#

Перемога ковалівців: як команда Костишина розгромила "моряків"

17.03.2021 08:00
Фото з мережі Інтернет

У неділю, 14 березня, у рамках 18 туру Української Прем’єр-ліги відбувся матч між ковалівським "Колосом" та командою з Маріуполя. Обидві команди були заряджені перемагати, адже "Маріуполю" важливо триматися подалі від зони вильоту, а ковалівці мріють знову грати у Лізі Європи. Як підопічні Костишина здобували перемогу, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Команди "Колос" та "Маріуполь" неодноразово зустрічалися в різних турнірах із 2016 року. Переважну більшість матчів вигравали саме ковалівці, проте й "Маріуполь" завдавав болючих поразок команді з Київщини. Попередня зустріч була в жовтні 2020 року, тоді ковалівці на домашньому полі отримали мінімальну перемогу. Хоч для "Колоса" ця гра вважалася виїзною, проте відбулася вона на стадіоні у Ковалівці. Матч відвідало 2348 глядачів.

Склади команд:

"Маріуполь": Кудрик - Стасюк (Драмбаєв, 51), Мампасі, Чоботенко, Меліченко (Кірюханцев, 67) - Чех, Мишньов - Топалов (Очеретько, 51), Бондаренко (Петерман, 86), Горбунов (Кащук, 46) - Кулаков .

Запасні: Гальчук, Драмбаєв, Сагуткін, Муравський, Кірюханцев, Петерман, Кащук, Очеретько, Трофимюк.

"Колос": Кучерук - Золотов, Петров, Новак, Чорноморець - Задоя, Оріховський (Мілько, 55), Антюх, Чурко (Ільїн, 40), Костишин (Ісаєнко, 73) - Лисенко (Нгамба, 73).

Запасні: Кучеренко, Кравченко, Ром, Мілько, Нгамба, Богданов, Ільїн, Данфі, Ісаєнко.

Обидві команди дуже жваво розпочали матч, проте саме ковалівці першими пройшли до воріт суперника. Уже на 3-й хвилині контратака "Колоса" завершилася акцентованим ударом Антюха, після чого м’яч від голкіпера влучив у штангу і покинув межі поля. Після подачі кутового на 4-й хвилині Лисенко забиває гол, але перед цим Мишньов сфолив на голкіпері, тому рефері відмінив взяття воріт. Проте на 5-й хвилині, після навісу з лівого флангу, м'яч відскочив до Чурка у центр штрафного майданчику, а футболіст без проблем забиває гол – рахунок відкрито.

Після цього гра трохи заспокоїлася, маріупольці намагалися контролювати м'яч, але піддавались постійному пресингу гравців "Колоса". Перший небезпечний момент від "Маріуполя" був на 16-й хвилині: Бондаренко з гострого кута пробив під ближню стійку, але Волинець відбив м'яч кулаками, на добиванні був Топалов, але голкіпер знову на місці. Далі була невдала спроба подати кутовий гравцями "Маріуполя".

Станом на середину другого тайму володіння м'ячем було приблизно рівним, але при цьому маріупольці частіше порушували правила. Капітан "Колоса" Лисенко отримав мікротравму на 25-й хвилині. За дві хвилини після цього Кулаков увірвався до штрафного майданчика і пробив у ближній кут воріт Волинця, який ногою відбив м’яч. На 29-й хвилині, після навісу з лівого флангу атаки, Костишин у боротьбі з двома суперниками зумів точно пробити головою – "Колос" забиває другий м'яч.

На 31 хвилині гравець "Колоса" Чурко отримав травму: спочатку на газоні йому надавали допомогу, а потім він разом із медиками покинув поле, хоча за декілька хвилин знову повернувся у гру. Чурко не зміг продовжити матч, тому його на полі його замінив Ільїн.

Далі основна боротьба точилася в центрі поля. До кінця першого тайму обидві команди встигли обмінялися кутовими, але стандартні положення були далекими до взяття воріт. У доданий арбітром час до першого тайму, після подачі справа, Стасюк в один дотик пробив у центр штрафної, а Бондаренко в падінні точно пробив головою – "Маріуполю" вдалося відіграти один м’яч. Рахунок 1 – 2 на користь "Колоса".

У другому таймі маріупольці зробили першу заміну: замість Горбунова на поле вийшов Кащук. Уже на 48-й хвилині після подачі кутового гравцями "Колоса" воротар маріупольців Кудрик невдало вибив м’яч, а першим на добиванні був Новак, який впритул розстріляв ворота суперника. Рахунок 1 – 3 на користь ковалівців.

На 54-й хвилині тренер "Маріуполя" вирішив зробити подвійну заміну: замість Тополова вийшов Очеретько, а Дамбаєв замінив Стасюка. Хвилину потому тренер "Колоса" замість Оріховського випускає на поле Мілька.

На 61 хвилині ковалівці організували хорошу атаку. Ільїн зробив подачу у штрафний майданчик, але захисник суперника Мампасі вибив м’яч на кутовий. Черговий стандарт виявився успішним для "Колоса": Костишин зліва подав кутовий, який замкнув Лисенко. Рахунок 1 – 4 на табло.

Після цього гравці "Маріуполя" не полишали надію забитися бодай один гол, проте їм не вистачало хороших комбінації та завершального удару. При цьому на відмінно зі своїми завданнями справлялися гравці "Колоса". На 66-й хвилині у штрафному майданчику ковалівців завалився Драмбаєв, але при цьому арбітр не побачив фолу.

На 73-й хвилині тренер "Колоса" провів подвійну заміну: замість Лисенка на полі з'явився Нгамба, а Ісаєнко замінив Костишина. Цікаво, що вже через дві хвилини гри Нгамба отримав жовту картку за симуляцію. На 78-й хвилині матчу гравці "Колоса" могли збільшувати свою перевагу: Ісаєнко пробив зльоту, але м'яч потрапив у ногу захисника і впав зверху на сітку воріт.

Навіть останні хвилини матчу, попри гольову перевагу, гравці "Колоса" провели в атаці. Спочатку Очеретько в один дотик пробив по воротах суперника, але голкіпер парирував удар. Далі ковалівці двічі подали кутові, проте без істотної загрози для воріт Кудрика. До кінця зустрічі Антюх та Золотов примудрилися отримати по жовтій картці кожен, проте більше жнебезпечних моментів у матчі не було.

Команді Костишина у непростому поєдинку вдалося здобути три залікові очки і закріпитися на шостій позиції у турнірній таблиці УПЛ із результатом 26 пунктів. Найкращим гравцем "Колоса" у цьому матчі був Костишин, який отримав відмітку 8,0 балів. По 7,5 балів отримали Чурко та Лисенко, а третій кращий результат в Антюха – 7,0 балів.

Наступний матч ковалівці проведуть на домашньому стадіоні вже за тиждень. Команда Костишина прийматиме луганську "Зорю", яка перебуває на третій позиції у турнірній таблиці. Підопічним Скрипника потрібно здобувати перемогу, щоб залишитися в єврокубковій зоні. Проте й "Колос" не повинен втратити очки, щоб наступного року поборотися за виступ у Лізі Європи. Зустріч відбудеться 21 березня о 19:30 за київським часом.