#

Перемога "слуг": чому від 91 округу депутатом став скандальний забудовник Коломойського

07.08.2019 05:07
Перемога "слуг": чому від 91 округу депутатом став скандальний забудовник Коломойського
Олег Дунда

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує аналізувати результати парламентських виборів на округах столичного регіону, де 8 з 9 мандатів отримали представники Зе-команди. У цьому матеріалі ми розкажемо про Олега Дунду, який на 91 окрузі переміг нардепа попередніх двох скликань Руслана Сольвара

Варто розпочати з того, що феномен виборчих кампаній, які відбулися в Україні протягом цього року, показав використання застарілих політтехнологій усіма політичними партіями, що майже не дало результату в протистоянні з віртуальною кампанією, а також те, скільки прихильників гумористичних шоу ладні віддати голос за медійний образ "Слуги народу". Не менш важливим є той факт, що жоден з народних депутатів 8 скликання від Київщини не був послідовним у своїй роботі з виборцями, тому вони отримали провальний результат.

Жителі Макарова, Фастова, частини Сквирського та Києво-Святошинського районів підтримали Олега Дунду – нікому невідомого на окрузі столичного забудовника із досить неоднозначною біографією. За кандидата від Зеленського проголосувало 35% виборців, а за найближчих переслідувачів – Руслана Сольвара та Віктора Бойка - 15,23 та 11,02 відповідно.

ЗМІ повідомляють, що свого часу новообраний нардеп добре служив режиму Януковича, а в часи Революції Гідності забезпечував "тітушок" на Антимайдані усім необхідним. Після втечі донецьких Дунда оперативно перейшов під крило дніпропетровських, зокрема, одного з найбільш впливових олігархів – Ігоря Коломойського.

Олег Дунда, який народився 6 березня 1980 року у місті Дніпро, наразі проживає у Києві та очолює будівельну компанію "А.В.С.". Серед засновників фірми та основних акціонерів значиться юридична компанія, яка підконтрольна групі "Приват" Коломойського. Також Дунда є членом ради директорів компанії "Independens", яка також пов’язана з Коломойським. За даними ЗМІ, у Дніпрі дана будівельніа компанія займалася зведенням футбольної "Дніпро-Арени" та головного офісу "ПриватБанку". Окрім того, девелоперська компанія "А.В.С." за часів мерства Олександра Попова отримала право на забудову Печерських пагорбів столиці, де було зведено ЖК "Арт Холл" та "Престиж Холл". Варто додати, що останній славиться перенасиченням кількості топових чиновників на квадратний метр.

Варто додати, що це не перші вибори Дунди у якості кандидата. У 2015 році він безрезультатно балотувався до Київської міської ради 8 скликання від партії "Відродження". У парламенті минулого скликання Олег Дунда був помічником народного депутата Дениса Дзензерського від "Народного Фронту", який тісно пов’язаний з Міністром МВС Арсеном Аваковим. Компанія Дзензерського є офіційним постачальником акумуляторів для військових частин Російської Федерації. Також Дунду пов’язують з Віталієм Хомутинніком – одним з найбагатших парламентарів у Раді 8 скликання, який є фігурантом численних антикорупційних розслідувань.

Саме зв’язки Дунди з групою Авакова дозволили компанії "А.В.С." отримати замовлення на будівництво службового житла для правоохоронців та рятувальників на теренах Київщини. За даними ЗМІ, чистий прибуток компанії від зведення житла для службовців становить понад 300 млн грн.

Журналісти також неодноразово повідомляли про зв’язки Дунди з головою Київського обласного осередку партії "Опозиційна платформа – За життя" Олександра Качного, зокрема, вони плідно працювали на режим Януковича. Існує непідтверджена інформація, що Качний лобіював включення до списку партії "Слуга народу" Олега Дунду через Володимира Коваля, дочка якого офіційно керує обласним осередком партії Зеленського на Київщині.

Отже, громада 91 округу всліпу обрала депутатом кандидата від президентської партії, навіть не цікавлячись його біографією та зв’язками. Логічно, що Олег Дунда буде рядовим "слугою" у партії Зеленського, який послідовно виконуватиме вказівки "зверху". Але результати волевиявлення дають привід задуматися й іншим учасникам перегонів, які, більш за все, будуть кандидатами на місцевих виборах. Зокрема, низька підтримка мера Фастова Михайла Нетяжука не дозволить йому отримати посаду голови Фастівської ОТГ…

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook