#

Переможці місцевих виборів: "бідний" очільник Фурсівської громади Сергій Шаравара

24.11.2020 08:08
Переможці місцевих виборів: "бідний" очільник Фурсівської громади Сергій Шаравара
Сергій Шаравара

Для багатьох населених пунктів Київської області метушня навколо місцевих виборів 2020 року вже закінчилася й на офіційному сайті ЦВК почали оприлюднювати імена тих, хто вийшли із «виборчого бою» переможцями. Так, сьогодні мова піде про новоспеченого очільника Фурсівської сільської ради Сергія Шаравару. Детальніше про нового сільського голову та його передвиборчу програму читайте у сьогоднішньому матеріалі

Поборотися за крісло голови Фурсівської сільської ради були готові дев’ять  кандидатів, сім із яких – самовисуванці. Так, від партії «Слуга народу» на посаду голови Фурсівської сільської ради балотувався Михайло Капран, а від партії ВО «Батьківщина» очільницею сільради хотіла стати Надія Кравченко. Самовисуванцями на виборах голови сільради зареєструвалися Геннадій Прищепчук, Юрій Базяк, Ольга Кравченко, Антоніна Кубенко, Віктор Соловйов, Юрій Соловей та Сергій Шаравара. З-поміж 9 претендентів на посаду голови Фурсівської сільської ради, мешканці ОТГ обрали останнього. Що цікаво, уже ексголова громади Микола Фурсенко, який очолював сільраду 20 років, на місцеві вибори не пішов.

Зауважимо, що 38-річний самовисуванець Сергій Шаравара переміг своїх опонентів із великим відривом – за нього проголосували 1973 мешканці громади. Натомість ніхто із інших кандидатів не набрав більше тисячі голосів. Так, волевиявлення мешканців Фурсівської ОТГ виглядає наступним чином:

  • Сергій Шаравара – 1973 голоси;
  • Юрій Соловей – 938 голосів;
  • Надія Кравченко – 756 голосів;
  • Геннадій Прищепчук – 188 голосів;
  • Юрій Базяк – 173 голоси;
  • Антоніна Кубенко – 87 голосів;
  • Віктор Соловйов – 66 голосів;
  • Михайло Капран – 51 голос;
  • Ольга Кравченко – 39 голосів.

Що відомо про новоспеченого голову Фурсівської сільської ради?

Варто сказати, що у відкритих джерелах розширену інформацію про новообраного голову ОТГ важко знайти. Відомо, що чоловік народився 18 листопада 1982 року, має вищу освіту, а до обрання головою Фурсівської ОТГ працював заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів влади та був депутатом громади від партії ВО «Батьківщина».

Згідно із декларацією за 2019 рік, Сергій Шаравара живе досить «скромно». У документі зазначено, що зареєстроване місце проживання чоловіка – Біла Церква, хоча відповідно до інформації, поданої у декларації, ні в Шаравари, ні у його дружини будинку чи квартири немає. Єдина житлова площа, про яку згадано – квартира, площею 13 квадратних метрів у Білій Церкві, та й та спільної власності. Житло лише на 25% належить новообраному голові, ще на стільки ж його родичам Віталію, Василю та Тетяні Шараварам.

Натомість, Сергій та Тетяна Шаравари мають декілька земельних ділянок у Фурсах, загальною площею 16 000 квадратних метрів, та 30 000 квадратних метрів в Узині. Також новий очільник Фурсівської ОТГ має право на безоплатне користування машиною MERCEDES-BENZ С200, яка належить Василю Шараварі, а його дружина їздить на CITROEN С3, який подружжя придбало у 2019 році.

Також бідний (за декларацією) Сергій Шаравара є засновником ТОВ «РГК», що локалізувалося в Рокитному та в основному займалося добуванням піску, гравію, глин та каоліну, а також торгівлею гуртом твердим, рідким, газоподібним паливом, деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Зауважимо, що фірма проіснувала 10 років, а 19 листопада цього року перестала працювати.

На сторінці у Facebook Сергія Шаравари немає жодної згадки про те, що він вирішив поборотися за крісло очільника Фурсівської ОТГ, тому знайти його передвиборчу програму наразі доволі проблематично, тому що такого пообіцяв зробити Шаравара, що допомогло йому отримати майже дві тисячі голосів – невідомо.

За даними, які були оприлюднені на офіційному сайті ЦВК, до Фурсівської сільської ради балотувалися 120 кандидатів у депутати, однак пройшли лише 22 особи. Це самовисуванці, представники політичних партій «Європейська Солідарність», ВО «Батьківщина», «За Майбутнє», ВО «Свобода». Зауважимо, що аж 15 депутатів Фурсівської ОТГ – самовисуванці:

  • Радіна Ніна Іванівна – 60 років, тимчасово безробітна, депутатка Фурсівської сільської ради VІІ скликання;      
  • Ковтун Ігор Анатолійович – 41 рік, директор ЖКВП «Фурсівське»;
  • Лисий Ігор Анатолійович – 48 років, секретар Фурсівської сільської ради;      
  • Ткач Алла Андріївна – 63 роки, пенсіонерка, голова СОК «Добробут-Агро», депутатка Фурсівської сільської ради VІІ скликання;       
  • Шаравара Владислав Віталійович – 18 років, тимчасово безробітній;
  • Бабенко Вікторія Василівна – 29 років, начальниця відділу освіти Білоцерківської РДА;
  • Мельниченко Олександр Васильович – 43 роки, директор ТОВ «Мовчанівка-Агро»;
  • Потапенко Сергій Анатолійович – 43 роки, спеціаліст юридичного відділу виконавчого апарату Білоцерківської райради, депутат Фурсівської сільської ради VІІ скликання;
  • Вагущенко Тетяна Дмитрівна – 42 роки, інспекторка відділу земельних ресурсів виконавчого апарату Фурсівської сільради, депутатка Фурсівської сільської ради VІІ скликання;         
  • Бриндзя Володимир Васильович – 40 років, підприємець;       
  • Ященко Анатолій Миколайович – 66 років, голова ФГ «Ященко А.М.», депутат Фурсівської сільської ради VІІ скликання;
  • Ященко Олег Анатолійович – 31 рік, заступник голови ФГ «Ященко А.М.», депутат Фурсівської сільської ради VІІ скликання;
  • Катренко Віталій Миколайович – 35 років, тимчасово безробітний;   
  • Присяжний Анатолій Павлович – 42 роки, охоронець Великополовецький НВК «ЗОШ I-III ст.-дидсадок»;
  • Хомук Олена Володимирівна – 49 років, секретарка Великополовецької сільради.

Друге місце за кількістю представників зайняла політична сила «За Майбутнє», яку представляють Віталій Шаравара (43 роки, підприємець), Олександр Пітух (43 роки, головний агроном ТОВ «АГРОФІРМА НИВА») та Максим Нагорний (54 роки, директор ТОВ «АГРОФІРМА НИВА») , а третє – «Європейська солідарність», від якої пройшли Наталія Соболь (50 років, заступник директора з виховної роботи Фурсівського ЗЗСО I-III ст.) та Людмила Удодік (50 років, заступник директора з навчально-виховної роботи КП «Великополовецька спеціальна школа I-III ст.»). Василь Суворов (28 років, водій) у громаді представлятиме інтереси ВО «Батьківщина», а Андрій Чечіль (44 роки, голова ФГ «Чечіль сад) – ВО «Свобода». Наголосимо, що президентська партія «Слуга народу», ймовірно, не викликає довіри у жителів Фурсівської ОТГ, адже у списках кандидатів у депутати немає навіть жодного представника цієї політсили. Вірогідно, «ставок» на Фурси керівництво «слуг» не робило.

Зауважимо, що в керівні апарати Фурсівської ОТГ пробиваються цілими сім’ями. Так, у списках депутатів знаходимо батька і сина Ященко Анатолія та Ященко Олега, які мають свою ферму. Окрім цього, у крісло голови ОТГ сів Сергій Шаравара, його брат Віталій Шаравара уже двічі поспіль стає депутатом громади, а на цих виборах вони «підтягнули» ще й 18-річного племінника новоспеченого голови Владислава Шаравару. Що це, «сімейний підряд» чи дивний збіг обставин? Враховуючи досить дивний бізнес-підхід - подейкують, за сімейством Шаравар - торгові точки, які скуповують «брудні» й «мутні» речі, то можна лише здогадуватися, чим займатиметься родина очільника громади протягом наступних 5 років...

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка