#

Під прикриттям: коли чекати на білоцерківський реванш «регіоналів»

26.11.2019 06:06
Під прикриттям: коли чекати на білоцерківський реванш «регіоналів»

Схоже, що в найбільшому місті Київщини намічається захоплення влади командою, пов’язаною з олігархом Василем Хмельницьким. Це може обернутися поверненням до часів тотальної корупції, кругової поруки та бездіяльності у питаннях розвитку міста. Водночас медійна бездіяльність міського голови Геннадія Дикого грає проти нього: рейтинги падають, команда розгублена та дезорієнтована…

Минулого місяця сесія міської ради проголосувала за розпуск виконкому та звільнення секретаря Білоцерківської міської ради Вадима Кошеля. Тоді за розпуск виконкому проголосувало 26 депутатів з 42 представників депутатського корпусу. Критикуючи достроковий розпуск виконкому, тим паче, напередодні опалювального сезону, міський голова Геннадій Дикий назвав таке рішення популістичним, наклавши на нього вето.  Втім, вже всередині листопада заборону міського голови депутати все ж подолали, тож далі слід очікувати на формування нового складу виконавчого комітету. 
У новому складі  виконкому депутатська більшість пропонує наступний принцип формування, який налічуватиме 17 членів: міський голова, заступники міського голови, секретар, керуючий справами виконкому, по 1 чоловіку від кожної з 8 фракцій та 1 член від громадських організацій.
Але ця  на перший погляд ідеалістична задумка насправді – план з взяття під контроль міста з боку однієї-єдиної групи впливу.
А тепер – про реальну таємницю даної ситуації. Як повідомляють джерела "Моєї Київщини", зараз екс-нардеп-регіонал Василь Хмельницький на голову нового виконкому просуває керівника Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області, екс-мера Українки Павла Козирєва, І така ситуація цілком ймовірна з огляду на те, що у депутатів є домовленість підтримати подання своїх колег відносно тієї чи іншої кандидатури. Тобто, якщо одна із фракцій або політична сила висуне, приміром, того ж таки головного фіскала Білої Церкви як кандидатуру на члена виконкому, депутатська більшість її повинна підтримати.
Також небезпідставно ходять чутки про торги за секретаря міської ради. Для початку слід зазначити, що за дострокове припинення повноважень секретаря міської ради, "свободівця" Вадима Кошеля шляхом таємного голосування проголосувало 27 депутатів із 38. Тоді ж колеги по фракції заявили, що мала місце фальсифікація, а група депутатів вже намітила свою людину на цю посаду.
Те, що рішення є політичним заявив і сам Вадим Кошель. Втім, як вважають опоненти Дикого і його команди, рішення щодо секретаря стало закономірним через те, що "Свобода" останнім часом усіляко потурала інтересам мера.

"Моїй Київщині" підтвердили чутки про те, що депутати, які підтримали  дострокове припинення повноважень Кошеля, бачать на його місці колишнього міського голову та ще одного екс-регіонала Василя Савчука, хоча раніше лунало прізвище депутата міськради Андрія Короля. Інформовані джерела зазначають: наразі, на користь кандидатури Савчука вже куплено щонайменше 29 голосів депутатського корпусу. Також депутати планують висловити недовіру міському голові Геннадію Дикому, що фактично дасть зелене світло пану Савчуку, який є прямим ставлеником Хмельницького (син екс-мера працює "топом" в одній з компаній олігарха) фактично очолити місто, посунувши Дикого.
Розраховувати на успіх даної комбінації Хмельницький-Єфименко-Савчук можуть завдяки тому, що фактично взяті під контроль всі основні фракції у міськраді. Екс-голова Білоцерківської РДА Геннадій Джегур залишиться керувати партією "Солідарність", оскільки Василь Хмельницький домовився про фінансування цього проєкту на Білоцерківщині. Аналогічна ситуація може відбутися з осередком партії Юлії Тимошенко.
Інші гравці місцевої політичної арени, схоже, принишкли в очікуванні. Приміром, на місцевих виборах у Білій Церкві не квапляться скидати з рахунків фактичного монополіста у сфері транспортних перевезень у місті Юрія Нестерчука, який на парламентських виборах балотувався по 90 округу від команди ЗЕ і, зрештою, програв Миколі Бабенку. Після поразки він зайняв позицію спостерігача.
І хоча Нестерчука називають одіозним перевізником, політичним невдахою, самозакоханою та скандальною людиною, але очікування того, що він подасться на місцеві вибори, аби реабілітуватися, все ж є. Сам Юрій Нестерчук не підтверджує і не відкидає можливості своєї участі у місцевих виборах, заявивши, що ще не визначився з цим питанням.
Утім, не виключено, що Нестерчука обійдуть на повороті. Тим паче, що у Білій Церкві активно точаться розмови про те, що олігарх Василь Хмельницький намагається охмурити нового очільника КОДА Олексія Чернишова, а також веде торги про викуп партійного осередку аби остаточно монополізувати ситуацію в місті. Якщо це станеться, то можна говорити про те, що президентська вертикаль автоматично втратить владу у Білій Церкві, де відбудеться реставрація одіозних представників партії Януковича…

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram