#

Переможці місцевих виборів: очільник Медвинської ОТГ Ігнатій Сергієнко

26.11.2020 08:03
Переможці місцевих виборів: очільник Медвинської ОТГ Ігнатій Сергієнко
Ігнатій Сергієнко

У жовтні цього року обирали місцеву владу й віддалені від столиці громади Київщини. Хто здобув прихильність електорату та святкує перемогу в Медвинській сільській громаді Білоцерківського району, читайте в сьогоднішньому матеріалі

Як відомо, на минулих місцевих виборах у межах столичного регіону найбільше кандидатів на посаду голови зареєструвалося в Медвинській ОТГ, до складу якої входять Медвинська, Бранепільська, Дмитренківська, Митаївська, Побережківська та Щербашинецька громади.

Цьогоріч лише 2 персонажі мали намір очолити Медвинську ОТГ (для порівняння – у 2017 році балотувалося 9 кандидатів) – самовисуванець і колишній голова Медвинської сільської ради Ігнатій Сергієнко, а також представник президентської партії "Слуга народу", депутат Київської обласної ради сьомого скликання Віктор Луценко.

До слова, останній є директором фермерського господарства "Плоди Богуславщини", у якому, згідно з поданою на сайті "слуг" інформацією, "запровадив світові технології в догляді та захисті садів, а також займається перспективними методами садівництва".

"Як досвідчений фермер, Віктор Луценко знає проблеми сільського господарства, вміє їх вирішувати, а отже це достойна кандидатура на посаду голови Медвинської ОТГ" – зазначають у відомостях про кандидата.

Що відомо про Ігнатія Сергієнка?

Народився 25 листопада 1974 року в місті Києві. Навчався в Київському державному економічному університеті та отримав диплом про вищу освіту за спеціальністю "Міжнародна економіка, програма управління міжнародним бізнесом". Згодом здобув ще одну вищу освіту в Бізнес-школі Ньюкасла Нортумбрійського університету за спеціальністю "Міжнародні фінанси". Наразі є директором ТОВ "Олійно-кормовий Завод".

Не був членом жодної політичної сили та балотувався як самовисуванець. Сергієнка обрали сільським головою Медвину в 2015 році, а він доклав максимум зусиль задля створення Медвинської ОТГ. Але за три місяці до призначення виборів ОТГ подав у відставку, офіційно – через стан здоров’я. Реально – через блокування роботи та тиск з боку районного та місцевого депутатського корпусу.

Дійшло до того, що в листопаді 2016 року місцеві депутати здійснили спробу "рейдернути" сільську раду на користь району, висловивши йому недовіру в той час, коли на сесію Сергієнко виніс питання створення Медвинської громади.

Напередодні місцевих виборів 2020 року на сторінці у Facebook Ігнатій Сергієнко розповів людям про справжню причину подання у відставку. Звернемо увагу на те, що про свого опонента він говорить так: "І, що дивно і ганебно, передати владу у Громаді саме тій людині, яка не живе у нашому селі, одному із противників створення нашої Громади – Віктору Луценку!"


Також Ігнатій Сергієнко представив команду, із якою на вибори "йде перемогти". До її складу ввійшли поважні серед людей односельчани Ольга Бабкова, Василь Біленко, Лідія Колюх, Сергій Свидина, Ігор Спесивцев, Сергій Шостак, Людмила Огниста, Юрій Чегель, Олександра Асєєва, Вадим Грицак, Михайло Митяй, Наталія Сосула, Леся Гордієнко, Михайло Гутніченко.


Загальна кількість жителів громади становить 3789 осіб. За даними Медвинської сільської ТВК, у виборах узяло участь 2329 виборців, що, власне, вельми непоганий показник порівняно з явкою на голосування на території України та Київської області зокрема.

За даними ЦВК, виборці віддали свої голоси (загалом 1452) на користь Ігнатія Сергієнка. За його опонента Віктора Луценко проголосували 795 осіб.

Слід зауважити, що визначальною особливістю виборців Медвинської сільської громади є неабияка прихильність до кандидатів, які не залучалися підтримкою політичних партій.

Яскравим прикладом цьому може слугувати той факт, що до складу депутатського корпусу Медвинської громади (загальна кількість кандидатів – 67 осіб) було обрано 16 самовисуванців, 4 представники "Слуги народу" та 2 від політпартії "Україна славетна". Зазначимо, що виборці не проголосували за жодного з тих, хто балотувався під прапорами партій "За майбутнє" та ВО "Батьківщина".

Таким чином, новообрані депутати-самовисуванці становлять переважну більшість (72,73%) у Медвинській сільській громаді.

Серед них є пенсіонерка Лідія Колюх, якій виборці дали мандат другий раз поспіль. У депутатському корпусі Медвинської сільської ради VII скликання вона входила до складу постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально- економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

Варто зазначити, що Колюх є членкинею команди обраного голови Медвинської громади. Депутатський мандат отримали такі "люди Сергієнка":

ü вихователька НВК "ЗОШ 1-2 ступенів-дитячий садок" Ольга Бабкова;

ü водій ПСО пождепо Василь Біленко;

ü ветеринарний лікар-епізоотолог у Богуславській державній ветеринарній лікарні Сергій Свидина;

ü менеджер ТОВ "Олійно-кормовий завод" (належить новообраному голові громади) Ігор Спесивцев;

ü членкиня та співзасновниця ГО "Повноцінне життя" Олександра Асєєва;

ü інспекторка з кадрів у ТОВ "ТАС АГРО ЦЕНТР” Людмила Огниста;

ü водій автотранспортних засобів у ТОВ "ТАС АГРО ЦЕНТР" Сергій Шостак;

ü електромеханік компанії "Укртелеком" Вадим Грицак,

ü  фельдшерка медицини невідкладних станів Медвинського ППБ Обухівської СЕМД Наталія Сосула;

ü пенсіонер Михайло Митяй.

Як самовисуванці до депутатського корпусу також були обрані:

ü чинний голова та депутат Богуславської районної ради Володимир Замирайло;

ü завідувач фінансово-господарського відділу Богуславської районної ради Олександр Іллєнко;

ü фельдшер екстреної медичної допомоги Андрій Пугач;

ü ФОП Володимир Синиця;

ü охоронець ТОВ "Щербашенецьке" Віктор Шевченко.

Депутати від партії "Слуга народу"

Залишилися на другу каденцію тепер уже під прапорами президентської політпартії інспекторка відділу соціального захисту населення Медвинської сільської ради Наталія Якименко та головний механік у ТОВ "ТАС АГРО ЦЕНТР" Олексій Кулик. На минулих місцевих виборах обидва кандидати були обрані як безпартійні та самовисуванці.

Народними обраницями від "слуг" також стали завідувачка сільським клубом Наталія Лабзенко та секретарка Щербашенецької сільської ради Валентина Будянська.

Депутати від партії "Україна славетна"

Від цієї політсили до Медвинської ОТГ пройшов депутат Митаївської сільської ради поточного скликання Віталій Грохольський, а також тимчасово безробітня Алла Брагіна.

Таким чином, виборці Медвинської громади зробили свій вибір на користь тих, хто не залучався підтримкою політичних партій. Новообраний очільник ОТГ Сергієнко зумів завести до депутатського корпусу 11 членів своєї команди, що становить 50% від загальної кількості народних обранців.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст