#

Активістка з Медвина Олеся Спесивцева: молоді та дітям немає куди діватися і ми з цим боремося

11.12.2019 06:00
Активістка з Медвина Олеся Спесивцева:  молоді  та дітям немає куди діватися і ми з цим боремося

"Моя Київщина" поспілкувалася із засновницею, членкинею правління ГО "Молодь вТРЕНДі" з Медвина Богуславського району Олесею Спесивцевою
- Не так давно на території Медвинської ОТГ була створена молодіжна організація ГО "Молодь вТРЕНДі". 
Розкажіть трохи про ідею, бо наразі таких організацій не так багато, як хотілося б.

- Ми з чоловіком переїхали в Медвин, і чим довше ми тут живемо, тим більше хочеться робити щось для села. Сумно спостерігати, що молоді та дітям немає куди діватись у вільний час, тому і з‘явилась ідея організувати щось для них. Зробили декілька конкурсів, організували гру "Мафія", потім дитяче свято "Веселі канікули". А далі був конкурс Треш-Медвин, після якого з‘явилась петиція, яка набрала необхідну кількість голосів і потрапила на розгляд виконкому. Ось тоді і з‘явилась віра, що ми, молодь, можемо об‘єднатись і робити разом щось важливе і корисне для громади.
Я подала оголошення в Інстаграмі, що є така ідея - створити молодіжну організацію, і кому це цікаво - запрошуємо до співпраці!
Відгукнулось декілька молодих людей, ми зібрали свої перші збори, обрали головою організації Наталію Салату. Далі був нелегкий шлях реєстрації ГО. Чому нелегкий - ми без досвіду, самостійно, намагались зареєструвати ГО через форму онлайн, яка мала технічну несправність. Цей шлях виявився важчим, ніж ми сподівались, а зареєструвались ми через Open Space - нова послуга від Мінюсту. Дуже зручно і швидко. Тепер маємо досвід і можемо консультувати!

- Ви маєте вже певні  успіхи і досягнення. Розкажіть про них та про свою молоду команду однодумців.

- За неповних  два місяці після об‘єднання ми встигли немало: відкрили Молодіжний центр, на базі якого працює Клуб дозвілля для дітей "Вулик". З‘їздили на екскурсію в Немішаєве- молодіжне селище, з сучасним головою та крутими ініціативами! Провели декілька тренінгів на тему молодіжної політики; направили декілька проєктів для участі в грантах. Один з них на днях наша молодь презентувала на Панельній дискусії в Києві. Ми зайняли друге місце. І цей досвід був безцінний!

Тепер про команду. Найкраще про це сказано  в нашому  статуті:
Це команда активних, молодих, цілеспрямованих людей.
Метою організації є: втілення  і реалізація  ідей молоді; захист законних, соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших інтересів молоді; зацікавлення молодого покоління громади до активної діяльності та інше.

Осередок організації знаходиться в селі Медвин, Богуславського району.

Свою неофіційну діяльність дівчата та хлопці розпочали ще у 2017 році. Провели уже понад 10 успішних заходів, проєктів, конкурсів. Членами організації є молодь віком від 14 до 35 років, але участь у заходах бере вся громада.
Ми встигли взяли участь у всесвітньому флешмобі "Trash-tag", підписали петицію щодо встановлення сміттєвих баків на території громади. Молодь зробила важливий перший крок в напрямку впровадження системи сміттєзбирання по всій території ОТГ - швидко зібрали необхідну кількість голосів до петиції, і показали владі, що для них це питання є дуже важливим. Метою ГО є те, щоб в громаді було комфортно, затишно і чисто.
Окрім цього провели безліч цікавих конкурсів та заходів з дозвілля для молоді та дітей: гра "Мафія", дитячі розваги з аніматорами, "Міс Медвин 2018", кінофестиваль "Відкрита ніч".
Плани у молодіжної організації амбітні - вони бажають створити на території громади Молодіжний центр «Ідейний простір» для розвитку та відпочинку молоді та дітей, де проходитимуть тренінги, навчання, кіноперегляди, де можна буде пограти в настільні ігри та провести затишно свій час з друзями.
Наша організація займається активною, продуктивною і корисною діяльністю.  Наразі в нас постійно працює клуб духовно-патріотичного виховання "Вулик", де дітки можуть навчатися, гратися, розвиватися та ставати свідомими, активними громадянами. В нас ще дуже багато планів для реалізації та цікавих ідей. Все ще в процесі.
Наш девіз "Я не нарікаю на тем­ряву, а намагаюся запалити свою свічку" запозичили у поета Івана Малковича.

- Жителі  Медвина досить скептично поставилися спочатку до ваших ініціатив. Були натяки на те, що це, можливо, пов'язано з виборами до місцевоі ради, чи це якась"секта", звучали інші неприємні підозри. Чи знайшли ви вже порозуміння з односельцями?

- Ми на все це відповіли конкретними справами. І крига потроху скресла. Нещодавно ми провели День відкритих дверей і наш "Вулик" ледве вмістив усіх бажаючих! Багато  хто приніс солодощі та подаруночки для діток і ми дуже вдячні всім за це!
З дітками займатимуться наші майбутні вихователі, вчителі - дівчатка, які на даний час отримують або вже отримали освіту.
Наші хлопці завжди готові прийти на допомогу у важкій ігровій категорії з хлопчачими забавами.
Чому ми це робимо? Ми - молода організація, яка об‘єднує ініціативну молодь. Наш осередок знаходиться тут, у Медвині і всі ми дуже переживаємо за його розвиток. Ми хочемо жити в найкрутішій громаді України!
Багато викликів стоїть перед нами, мільйон завдань і побажань, але наш перший проєкт ми вирішили присвятити діткам, нашому майбутньому, нашим майбутнім  послідовникам. Ми прагнемо подарувати їм щасливе дитинство, яке проходитиме весело, драйвово, в спілкуванні з друзями. Хочемо навчити діток логічно мислити, чітко виражати свої думки, бути лідерами. В найближчому майбутньому плануємо запровадити також проведення ігор англійською мовою. Вчити фінансовоі грамотності. Проводити майстер-класи. І ще багато фішечок, про які  буде відомо згодом. Для нас це великий досвід, який ми хочемо розвивати та вдосконалювати.
Ми не професіонали, можливо не все супер організовано проходитиме спочатку. Наша молодь навчається, працює, допомагає батькам, дехто має вже своїх діток. Тому ми не знаємо, що буде завтра, але обіцяємо, що докладемо сьогодні максимум любові і зусиль, аби здійснити задумане. Ми розуміємо важливість такого кроку і беремо на себе цю відповідальність.

- За які кошти проводите заходи? Можливо, маєте вже спонсорів чи надійних партнерів?

- Молодь вТренді - не благодійна організація, ми громадська інституція, яка реалізовує молодіжні проєкти, для яких потрібні кошти. Тому ми звичайно вдячні усім, хто уже допомагає і допомагатиме в майбутньому для утримання нашого молодіжного центру, щоб тут було тепло, затишно і чисто.
Раніше реалізація ідеї нам здавалась дуже складною. Лякали труднощі та потреба у грошах, тепер ми бачимо, що ресурси – це не лише гроші, це і маса нематеріальних речей, які ми всі маємо, але чомусь не використовуємо.
Ми також плануємо брати участь в різних конкурсах на отримання грантів, ми сподіваємось на допомогу нашої сільської ради, на наших підприємців. Віримо, що все у нас вдасться  І ми спільно зробимо ще багато добрих справ для нашої молоді і дітей, для нашого майбутнього І взагалі для усієї громади.

- Чи допомогає влада на місцевому рівні у вирішення питань громадської організації?

Співпраця з місцевою владою по-маленьку налагоджується. Наприклад, нам безкоштовно надали автобус для екскурсії в Немішаєве. Звичайно, хотілось би, щоб було більше заохочень для молоді від керівництва нашої ОТГ. Тому будемо шукати спільні шляхи розвитку, прислухатись один до одного. Ми також активно співпрацюємо з КОДА, Молодіжною Радою Київщини,  щиро бажаємо зробити все для кращого майбутнього нашої громади і країни і  готові все для цього зробити, адже майбутнє в наших руках!

Тетяна Іванчук,  «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: