#

Незалежні від Банкової: на кого орієнтуються голови РДА Київщини

06.02.2020 06:22
Незалежні від Банкової: на кого орієнтуються голови РДА Київщини

Формування регіональної політики для партії президента Зеленського наразі є ключовим питанням, адже не за горами місцеві вибори. Тільки наявність своїх людей у районах може гарантувати позитивний результат. Глава держави на посаді перебуває 9 місяців, а перші призначення голів РДА у Київській області відбулися зовсім нещодавно. Із чим може бути пов’язана така затримка, розбиралася "Моя Київщина"

Після обрання президентом Володимира Зеленського розпочалися масові "чистки" від кадрів Порошенка в усіх органах влади. Не виключенням стали й райдержадміністрації Київської області, більшість голів яких були звільнені з посад, а виконувати обов’язки взялися перші заступники. Але на цьому все й зупинилося...

Перші серйозні спроби підшукати нових керівників районів почалися ще на початку осені, коли стартував проєкт Зе-команди "Ліфт", яким влада хотіла закрити прогалину з дефіцитом кадрів. Тодішній голова ОДА Михайло Бно-Айріян говорив, що кандидатів було більш ніж достатньо, а з потенційними головами особисто проводив фінальні співбесіди. Уже після звільнення він оприлюднив список із 16 осіб, яких було подано на розгляд у Кабмін.

У минулому році Кабінетом Міністрів були узгоджені голови семи РДА, але розпорядження про їх призначення Зеленським з’явилося зовсім нещодавно. Загалом, варто відзначити, що із призначених наразі восьми керівників РДА області рівно половина пройшла за конкурсом "Ліфт". Відтак Яготинський район очолив Олександр Кудрявський, Таращанський – Вадим Пасічнюк, Згурівський – Ігор Феник, Бориспільський – Володимир Строкань. Наразі у мережі на жодного зі згаданих посадовців немає компрометуючої інформації.

На старті проєкту "Ліфт" експерти переконували, що таким чином знайдуть голів РДА для віддалених від столиці районів. Частково ця теорія наразі підтверджується, адже назвати Згурівський, Яготинський і Таращанський райони ласими регіонами не можна – бюджети замалі. А от яким чином конкурсант Бно-Айріяна Строкань потрапив у Бориспіль, залишається загадкою. Як відомо, Бно-Айріяна пов’язують із групою "митників" Павлюка-Калєтніка, тому складається враження, що довіра Кабміну та Офісу Президента до кадрів колишнього голови КОДА пов’язана з величезною кадровою кризою.

Також варто звернути увагу на призначення ще 4 голів РДА, прізвища яких у списку Бно-Айріяна не фігурували. Відтак Обухівський район, який називають одним із ключових в області, очолив Олександр Гомон. Згаданий раніше ексголова КОДА повідомляв, що народний депутат Олександр Дубінський ще в серпні минулого року надсилав список тих, хто мав очолити декілька адміністрацій області, де фігурувало прізвище Гомона. Інформація виявилася достовірною. Саме цей факт яскраво свідчить про те, що наближені до Коломойського народні депутати мають можливість впливати на ключові призначення на своїх округах. З огляду на це, найближчим часом варто очікувати нового голову Васильківської РДА в особі Олександра Покришки, якого начебто теж просував Дубінський.

Читайте також: Конкурс очільників РДА чи профанація, або Чим закінчиться ідея "шпигуна" з Київської ОДА.

Сквирський район очолила Оксана Славінська, а Тетіївський – Надія Дячук. Обидві жінки до цього виконували обов’язки голови РДА з червня минулого року. Риторичним залишається питання: "Навіщо було тягнути з призначенням більше ніж півроку, якщо нових людей на посади навіть не намагалися знайти?". Відзначимо, що Бно-Айріян подавав на розгляд у Кабмін кандидатуру Віталія Проскурка у Сквирський район, але комусь його кандидатура не сподобалася.

Дивною також можна назвати появу Валентини Зозулі на посаді голови Баришівської РДА, адже за конкурсом "Ліфт" район мав би очолити Дмитро Загурський. Справа у тому, що на виборах до Баришівської ОТГ наприкінці 2018 року Зозуля балотувалася на пост голови за підтримки ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко. У 2015 році вона була обрана депутатом Баришівської райради від партії БПП-"Солідарність". Складається враження, що команда президента Зеленського просто "підбирає" тих, хто не зумів реалізуватися при попередній владі, а політична неперебірливість свідчить про те, що з кадрами у президента зовсім туго…

Прямим конкурентам "Слуги народу" хаотичні призначення грають на руку, адже немає стовідсоткової гарантії, що перед місцевими виборами досвідчені чиновники не почнуть вести подвійну, або навіть потрійну гру. Насправді зараз прослідковується тенденція до спадкоємності влади, коли на місцях кадри фактично не змінюються. Проте це є не проявом гуманізму зі сторони партії влади, а результатом банальної відсутності партійної мережі, яка дала б можливість швидко знайти потрібних людей.

Наявність досить незалежних від Банкової голів РДА на Київщині – це позитивний момент для всіх, окрім самої Банкової. Справа у тому, що таким чином "слуги" можуть втратити адмінресурс, адже його банально нікому буде створювати на місцях. А на місцевих виборах самого лише рейтингу партії президента, який зараз почав досить стрімко падати, буде замало…

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram