#

Лісів на Переяславщині не шкода або як Бно Махмудова захищав

09.10.2019 08:47
Лісів на Переяславщині не шкода або як Бно Махмудова захищав

У Київській області є чимало проблем, які дуже турбують людей. Одна з них - це стан лісів, які хтось постійно хоче зрубати. Така ситуація склалася у Переяслав-Хмельницькому районі, де хотіли ліквідувати найбільшу загрозу для місцевих дерев - "Переяслав-Хмельницький державний агролісгосп". Але губернатор Бно-Айріян став на цьому шляху

Щоб розібратися у цій ситуації, спочатку потрібно згадати, що в квітні 2016 року на посаду голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації було призначено Андрія Пряхіна, за яким тягнеться чимало скандалів та резонансних подій.

До того, як Пряхіна "занесло" у Переяслав, він з 2011 року був директором "Навчально-дослідного племінного птахівничого заводу імені Фрунзе" у Криму. На цю посаду він був призначений зненацька і саме тоді потрапив у поле зору ЗМІ. Проте його хазяйнування було доволі "продуктивним":  за півтора року Пряхін розпродав за безцінок значну частину рухомого і нерухомого майна підприємства. Але найгучнішим скандалом, який викликав сильне обурення людей, стало його бажання зробити готель із заводського гуртожитку в селищі Фрунзе Сакського району. Невідомо, чим би закінчилася ця оборудка, якщо б Росія не окупувала Крим.

Саме тоді про нього забули. Його ім’я "випливло" у 2016 році, коли неочікувано для усіх він став головою Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації. Призначили його указом екс-президента Петра Порошенка за поданням тодішнього губернатора Київщини Максима Мельничука. Пояснюється це просто: саме Мельничуку та його брату Пряхін через договори продав майно птахівничого заводу в Криму.

За рік у районі почалися серйозні проблеми – рейдери активно захоплювали землі селян. На той час перший заступник Пряхіна Юрій Бобровник був невдоволений такими "розкладами" та виступив проти свого керівника. До того ж, він свого часу ще й не погодився із розширенням у селі Велика Каратуль виробничих площ скандальної норкової фірми "Вікінг".

Разом із земельними негараздами у Переяслав-Хмельницькому районі почала "провисати" соціальна сфера. Чорнобильці, на лікування яких у 2017 році уряд виділив 1 млн 700  тис. грн., почали отримувати свої ліки лише у вересні. А освітня галузь взагалі опинилася на межі повного розвалу.

Одним із "цікавих" рішень Пряхіна стало призначення на посаду директора державного підприємства "Переяслав-Хмельницький державний агролісгосп" Ельдара Махмудова, який приїхав на Київщину із Кривого Рогу. Чим займався цей загадковий Махмудов до цього та, взагалі, де його знайшов Пряхін - невідомо. 

Важливо, що ліси Переяславщини при новому керівництві почали масово рубати. Зокрема, гучний скандал був про вовчківський ліс, який за документами не належав підприємству, але вирубки ним там активно проводилися - було спиляно 96 кубів лісу. Крім того, співробітники почали практикувати вирубку живих дерев без посадки нових. Трапився випадок, коли працівники агролісгоспу для того, щоб забрати зрубані дерева, кидалися з битами на людей, які спиняли їх техніку, щоб вона не виїхала з лісу, та навіть пошкодили автомобіль депутату райради Володимиру Романенку.

З того часу всі вголос говорили, що "Переяслав-Хмельницький державний агролісгосп" потрібно ліквідувати, бо підприємство є варварським атавізмом. І це майже сталося. Проте все "зависло" на найвищому рівні: вийшло, що Махмудова звільняв ще колишній голова Переяслав-Хмельницької РДА Юрій Клименко, тоді як нинішній виконувач обов’язків голови адміністрації Андрій Коркач зійшовся в протистоянні з губернатором Київської області Бно-Айріяном через дане звільнення.

Як стало відомо "Моїй Київщині", уже колишній голова Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Пряхін через своїх людей у штабі партії Зеленського пробився на прийом до Бно-Айріяна та ввів його в оману. Як зазначалося вище, Махмудова є за що звільняти, і губернатор не може закривати очі на вирубку лісів. Та не розібравшись у ситуації, не з’ясувавши думки громади, губернатор відмінив рішення районної адміністрації та опинився в негарній ситуації. Жителі Переяслава планують звернутися прямо до Зеленського...

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram