#

Переможці місцевих виборів: очільник Гребінківської ОТГ Роман Засуха

22.12.2020 08:00
Переможці місцевих виборів: очільник Гребінківської ОТГ Роман Засуха
Роман Засуха

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує знайомити читачів із результатами місцевих виборів 2020 року. Про новообраного очільника Гребінківської ОТГ Романа Засуху, а також оновлений депутатський корпус громади читайте в сьогоднішньому матеріалі

До складу Гребінківської ОТГ входять смт Гребінки та Дослідницьке, а також села Вільшанська Новоселиця, Ксаверівка, Ксаверівка  Друга, Лосятин, Петрівка, Пінчуки, Саливонки, Соколівка, Степанівка й Тростинська Новоселиця.

Цьогоріч очолити громаду мали намір три кандидати: Юрій Зеленко –  від "Слуги народу", Максим Басилкевич – "За майбутнє" та Роман Засуха – Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". У результаті виборчих перегонів перемогу здобув Роман Засуха. За нього проголосували 1748 осіб, що становить 52.66% із загальної кількості виборців.

Варто зазначити, що напередодні голосування зняла свою кандидатуру вже ексочільниця Гребінківської селищної ради Наталія Збаращенко. Причину вона пояснила на своїй сторінці у Facebook:

Шановні виборці! Звертаюсь з повагою до вас, щоб ви знали правдиву інформацію про те, що я прийняла рішення про зняття своєї кандидатури на посаду Гребінківського селищного голови, самостійно та виважено. Дякую та прошу вибачення у всіх, хто підтримував мене протягом багатьох років. Настав час змін. До влади приходить молода команда, із новим прогресивним баченням розвитку Гребінківської ОТГ.  

Хто ж цей представник "Батьківщини" Роман Засуха, що здобув прихильність електорату?

Мешканець села Гребінки. Після закінчення навчання в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 15 років поспіль працював учителем історії і правознавства у Гребінківській гімназії. Також викладав у Гребінківській ЗОШ І-ІІІ ступенів і Дослідницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів історію та правознавство за сумісництвом.

Із початку російської агресії на Сході України Роман Засуха (учасник обох Майданів) добровільно мобілізувався в першу хвилю призову в березні 2014 року. Після навчання й бойового злагодження 8 травня потрапив у район АТО у званні капітана, був заступником командира третього механізованого батальйону 72-ї бригади. Саме тоді розпочалася кривава маріупольська трагедія. Він брав участь в операції із деблокування державного кордону.

Капітан Роман Засуха потрапив у 36-денний полон до лідера горлівських сепаратистів Ігоря Безлера. До слова, майже весь цей час поряд із ним була дружина, яка за власним бажанням приїхала до чоловіка в Горлівку.

Зрештою відбувся обмін і полонений повернувся додому, зокрема й до рідної гімназії. Від січня 2016 року з ініціативи та за підтримки педагогічного колективу Засуха очолював цей освітній заклад аж до виборів.

Окремо слід зауважити про діяльність Романа Засухи як політика. Так, із 2006 по 2011 рік він був депутатом Гребінківської селищної ради. Із 2016 по листопад 2020 року – член Виконавчого комітету Гребінківської селищної ради. І вже на місцевих виборах 2020 року виборці довірили йому посаду Гребінківського селищного голови.

Що обіцяв мешканцям громади Роман Засуха?


Не обійшлося під час голосування й без скандалів. Так, слідчі Васильківського відділу поліції під процесуальним керівництвом місцевої поліції повідомили Засусі про підозру за ч.4 ст.160 (підкуп виборця) ККУ.

Під час проведення засідання Гребінківської ТВК 29.10.2020 представниками ряду політичних партій і кандидатами в депутати до Гребінківської селищної ради було виявлено збільшення кількості голосів за ОПЗЖ на 25 завдяки голосам від партії "Європейська Солідарність". Відтак, було написано заяву про перерахунок виборчих бюлетенів та повідомлено про порушення правоохоронні органи та СБУ.

Оновлений за підсумками місцевих виборів депутатський корпус Гребінківської ОТГ схожий на "партійний вінегрет". Народними обранцями (усього 26!) стали представники 9 політичних сил.

Партійну більшість сформували 4 "біло-сердечні". Окрім новообраного голови, підтримкою "Батьківщини" залучилося ще троє:

 • Олександр Сідлецький – виконавчий директор ПрАТ "Саливонківський цукровий завод";
 • Андрій Жегулін – директор ТОВ "Квалітет";
 • Петро Клопенко – голова Лосятинської сільської ради.

Всеукраїнське об’єднання "Свобода" у Гребінківській ОТГ має 3 представники:

 • Олександр Таран – тимчасово не працює;
 • Микола Корнієнко – учитель Саливонківської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
 • Світлана Змаженко – директорка аграрного приватного підприємства "Каштан".

Політичну силу "Європейська солідарність" представлятиме три депутати (усі безпартійні):

 • Василь Погорілий – директор ТОВ "Плон";
 • Людмила Вангородська – операторка Головного територіального управління юстиції в Київській області;
 • Наталія Стецій – приватна підприємиця.

Народними обранцями від політпартії "За майбутнє" стали:

 • Володимир Басилкевич – сільський голова Саливонківської сільської ради;
 • Руслан Тарасюк – директор ТОВ "Фастівське хлібоприймальне підприємство".

"Наш край" у Гребінківській ОТГ представлятимуть:

 • Вадим Ляшок – тимчасово не працює;
 • Віталій Луценко – заступник директора ТОВ "Український освітянський видавничий центр";
 • Віталій Лисак – тимчасово не працює.

Депутатами від політсили "Опозиційна платформа – За життя" були обрані:

 • Максим Загородній – фізична особа-підприємець;
 • Володимир Лисак – голова фермерського господарства "Болівар".

Політична партія "Сила і Честь" у Гребінківській ОТГ має таких представників:

 • Володимир Ляшок – пенсіонер МВС;
 • Олександр Волощук – перекладач у ТОВ "Таск Форс";
 • Людмила Коцюба – домогосподарка.

Народними обранцями від провладної політичної партії "Слуга народу" стали:

 • Юрій Зеленко – директор ПП "ЮтексОйл";
 • Костянтин Ткаченко – фізична особа-підприємець;
 • Інеса Мєчта – самозайнята особа.

Три мандати мають депутати від політсили "УДАР":

 • Вадим Тищенко – фізична особа-підприємець;
 • Михайло Осіпенко – начальник відділу в Департаменті житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради;
 • Олександр Толочко – ортопед-травматолог КНП ВРР "Васильківська ЦРЛ" та КНП КОР КОДЛ №2.

Уже чинний очільник Гребінківської громади зазначив:

Я готовий до співпраці з усіма політичними силами, готовий почути і підтримати кожного! Не потрібно ділитися на тих, хто "за" і тих, хто "проти". Навпаки, давайте об’єднуватися і працювати разом задля розвитку і процвітання нашої громади. Впевнений, разом ми – сила!
Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст
Теги: