#

Переможці місцевих виборів: голова Переяславської громади Вячеслав Саулко

12.11.2020 08:00
Переможці місцевих виборів: голова Переяславської громади Вячеслав Саулко

"Моя Київщина" продовжує рубрику, в якій докладно знайомить з біографіями та програмами новобраних голів об’єднаних територіальних громад та мерів міст Київщини. Сьогодні мова піде про Вячеслав Саулкa, який переміг на виборах  та став мером Переяслава

Більше ніж три тижні тому відбулися місцеві вибори, де люди обрали кандидатів, які будуть найближчі п’ять років вирішувати нашу долю своєю роботою.  

За крісло очільника Переяславської ОТГ, до якої входить сім громад, боролося дванадцять кандидатів. Проте перемогу отримав представник президентської партії Вячеслав Саулко. Він обійшов Тараса Костіна, який був мером Переяслава, на 0,49%, а в абсолютних числах - на 43 голоси. Таке може говорити лише про одне – боротьба дійсно була запекла, і чимала кількість жителів не бажала змінювати на той час чинного очільника Переяслава. Є й ще один висновок - потрібен другий тур, адже справжній результат - кого підтримує більшість громада - так і залишився таємницею.

Результати виборів виглядають наступним чином:

 • Вячеслав Саулко ("Слуга народу") – 2540 (29,25%);
 • Тарас Костін ("Європейська солідарність") – 2497 (28,75%);
 • Світлана Помойницька (самовисування) – 726 (8,36%);
 • Григорій Соколов (самовисування)  – 477 (5,5%);
 • Жанна Федорук ("Об’єднання "САМОПОМІЧ") – 451 (5,19%);
 • Борис Аврамич (Наш край) – 435 (5%);
 • Віталій Марченко (Опозиційна платформа "За життя") – 338 (3,89%);
 • Петро Бочарін (самовисування) – 333 (3,83%);
 • Юрій Шинкар ("Радикальна Партія Олега Ляшка") – 277 (3,19%);
 • Любов Онопрієнко (самовисування)  – 254 (2,92%);
 • Анна Степаненко (самовисування)  – 228 (2,62%);
 • Олександр Бойко ("Батьківщина") – 128 (1,47%).

За словами новоспеченого мера, він пішов балотуватися на цю посаду, щоб повернути громаді чесну та порядну владу, вивести її в одну з найпотужніших в Україні та повернути місту статус районного центру.

Перед виборами під час інтерв’ю з різними ЗМІ, Саулко розповідав, що в результаті перемоги він буде всіма силами втілювати в життя свою програму розвитку ОТГ, але все охопити буде важко. Тому пріоритетними напрямками роботи буде залучення інвестицій, відкриття нових робочих місць, підтримка малого та середнього бізнесу, доброустрій, розвиток туризму та підняття іміджу Переяслава. Щодо конкретних заходів, він говорив, що має намір, у першу чергу, будувати та проводити капітальні ремонти доріг та тротуарів, реконструювати храмовий комплекс Свято-Вознесенського монастиря, повернути військове містечко, встановити пам’ятник відомому музейнику, Герою України Михайлу Сікорському, реконструювати площі та стадіон ім. В. Лобановського.

Сама програма розвитку Саулка виглядає наступним чином.

З програми видно, що вона дійсно охоплює всі важливі питання, які можуть покращити життя громади, проте наразі ми можемо тільки чекати, а повний результат побачити лише через п’ять років.

Зараз трішки звернемо в інше русло та розповімо  про Вячеслава Саулка, який сам родом з Вінницької області, проте життя його занесло в Переяслав, де останні декілька років був депутатом міської ради, але представляв там інтереси партії «Наш край».

Також про нього відомо, що у 2009 році був обраним Головою асоціації практикуючих лікарів Київської області,  є почесним членом кафедри анатомії тварин ім. В. Г. Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Саулко є директором ТОВ “Сімекс Альянс Україна" та ПП “Сімекс зооветсервіс”. Відомо, що у Переяславі побудував приватну ветеринарну аптеку з клінікою для лікування дрібних тварин.

У своїй декларації за 2019 рік Саулко вказав, що має будинок в Переяславі та автомобіль NISAN X-TRAIL. За рік новий очільник Переяславської ОТГ разом з дружиною отримав 10 млн грн від зайняття підприємницькою діяльністю, а на банківських рахунках має 700 тис грн.

Також варто зауважити, що до Переяславської місцевої ради було обрано 26 депутатів із 6 різних політичних партій, де більшість мають партії "Слуга народу" та "Європейська Солідарність". У них - по сім кандидатів.

Від "Європейської Солідарності" пройшли: Тарас Костін, Ірина Слюсар, Руслан Потапенко, Григорій Порало, Олександр Пасічник, Григорій Ярема та Євгеній Глазунов.

Партію "Слуга народу" будуть представляти: Вячеслав Саулко, Володимир Башмак, Сергій Кузьменко, Якуба Олександр, Лідія Оверчук, Анатолій Фесенко та Ірина Присіч.

Решта партій мають по три представники:

 • "Голос": Аліна Литвин, Андрій Іващенко та Наталія Римар;
 • "Свобода" : Сергій Шаменко, Юрій Анікієв та Анатолій Пастернак;
 • "За майбутнє": Марину Навальну, Олексія Дикого та Людмилу Шимченко;
 • "Опозиційна платформа – за життя": Віталій Марченко, Яна Поліч та Олег Бутович.

Важко скласти прогноз, яка буде атмосфера в міській раді при такій комбінації, але тільки час покаже, наскільки буде ефективна робота даної групи людей.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка