#

Олексій Усачов: Президент Зеленський сьогодні – фігура номер один у світі

04.03.2022 07:45
Олексій Усачов: Президент Зеленський сьогодні – фігура номер один у світі
Зеленський здивував весь світ

Голова Правління Інституту української політики Олексій Усачов розповів про те, чим його здивував президент Володимир Зеленський після нападу Росії на Україну 

Я на президентських виборах 2014 та 2019 років голосував за Порошенка. У своєму виборі не розчарувався: сивочолий гетьман достойно зміцнював державу в роки президентства, а тепер разом з народом захищає Україну тут у Києві, а не уїхав у Францію.

Приємно здивував президент Ющенко, який теж залишився зі своїм народом, не уїхав до Канади, та у незвичній для себе формі звернувся до президента РФ з розгромною промовою.

Президенту Кучмі, мабуть, не вистачає Єльцина, з яким можна було вести діалог у найскладніші часи.

А Зеленський мене здивував. Я за нього не голосував та два роки його президентства з великим скептицизмом спостерігав за великим крадівництвом та маячнею від купи політичних недомірків, які його оточували. Але сьогодні наш Президент веде себе достойно, по-дорослому, він проявив у перші дні безпрецедентну мужність, чим дав надважливий приклад своїй команді, армії та народу. Він на своєму місці у складний час, хоча американці пропонували йому евакуацію, як москалі свого часу запропонували Януковичу втекти. Неждано і негадано актор за першою професією громадянин Зеленський 24 лютого 2022 року став символом українського опору! А тут навіть американці недооцінили стійкість Президента України!

А в такий складний історичний момент народу та армії важливо бачити главу Держави поряд. І ми всі це спостерігаємо щодня.

Світова спільнота демократичних країн теж дуже чітко помітила різницю між російським агресором та нашою народною війною за Незалежність та Свободу. Тому Президент Зеленський говорить зі світовими лідерами і вони його чують. І саме це є запорукою нашої перемоги: до сили духу українських воїнів та міцності народу важливо додати суттєву допомогу від союзників.

Президент Зеленський сьогодні – фігура номер один у світі. Він разом зі свої народом та нашою армією показує всім приклад боротьби. Ми всі, кожен на своєму місці, зараз воюємо за свою Незалежність, Свободу та Майбутнє. І нас підтримують, бо ми єдині у своєму бажанні перемогти.

Але є одна небезпека. Профукати шанс. У 2005 році Президенту Ющенку аплодував весь світ. А потім «любі друзі» все проміняли на дрібнички. Так само Президенту Порошенку у 2014 році тиснули руку всі лідери вільного світу, а його оточення готувалось до «розпилу» бюджету. Президент Зеленський уже увійшов в історію, об’єднавши Україну під час голосування 2019 року, – тоді перестав існувати московський політтехнологічний міф про схід та захід України, які дивляться в різні боки. А тепер Президент Зеленський разом зі своїм народом за тиждень війни довів усьому світу, що Україна відбулась як держава, що ми є, і ми сьогодні змінюємо світ, зриваючи маски з Росії та інших нейтральних до нашої боротьби країн світу. Ми уже світоглядно повернулись у Європу, завжди будучи в її центрі, ми нарешті остаточно припинили говорити про багатовекторність. На нашому східному кордоні зупинився «рускій мір». І ми разом з цивілізованим світом маємо відгородитись від нього непробивною стіною.

Нація сьогодні об’єднана, усі на своїх місцях працюють на перемогу, армія та влада виконують необхідні завдання. Український народ сьогодні продемонстрував усьому світу фантастичну здатність самоорганізовуватись та на дикий подив окупантів показав готовність до останнього боротись за свою Свободу та Гідність. Головне сьогодні – зберегти єдність та не «профукати» шанс, як у 2005 та 2014 роках.

Слава Україні! Смерть ворогам!

Попереду – перемога та мир!

03.03.2022

м. Київ

Олексій Усачов, Громадянин України

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка