#

Оптом і в роздріб: як перед виборами продавали партію Зеленського на Київщині

30.09.2020 12:37
Оптом і в роздріб: як перед виборами продавали партію Зеленського на Київщині
Фото з мережі Інтернет

Ажіотаж перед місцевими виборами та величезна кількість фейкових соціологічних опитувань призвела до того, що чимало місцевих діячів ладні були віддати "півцарства", аби потрапити в списки рейтингових політичних сил.  Як продавали партію "Слуга народу" останні кілька місяців, дізнавалася "Моя Київщина"

Торгівля місцями у списках політичних партій - явище досить звичне, адже якщо кандидат - ні риба, ні м’ясо, то єдиний шлях отримати мандат – підкріпити свій статус надійним політичним брендом. Дуже важливо, щоб партія була впізнаваною, адже в іншому випадку про статус депутата можна забути.

Наразі рейтинговими можна вважати декілька політичних партій, які беззаперечно будуть приймати участь у виборах. Враховуючи недостатність кадрів на місцях у партії "Слуга народу", бажаючих доєднатися до політсили було багато. Зауважимо, що партія діючого президента приютила чимало "регіоналів", яким ще декілька років тому пророкували політичну смерть.

Говорити у приватних розмовах про продаж місць та політичну корупцію це одна справа, але коли публічно заявляє народний депутат, то це величезний скандал. Щоправда, пікантними виявилися подробиці цієї історії. Як повідомили джерела "Моєї Київщини", заяві Миколи Галушка, який обирався депутатом по 97 виборчому округу з центром у Броварах, передували цікаві події. Фактично, своїм повідомленням про вихід з партії "Слуга народу" він зіграв на випередження, щоб вийти сухим із води...

Так от, формуванням виборчих списків переважно займався голова Київського обласного осередку партії "Слуга народу" Олександр Дубінський, особливо в пристоличному регіоні. Як туди потрапили одіозні персони – питання риторичне, але здогадатися природу цих речей нескладно. Свою "долю" від розподілу місць хотів отримати і Галушко, який все-таки мажоритарник від Броварщини. Схоже, його плани були досить стратегічними, адже він вів переговори з чинним міським головою Броварів Ігорем Сапожком.

Імовірно, домовленість між ними полягала в тому, що до списку "слуг" на рівні громади та району потрапляють люди Сапожка, адже саме його називають фаворитом у боротьбі за крісло голови ОТГ. Таким чином чинний мер намагався перестрахуватися, аби не отримати проблем у майбутньому. Яка вигода від цього в Галушка? Сапожко, як відомо, мер ресурсний...

Утім, намагання проштовхнути в список "Слуги народу" завершилися нічим, адже всіх людей дуже швидко ідентифікували. Після категоричної відмови Галушко записує скандальне відео, яке викликає фурор. Усі центральні ЗМІ шаленими темпами почали тиражувати заяву нардепа, звинувачуючи партію Зеленського у політичній корупції. Партія офіційно заявила, що буде розбиратися з даним інцидентом, а винні будуть покарані. І наостанок з’явилося повідомлення, що випадків торгівлі місцями внутрішня безпека партії не виявила. Зауважимо, що нашому виданню відомі й інші скандальні випадки.

Нещодавно стало відомо, що колишнього голову Києво-Святошинської РДА Сергія Возного, який планував балотуватися на посаду голови Гостомельської ОТГ, буквально викинули зі списку, а партійний осередок передали зовсім іншим людям. За повідомленням того ж Возного, до таких дій може бути причетний нинішній селищний голова Гостомеля Юрій Прилипко. Імовірно, останній, аби гарантувати собі позитивний результат, вирішив позбавити конкурента партійної підтримки.

Із ким міг контактувати Прилипко щодо такого делікатного питання і скільки це коштувало, наразі невідомо, але якщо інформація підтвердиться, то скандалу не уникнути. Зауважимо, що потерпілий від партійного рейдерства Возний уже готує пресконференцію, щоб повідомити про відомі йому деталі цієї події.

Окрім цих двох дуже скандальних випадків у стайні "слуг", нашому виданню анонімне джерело повідомило про ще один. Якщо команда Дубінського займалася підбором кандидатів у більш "жирних" регіонах Київської області, то південь регіону був преференцією іншого народного депутата від "Слуги народу" – Валерія Колюха.

Зауважимо, що саме Колюх займався підбором кандидатів до місцевих рад останній місяць. Імовірно, саме за його сприяння список кандидатів до Ставищенської ОТГ "окупували" яскраві прихильники Партії регіонів. Декілька днів тому Колюха відсторонили від виконання обов’язків, але причина поки невідома. Як результат, місцеві новоспечені партійці в пік передвиборчої боротьби залишаються без фактичного керівника, що може призвести до серйозних наслідків.

Фактично партію, яка мала би бути взірцем якості та дисципліни (скільки нам протягом останніх півтора роки розповідали про політику нового взірця), із кожним днем лихоманить все більше. Опоненти потирають руки, адже кожен скандал навколо партії Зеленського наносить нищівні удари по рейтингу, який і так стрімко падає. Кандидати зареєстровані, тому зворотного шляху вже немає. Наслідки від продажу місць у списках звичайні громадяни відчують на собі трохи згодом, адже такі депутати зазвичай повертають вкладені гроші в десятикратному розмірі… 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст