#

Перемога "слуг": як дружина біглого бізнесмена з Росії стала депутатом на окрузі Онищенка

09.08.2019 14:36
Перемога "слуг": як дружина біглого бізнесмена з Росії стала депутатом на окрузі Онищенка
Анна Скороход

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує знайомити читачів з новими депутатами Верховної Ради, адже жодному з попередників не вдалося зберегтися. На 93 окрузі, який називали вотчиною біглого нардепа Онищенка-Кадирова, перемогла представниця "Слуги народу" Анна Скороход

Фактично до дня виборів 93 округ з центром у Миронівці залишався у "підвішеному" стані з 2016 року - після втечі з України переможця цього округу Олександра Онищенка. Вільним округ назвати було складно, адже до останнього не було вирішено питання про його реєстрацію. Сам Онищенко, до речі, сам себе називав фаворитом передвиборчих перегонів. У результаті ЦВК все ж таки відмовила у його реєстрації через те, що він протягом останніх п’яти років не проживав на території України. Варто нагадати, що скандально відомий нардеп покинув країну після звинувачень у розкраданні державних коштів. Підконтрольні Онищенку підприємства, які видобували газ за договорами спільної діяльності з державною компанією "Укргазвидобування", через біржі продавали його за ціною, значно нижчою від собівартості, фірмам-посередникам. Вони у свою чергу продавали його за завищеною ціною, а різницю виводили за кордон.

Проте неабиякий рейтинг Онищенко "заробив" на славнозвісних аудіозаписах, які мали на меті довести причетність екс-президента Порошенка до корупційних схем, проте у реальні кримінальні справи це не переросло. Поки що…

Загалом за депутатський мандат боролося 18 кандидатів, а переможець виборів – Анна Скороход – отримала майже половину голосів виборців. Представницю Зе-команди підтримали 43,89% виборців, а при цьому найближчий переслідувач – Олександр Жукотанський – отримав лише 15,71%.

Загалом передвиборча кампанія у містах Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Богуславському, Кагарлицькому, Миронівському та Рокитнянському районах, які входять у 93 округ, нічим не відрізнялася від інших регіонів центральної України. Медіатехнології, а не прямий підкуп виборців, цього разу спрацювали на виборах, що дозволило партії "Слуга народу" завести до парламенту 9 скликання одноосібну більшість.

Проте сама персона Анни Скороход викликає багато питань, як і більшості представників президентської партії. 29-річна жінка народилася у Вишгороді, а зараз проживає у Борисполі. Вона є громадянською дружиною російського банкіра Олексія Алякіна, який втік з РФ до України після того, як збанкрутів банк "Пушкіно". Його тоді звинуватили у виведенні 600 млн рублів та оголосили у міжнародний розшук. У серпні 2018 року його було затримано в Одеській області, проте український суд відмовив російському МЗС у його екстрадиції та зобов’язав повернути скасоване раніше українське громадянство.

За повідомленням Державної міграційної служби, Алякін надав підроблену довідку, що його бабуся мала українське громадянство, на основі якої йому в 2013 році було дано українське громадянство. У суді Алякін запевняв, що він з самого початку бойових дій на сході України допомагав українській армії, проте журналісти спростували цю інформацією. Говориться, що вся допомога завершилася працевлаштуванням двох бійців добровольчого батальйону "Аратта", в обмін на що командир Андрій Гергерта виписав подяку Алякіну.

Варто додати, що Алякін є партнером скандального бізнесмена Павла Фукса, який свого часу мав активи у згаданому раніше банку "Пушкіно". Інтереси Фукса зберігаються у різних сферах – банківській справі, газовидобуванні, будівництві. Останній гучний скандал – продаж Київському метрополітену 100 вагонів метро в лізинг по завищеній ціні, а потім компанія "Укррослізинг" (зараз має назву "Австро-Угорська лізингова компанія") почала вимагати повернути 1,9 млрд грн боргу з урахуванням коригування ціни та пені. Варто додати, що нещодавно суд заборонив метрополітену виплачувати борг компанії Фукса.

В Україні Алякін є власником ТОВ "Будівельний комбінат "Прогрес", де заступником директора трудиться Анна Скороход,  а статутний капітал компанії становить понад 150 млн грн. За інформацією видань, лобіював включення до списку партії Зеленського Ганну Скороход екс-начальник Кримської митниці Віктор Тимошенко. Його відносять до орбіти одіозного екс-голови Державної фіскальної служби України та першого заступника голови Верховної Ради України Ігоря Калєтніка. У ЗМІ повідомляють, що колишній помічник у ВР Калєтніка Ілля Павлюк у штабі Зе-команди відповідає за фінансування однієї з чотирьох внутрішніх груп, яка має назву "регіонали".

Питання про включення людей до мажоритарного списку "Слуги народу" на Київщині вирішувалося тіньовим керівником обласного штабу – Володимиром Ковалем, дочка якого – Ольга Коваль – офіційно керувала обласним штабом і була обрана по списку партії депутатом Верховної Ради. ЗМІ неодноразово повідомляли, що до партійного списку потрапили особи, які мають далеко неоднозначне минуле. Варто додати, що Анна Скороход у другому турі президентських виборів була головою ОВК №98 з центром у Яготині.

Аналізуючи біографію Анни Скороход, складається стійке враження, що за нею тягнеться російський шлейф. Чи буде вона трутитися на благо виборців 93 округу? Наразі більш схоже на те, що мешканці отримали чергового "варяга" з вкрай мутними зв'язками...

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram