#

Піар у "совковому" стилі, або Чому голова Київської ОДА ганьбить партію президента

18.10.2019 05:01
Піар у "совковому" стилі, або Чому голова Київської ОДА ганьбить партію президента
Михайло Бно-Айріян

Зрозуміле бажання публічного чиновника на високій посаді – бути впізнаваним і мати позитивний імідж. Проте  далеко не кожен інформаційний привід підкріплений реальними справами. В українській політиці часто буває так, що заслуги приписують собі абсолютно сторонні персони. Яскравим прикладом того, як не потрібно робити, виступає голова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян, який за короткий період перебування на посаді встиг вляпатися у декілька неприємних історій

Нинішнього голову Київської ОДА Михайла Бно-Айріяна впевнено можна назвати чиновником у смартфоні, адже він там частіше з’являється, аніж у реальному житті. Це можна було б вважати позитивом, адже соцмережі є одним із інструментів спілкування посадовців з громадянами. Проте у випадку Бно є одне, але суттєве "але": йому цікавіше показувати свої успіхи, ніж реально вирішувати чиїсь проблеми, а приводи для його піару часто виходять відверто сумнівними…

Історія з ремонтом двох шляхопроводів на трасі Київ-Знам’янка є класичною: спочатку ТОВ "Олександрія Кепітал" виграло тендер у Служби автомобільних доріг Київської області, отримало частину коштів, а роботи не виконало. Проте такий варіант цілком влаштовував і керівництво району, і області. Варто додати, що головою ОДА на час замовлення ремонту об’єктів, що відбулося у липні 2017 року, був Олександр Горган, а загальна сума робіт була оцінена у 20,1 млн грн. Юридична особа, що виступає засновником даної компанії, зареєстрована у Молдові, яку в Україні офіційно визнано офшорною зоною.

Після звільнення Горгана головою КОДА призначили Олександра Терещука. При об’їзді районів області, зокрема Богуславського та Миронівського, йому поскаржилися на аварійні шляхопроводи та їх тривалий ремонт. Тоді за дорученням Терещука було встановлено світлофор, адже була відкрита тільки одна смуга для руху, що стало причиною численних ДТП. А в травні поточного року за його ініціативи розірвано тендер з ТОВ "Олександрія Кепітал" через невиконання умов договору.

"На жаль, я бачу що Володимир Козак – керівник Служби автомобільних доріг в Київській області – просто саботує роботу. Тендер проводився півроку! А весь цей час мешканці не могли нормально і безпечно пересуватися районом – мости в аварійному стані", - говорив Терещук.

Після оголошення нового тендеру знайшовся новий підрядник – ТОВ "Мостобудівельний загін № 112". За ремонт двох шляхопроводів компанія отримала з державного бюджету 37,1 млн грн, що майже вдвічі дорожче попередньої ціни. Для проведення робіт довелося закрити проїзд з 20 червня. Хоч відкрити обіцяли 20 вересня, проте затрималися майже на місяць. Але скандал відбувся не через це… Після завершення ремонту рух дорогою не дозволили через те, що... не відбулося офіційного відкриття з пафосними промовами чиновників і перерізанням стрічки. Зекономити час і проїхати коротшим шляхом, а не робити зайве коло, можна було за символічну плату робітникам у розмірі 30-50 грн. Людям увірвався терпець: вони розібрали барикади і самостійно відкрили проїзд відремонтованою частиною дороги.

Але навіть у такій ситуації не обійшлося без Бно-Айріяна, який вирішив потішити громаду Київщини приємною звісткою – офіційним відкриттям мосту, до якого він не має жодного стосунку. Для запису відео, де він розповідає про роботу на користь громади Київщини, було зупинено рух транспорту. Шкода, що голова КОДА не чув висловлювання тих, кому довелося чекати, доки запишеться відео за його участі…

Не менш серйозний скандал розгорівся навколо закупівлі медичного обладнання, до якого, за словами самого Бно-Айріяна, він не має жодного стосунку. Громаду області сколихнуло придбання лінійного прискорювача для Київського обласного онкологічного диспансеру. Сумніву в його необхідності немає, адже Київщина займає лідируючі позиції по захворюваності на онкологію. Це можна було б назвати хорошою ініціативою, якби не один нюанс: ЗМІ повідомляють, що ціна закупівлі завищена вдвічі…

За даними системи публічних закупівель ProZorro, Київський обласний онкодиспансер оголосив тендер на купівлю лінійного прискорювача. Кошти на придбання виділила Київська ОДА, а заявлена сума угоди склала 68 млн грн. Журналісти переконують, що за ці кошти можна було б придбати два таких самих апарати, адже ціна від виробника становить близько 35 млн грн.

Директор онкологічного диспансеру Олег Ременник свого часу керував Департаментом охорони здоров’я Київської ОДА. На погоджувальній нараді Київської обласної ради, яка відбувалася перед сесією, депутати дуже засумнівалися у чесності даного тендеру, адже за їхніми даними прискорювач з такими ж параметрами можна придбати дешевше. Проте це не завадило підтримати дане рішення на сесії. Цікавим є той факт, що голова Київської ОДА в кінці серпня призначив своїм радником саме Олега Ременника…

Загалом кадрові призначення у Київській ОДА викликають чимало запитань. Раніше ми повідомляли, що конкурс на посаду директора містобудування та архітектури Київської ОДА виграв Євген Плащенко. Він виявився рідним братом товариша Бно-Айріяна. Не менш сумнівними виглядають результати конкурсу на посаду директора Департаменту регіонального розвитку, який виграв заступник голови Дмитро Назаренко.

Читайте також: Будівництво і ще раз будівництво, або як під забудовника Коломойського розчищають ключові посади у Київській ОДА.

Нещодавно стало відомо про нові призначення. Зокрема, уже знайшовся новий керівник Управління інфраструктури на заміну Юрію Чередніченку, якого було звільнено 3 жовтня. Чередніченка називали людиною чинного нардепа Олександра Качного. За час роботи на посаді начальника управління йому закидали проведення фіктивних конкурсів, змову з перевізниками та необґрунтоване підняття вартості проїзду у пристоличних маршрутках. Зараз на його місце перевели Віктора Сасіна, який у КОДА був начальником відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення. До цього він працював у Міністерстві інфраструктури та був радником Володимира Омеляна. Саме завдяки зв’язкам у Кабміні йому вдалося отримати посаду поза конкурсом…

Головою патронатної служби стала близька до Бно-Айріяна Наталія Пастуховська, яка прийшла за ним з "Укренерго". Відомо, що до цього вона була радником патронатної служби. У свою чергу Олександра Храпача перевели з посади керівника патронатної служби на керівника апарату адміністрації - серйоне підвищення.

Радниця екс-голови Васильківської РДА Владислава Одинця Наталія Ібрагімова призначена директором Київського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді служби у справах дітей та сім’ї Київської ОДА. Ні для кого не секрет, що влітку Національна поліція проводила обшуки у приміщенні Васильківської РДА та помешканнях посадових осіб за фактом заволодіння коштами на суму близько 70 млн грн. При цьому повідомлялося, що гроші відмивалися на ремонтах та будівництвах об’єктів соціальної інфраструктури – ФАПах, лікарнях, школах та садочках.

Також нещодавно голова КОДА повідомив на своїй сторінці у Facebook про оголошення конкурсу на посади директора Департаменту агропромислового розвитку, Департаменту охорони здоров’я та Служби у справах дітей та сім’ї. Проте в мережі піддали сумніву правдивість такої заяви, адже люди переконані у неможливості проведення чесних конкурсів, бо посади все рівно отримають свої люди. Таке ж враження й від конкурсів на посади голів РДА, результати яких будуть відомі згодом…

Скріншот зі сторінки Бно-Айріяна у Facebook

Нещодавно народний депутат Олександр Дубінський повідомив, що голова Київської ОДА Бно-Айріян зумів зустрітися з президентом Володимиром Зеленським та випросив ще один місяць, щоб показати якісний результат. Проте це вдалося зробити завдяки екс-начальнику Кримської митниці Вікторку Тимошенку та колишньому помічнику скандального екс-депутата, колишнього голови української митниці Ігоря Калєтніка Іллі Павлюку. Останній під час передвиборчої кампанії у штабі Зеленського відповідав за фінансування однієї з внутрішніх груп "Слуги народу" під назвою "регіонали".

Читайте також: Дубінський VS Бно-Айріян, або коли медіакілер дістане козирі проти маріонетки-корупціонера.

Поки, схоже, Бно-Айріян зможе втриматися у кріслі. Але варто пам’ятати, що недолугість голови Київської ОДА постійно підігрівається зовні. Головну деструктивну роль у цьому відіграють наближені до Ігоря Коломойського, яких не допустили до бюджетного "корита". Проте спроби Бно піаритися на будь-чому, аби залишатися у медіа-просторі, тільки ще раз підтверджують його невідповідність займаній посаді. Команді президента варто було б терміново шукати заміну Бно. Але того, хто буде подалі від олігархів і поближче до людей…

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook