, танки це не зупинило. Російська колона повернулась сьогодні, знищивши всі наші перепони та стріляючи по будинках мирних жителів. З незначними втратами та повільно колона йшла в напрямку траси Київ- Ковель, де їх вже чекали ЗСУ. Через міст вони не пройшли. Звернули в напрямок Макарова. В сторону Макарова вони також просувались з боями, під час яких постраждало мирне населення.

- Чи є втрати серед мирного населення?

- Сьогодні два будинки вщент зруйновано. Ще два будинки зруйновані частково. Одна жінка  загинула. Один чоловік – з тяжкими пораненнями. Вчора після влучення снаряду в будинок загинуло 5 людей. Окупанти поводять себе дуже агресивно, стріляючи по цільним парканам звідкіля можна кинути коктейль молотова. Руйнують все що гіпотетично може їм загрожувати.

- Чи багато мешканців Бородянщини вирішили вступити до лав територіальної оборони, і чи забезпечені вони всім необхідним, аби захищати рідну землю?

- Наразі до місцевої територіальної оборони записалось 700 чоловік, але автоматами забезпечено 150!

Люди приходять до мене дивляться в очі та благають: забезпеч чим-небуть аби воювати! Ми намагаємось зробити все від нас залежне, але проблема в забезпечені зброєю, касками, бронежилетами дійсно існує.

- Щодо гуманітарної сторони питання, людям потрібна медична допомога, ліки. Чи зараз надається в громаді кваліфікована медична допомога, чи можна придбати ліки?

- Наші лікарі працюють цілодобово. Що стосується аптек, ще до початку активних військових дій ми звернулись до власників аптечного бізнесу з пропозицією придбати ліки за безготівковий розрахунок. Лише одна аптека пішла нам на зустріч…

Хочу сказати, що зараз у нас депутатський корпус працює згуртовано, дуже допомагають підприємці. Поки не буду казати прізвища, але коли це все закінчиться, цих людей варто відзначити.

Днями ще ходили чутки, що Єрко втік. Я нікуди не тікав. У мене є завдання координувати роботу в умовах воєнного часу і я це роблю.

- Куди звертатись людям за умови надзвичайних ситуацій, чи потребі у медичній допомозі. Чи приймають зараз відповідні служби виклики з територій бойових дій?

- Що стосується швидкої, то дуже складно було їм пояснити, що людей після вибуху необхідно терміново рятувати. Вони спирались на те, що не мають їхати в район, де ведуться активні бойові дії. Тому довелось на них натиснути.

А от ДСНС, навпаки, відразу зреагували та незважаючи на кулеметний вогонь почали тушити пожежі.

- Наскільки постраждала інфраструктура Бородянки?

- Головне – це зруйновані житлові будинки.

Зазначу, що територією громади проїхала одна колона, протяжністю 4 кілометри. Що буде коли надійдуть інші колони, не знаю. Але впевнений, що вони отримають гідний опір. Це наша земля і ми будемо її боронити!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка