#

Перевірки "контролерів" з Києва та підготовка до зняття Киришуна: чим живе Біла Церква

01.10.2021 07:19
Перевірки "контролерів" з Києва та підготовка до зняття Киришуна: чим живе Біла Церква
Колаж порталу "Моя Київщина"

Поганий дзвінок для мера Білої Церкви Геннадія Дикого: у міськраду на тривалий період приїхали аудитори, які мають чітке завдання – перевірити тендери  за весь час його перебування на посаді. Із чим може бути пов’язана така цікавість "контролерів", читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

 Як повідомляють поінформовані джерела у міській раді, відразу сім спеціалістів із центрального апарату Державної аудиторської служби (які в народі більше відомі як "КРУшники"), приїхали із позаплановою перевіркою, фактично посеред року. Вони будуть перевіряти міськраду протягом чотирьох місяців, і почали з найцікавішого – економічного управління. Також є інформація, що будуть перевірені всі тендери та контрагенти. Зрозуміло, що при бажанні – аудитори знайдуть сотні мільйонів гривень нецільового використання коштів.

Є висока імовірність, що незабаром стане відомо про інші компанії (окрім і так відомих, про які було чимало публікацій у ЗМІ), близькі до мера Дикого та його оточення, що отримували кошти з міського бюджету протягом його каденції. Але здивувати містян буде напрочуд важко, адже у міського голови добре функціонує і будівельний, і сміттєвий бізнес.

За час перебування Дикого на посаді у міськраді неодноразово були обшуки: найгучнішою була кримінальна справа щодо купівлі недобудованої будівлі під ЦНАП за 24 млн грн, хоча номінальні власники придбали її за 4,5 млн грн. Відомо, що Дикий протягом кількох місяців спілкувався із продавцями приміщення у месенджерах,а оцінка майна проведена з порушенням. Щоправда, на якомусь етапі ця справа перестала рухатися в судах. Не виключено, що посприяли цьому політичні покровителі з партії "За майбутнє", яким потрібен був Дикий для просування бренду в найбільшому місті Київщини.

На фоні приїзду аудиторів активізувалася внутрішньополітична боротьба у міській раді. Керівника земельної комісії від партії Коломойського-Палиці затримали на хабарі прямо в кабінеті. Фактично почали вибивати ключових людей Дикого із посад у міській раді. Якщо аудитори оприлюднять результати перевірки, цим обов’язково скористаються конкуренти мера, щоб максимально понизити його рейтинг і позбавити впливу на депутатів.

Але вже зараз у міськраді не все стабільно. До недавнього часу неабияку активність демонстрував секретар Дмитро Киришун, особливо запам’ятався піаром із знесенням наливайки у центрі міста. Проте наразі є всі передумови, щоб посунути його з посади. Ситуативна "дружба" Киришуна з Диким може закінчитися будь-якої миті, адже на фоні можливого відсторонення мера від посади у зв’язку з новини звинуваченнями, вся повнота влади перейде в руки секретаря.

Нагадаємо, що у Білій Церкві секретаря міськради Киришуна знають як "агротітушку" з позивним "Діма-Звєзда". У часи Революції Гідності Киришун був одним із постачальників "тітушок" на Антимайдан, яких набирав із-поміж місцевих спортсменів. Його пов’язували з покійними нині білоцерківськими політиками-авторитетами Олександром Подольським та Андрієм Немною.

Саме тому тіньові політичні гравці міста уже шукають можливості, щоб якнайшвидше взяти під контроль посаду секретаря. За даними порталу "Моя Київщина", депутат Київської облради Леонід Глиняний, який контролює частину депутатів Білоцерківської міськради, має всі можливості для зміни політичного ландшафту.

Цікаво в цій історії те, що поки не відомо ім’я замовника перевірки тендерів Дикого. Але хто б це не був, тут проглядається чіткий політичний мотив – або посадити його на крючок, або повністю усунути з посади. Проте діяти треба так, щоб все виглядало максимально органічно, а перевірка аудиторів не викликає підозр…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст