#

"Перший політичний півмарафон" і брехуни

27.07.2018 05:22
"Перший політичний півмарафон" і брехуни

Нещодавно під Києвом, на автодромі "Чайка" відбувся масштабний спортивний захід – Перший Петропавлівський півмарафон, який покликаний популяризувати здоровий спосіб життя. У ньому взяло участь близько 500 людей. І все було б чудово, якби тільки політики не використовували подібні заходи для свого власного піару і не брехали людям в очі

Хоча сама організація спортивної події на "Чайці" була проведена на високому рівні – учасники були забезпечені водою, номерками, реєстрація відбувалася злагоджено, а усі учасники отримали подарунки, шкода, що захід, який покликаний об’єднати людей, привернути увагу до розвитку спорту в регіоні та країні вцілому, використовують для своїх цілей популісти і політикани.

Про проведення пімарафону організатори "Фонд Володимира Продивуса" та біговий клуб "Науковець" урочисто розповідали на прес-конференції в "Уніані" за два тижні до події. Перша брехня, на жаль, з’явилася вже тоді – головний меценат марафону, Володимир Продивус, колишній "регіонал", пообіцяв очолити колону бігунів та вручити власноруч учасникам подарунки. Проте на сам марафон він просто напросто не приїхав… До слова, Продивус зараз є одним із головних спонсорів "Аграрної партії", але навіть її представники не приїхали підтримати свого мецената.

Зате дуже вміло використали ситуацію представники партії "За життя" Вадима Рабіновича. Голова Київської обласної організації цієї партії Сергій Боголюбов у супроводі двох телеканалів "112" і "NewsOne" (обидва зараз перебувають в орбіті кума Путіна Віктора Медведчука) урочисто розповів, що партія Рабіновича підтримує подібні і заходи і взагалі, якби не сприяння політичної сили, то цього б забігу не відбулося. Щоправда, схоже на те, що до організації забігу партії "За життя" не мало жодного відношення. Ба більше, попри приїзд на захід представники Рабіновича навіть участі у півмарафоні не брали. Авжеж, популізм партії потрібен, але навіщо відверто брехати людям в очі?

 

Вирішили попіаритися на проведенні акції і місцеві політики. Присутність голови Петропавлівської Борщагівки Олексія Кодебського зрозуміла – він таки виступав як співорганізатор. Але вирішили відвідати захід і районні керівники – голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова і голова райради Вадим Гедульянов. Смірнова також не упустила можливість трохи "хайпанути": прийшла у футболці нещодавно відкритого спортивного комплексу Favorite Fit та влаштувала цілу прес-конференцію на фоні учасників півмарафону. Гедульянов же від своєї патронесси не відставав і привів із собою цілу команду людей у футболках БПП "Солідарність", які отримали навіть номерки, але участь і забігу теж не брали. Цікавий момент: голова Києво-Святошинської РДА роздавала учасникам подарункові набори, в яких були різноманітні канцелярські товари. Та, між іншим, блокнотики з брендом… "Батьківщини", тобто партії, яка є противником президентської вертикалі, яку та представляє. Як так сталося, тільки Смірнова напевно і знає…

Таким чином на "Чайці" відбувся суцільний "політичний Вавілон". Смірнова і її команда явно загралися в піар, "даруючи" автомобілі поліції, амбулаторіям, відкриваючи спортивні центри та публікуючи глянцеві звіти про роботу. Партії з нульовими рейтингами намагаються ухопити свій політичний бал, відвідуючи подібні заходи та говорячи про свій внесок в організацію заходи, якого насправді ніколи не було.

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook