#

Переможці місцевих виборів: скандальний, але популярний очільник Гатненської громади Олександр Паламарчук

03.12.2020 08:08
Переможці місцевих виборів: скандальний, але популярний очільник Гатненської громади Олександр Паламарчук
Олександр Паламарчук

Хто переміг у виборчій гонці в Гатненській ОТГ Фастівського району, читайте у сьогоднішньому матеріалі

Як відомо, до складу Гатненської громади із центром у селі Гатне увійшли лише дві сільські ради: Гатненська та Віто-Поштова (село Віта-Поштова та Юрівка). Однак цьогоріч поборотися за посаду голови ОТГ, яка має досить вигідне територіальне розташування, зажадали аж 11 кандидатів. Серед них – чинний голова Гатного, землевпорядники, підприємці та безробітні. Так, від партії Громадянський рух "Хвиля" на посаду голови ОТГ балотувався Бахмутов Олександр Ростиславович, політсила "Слуга народу" висунула Мацібору Богдана Олександровича. Уже ексголова Гатненської сільської ради Корицький Броніслав Броніславович знову йшов до влади самовисуванцем. Також шляхом самовисування очільником громади хотіли стати Булкот Богдан Петрович, Гайдамака Любомир Анатолійович, Науменко Петро Петрович, Тимошевський Ярослав Вікторович та Шапран Олександр Ігорович. Також самовисуванцями на виборах зареєструвалися однофамільці Паламарчук Андрій Павлович, Паламарчук Володимир Якович та Паламарчук Олександр Іванович, який і здобув перемогу на виборах.

Зауважимо, що 34-річний підприємець Олександр Паламарчук «обіграв» свого головного опонента Броніслава Корицького на 729 голосів – за нього проголосували 1661 мешканець громади, тоді як ексголову сільради підтримали лише 932 людини. Загалом, голоси виборців розподілилися наступним чином:

  • Паламарчук Олександр Іванович – 1661 голос;
  • Корицький Броніслав Броніславович – 932 голоси;
  • Булкот Богдан Петрович – 522 голоси;
  • Мацібора Богдан Олександрович – 384 голоси;
  • Науменко Петро Петрович – 227 голосів;
  • Тимошевський Ярослав Вікторович – 137 голосів;
  • Гайдамака Любомир Анатолійович – 124 голоси;
  • Паламарчук Андрій Павлович – 117 голосів;
  • Бахмутов Олександр Ростиславович – 45 голосів;
  • Паламарчук Володимир Якович – 41 голос;
  • Шапран Олександр Ігорович – 5 голосів.

Що відомо про новообраного голову Гатненської ОТГ?

Олександр Паламарчук народився 1 червня 1986 року в Гатному. Вищу освіту здобув у Київському університеті туризму, економіки і права. Працював помічником народного депутата 8 скликання від партії «Об’єднання «Самопоміч» Олександра Опанасенка. У 2010 році Олександр Паламарчук був обраний депутатом Києво-Святошинської районної ради 6-го скликання від партії «Громадянська позиція», а у 2015 пройшов до тієї ж райради 7-го скликання від «Європейська солідарність», де працював на посаді голови постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів, податкової політики, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

Варто зауважити, що депутат неодноразово потрапляв у скандали, пов'язані із його розкішним життям. Наприклад, у 2017 році новообраний голова Гатненської ОТГ накинувся на школяра, який поцікавився його доходами. Хлопець написав пост із запитанням, звідки у депутата гроші на розкішний відпочинок на Мальдівах, у Таїланді, на Кіпрі та в Грузії. Це Паламарчуку не сподобалося, оскільки офіційно на той момент у власності чоловіка був лише автомобіль Lexus. Слід сказати, що згідно із декларацією за 2017 рік, Олександр Паламарчук був фактично безхатьком, адже в документі немає жодної інформації ні про власне, ні про орендоване житло. Де жив депутат – невідомо. Очевидно, що питання хлопця про те, де голова Гатненської ОТГ бере гроші на хороше життя, було цілком логічне. За погрози 16-річному хлопцеві Паламарчука виключили із БПП, а через кілька днів новообраний голова громади все ж привселюдно вибачився перед школярем.

Очевидно, що за час перебування на посаді депутата Києво-Святошинської РДА справи Паламарчука різко пішли вгору, адже відповідно до декларації за 2018 рік він не тільки отримав 3,7 млн як підприємець, а й збільшив суму грошових коштів, які позичив третім особам. Як вказано в декларації за 2017 рік, Олександр Паламарчук задекларував 245 тис грн та 31 тис доларів. Уже через рік він мав 185 тис грн, а треті особи були винні йому аж 120 тис доларів. У декларації за 2019 рік Паламарчук зазначив, що має квартиру в Крюківщині, автомобілі Lexus, ЗІЛ, УАЗ, а також понад 2 млн грн.

Що цікаво, у 2019 році журналісти програми «Гроші» показали відео, як Паламарчук, у якого по документах ще два роки тому не було «ні кола, ні двора», з розмахом відпочиває в Одесі у пляжному клубі "Ібіца", де в компанії п’є коктейлі та показово розкидається стодоларовими купюрами.

Слід сказати, що вибори голови Гатненської ОТГ не обійшлися без інцидентів, у яких також фігурувало ім’я Паламарчука. Нагадаємо, що 7 жовтня на засіданні ТВК зняла кандидатуру новообраного голови з виборчих перегонів. За словами представників комісії, підставою для зняття стало те, що начебто Паламарчук одночасно з балотуванням у Гатному висунув свою кандидатуру на посаду голови однієї з Луганських ОТГ. Натомість у команді кандидата такі звинувачення вважали нісенітними та запевняли, що подібні інсинуації – справа рук кандидата від "Слуги народу" Богдана Мацібори. Як бачимо, Паламарчуку вдалося відстояти свою правоту в суді та все ж стати головою ОТГ. Дивно, що з-поміж 11 кандидатів жителі громади повірили одіозному Паламарчуку, попри його вищезгадані «зальоти».

Що такого зробив Олександр Паламарчук, що дозволило йому сісти в крісло голови?

Перед усім варто наголосити на тому, що новообраний голова - досить мобільний. На своїй сторінці у Facebook Паламарчук ледь не щодня публікував дописи, у яких розповідав про ті чи інші справи, які він робить для жителів Гатненської громади. Однак, незважаючи на таку активність в мережі, на сторінці Олександра Паламарчука структурованої передвиборчої програми знайти не вдалося. Чоловік ніби між іншим повідомив, що вирішив балотуватися на посаду голови та повідомив, що пріоритетними для нього є питання транспортного сполучення, виїзду з села до міста Києва, транзитного руху вантажних автомобілів внутрішніми дорогами, проблеми недобудованих дитячих садочків, централізованого водопостачання та водовідведення, недостатня кількість парків, асфальтування та освітлення вулиць, а найголовніше прозорість та відкритість роботи сільської ради. Одним із варіантів вирішення Паламарчук називає залучення субвенцій з обласного та державного бюджетів.

Окрім цього, Олександр Паламарчук написав пост, у якому розповів чому подав свою кандидатуру. Так, депутат Києво-Святошинської РДА вирішив балотуватися тому що:

  1. громаді потрібна дієва та відкрита влада;
  2. громаді потрібні якісні адміністративні послуги та ЦНАП;
  3. громаді потрібний дитячий садочок та сучасна школа;
  4. громаді потрібні якісні безпечні дороги з тротуарами;
  5. громаді потрібне центральне водопостачання та водовідведення;
  6. громаді потрібні сучасні паркові зони;
  7. громаді потрібен якісний благоустрій;
  8. громаді потрібен врегульований автомобільний трафік;
  9. громаді потрібна нова медамбулаторія та сучасна медицина;
  10. громаді потрібна своя пожежна частина;
  11. громаді потрібне якісне пасажирське перевезення;
  12. громаді потрібен новий, сучасний стадіон.

За даними ЦВК, за депутатські мандати змагалися аж 158 кандидатів, проте працювати «на благо громади» будуть лише 22 особи. Що цікаво, усі кандидати, яких обрали депутатами до Гатненської ОТГ – самовисуванці. Отож мешканці громади обрали:

  • секретаря Віто-Поштовської сільської ради Сергія Ворушева;
  • тимчасово безробітнього Валентина Нікітенка
  • головну бухгалтерку КП «Віта» Людмилу Січкаренко
  • рентген лаборантку КНП «Районна лікарня Києво-Святошинської райнної ради» Боярки Людмилу Пацьору;          
  • директора ТОВ «ПОСТАЧБУДСЕПЦМОНТАЖ» Петра Пекарського;
  • директора КП «Віта» Віталія Войнаровського;    
  • члена громадського формування «Граніт» Віктора Дубину;
  • голову Віто-Поштовської сільської ради Дмитра Шульгана
  • підприємця Вадима Вахненка;          
  • підприємця Олексія Загорського;    
  • начальника Київської Державної лікарні ветеринарної медицини Вадима Давиденка;       
  • охоронця Гатненського сільського клубу Володимира Сафончика;           
  • заступника голови Гатненської сільської ради Сергія Вітенка;
  • приватного підприємця Володимира Онищука;
  • директора КП «МКП Гатне» Сергія Пилипенка;  
  • секретаря Гатненської сільської ради Петра Дрощу;   
  • підприємицю Надію Майбогіну;
  • депутата Гатненської сільської ради Віталія Маховку;
  • приватного підприємця Павла Бобруйка
  • юриста Віктора Поштаренка;  
  • директора ТОВ «Логас-Юкреїн» Миколу Савалюка;    
  • тимчасово безробітнього Олександра Тромсу.

Зауважимо, що в списках, які були оприлюднені на офіційному сайті ЦВК, до Гатненської ОТГ балотувалися представники семи політичних сил, зокрема  «Україна Славетна» – 5 кандидатів, «Батьківщина» – 12, «Європейська Солідарність» – 10, «Слуга Народу» – 9, «Перемога Пальчевського» – 1, «Удар Віталія Кличка» – 5, «Громадянський Рух «Хвиля» – 1 кандидат. Очевидно, що мешканці Гатненської ОТГ не довіряють жодній політичній силі, тому перевагу надали безпартійним кандидатам. Отож, як керуватиме громадою «збір самовисуванців» скоро побачимо.  

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка