#

Підпал автобусів Сольвара: хто насправді забрав у людей «останнє»

11.07.2019 05:28
Підпал автобусів Сольвара: хто насправді забрав у людей «останнє»

26 червня у селі Бишів, Макарівського району невідома особа навмисне спричинила пожежу, що призвело до повного знищення трьох автобусів. Ці автобуси раніше використовувалися благодійним фондом Сольвара з метою передвиборчої агітації нардепа . Хто був зацікавлений у знищенні транспортних засобів, спробувала дізнатися «Моя Київщина»

На початку місяця нардеп, у якості передвиборчої кампанії, забезпечив пільговиків 91-виборчого округу безкоштовними автобусами, які курсували до столиці. Повідомляють, що проїзд у цих автобусах був безкоштовний, а графік маршруту розміщений у Макарівській РДА, на якому міститься напис "З турботою про вас, Руслан Сольвар", а під самим графіком зображена емблема благодійного фонду "Разом у майбутнє"..

Цікаво і те, що на сторінці благодійного фонду "Руслана Сольвара "Разом у Майбутнє" зазначалось, що автобус здійснює рейси у Сквирському, Макарівському та Києво-Святошинському  районах. Даний фонд був заснований ще у 2011 році та, відповідно до офіційної інформації, «займається допомогою незахищеним верствам населення, зокрема пенсіонерам, малозабезпеченим сім'ям, закладам та установам, таким як школи, лікарні, інтернати, соціальні заклади. Крім того, сприяє відновленню інфраструктури загального користування на кшталт дороги, електромережі, житлового фонду тощо».

Проте, як часто буває, за благодійністю були заховані зовсім інші мотиви. Автобус курсував з великим зображенням нардепа та написами "З повагою до вас, Руслан Сольвар" та "Надання безкоштовного проїзду". Для початку відповідно до чинного законодавства забороняється розміщувати матеріали передвиборчої агітації на транспортних засобах громадського користування. Використання благодійного фонду у виборчих перегонах також є незаконним. Усе це вже мало б стати приводом для відкриття справи проти кандидата.

Далі справа розвивалася так, вночі 27 червня невідомий чоловік проник на підприємство, де знаходилися транспортні засоби і за допомогою всім відомих «коктейлів молотова» знищив три автобуси. Не встигла поліція провести експертизу, яку передбачає кримінальне провадження, як автобуси з місця події вже швиденько вивезли…

Ось що про це говорять в поліції: «Остаточні висновки, щодо причини підпалу автобусів нам мала б дати експертиза, якби не одне «але». Автобуси з місця події були вивезені без відповідного дозволу, тому додатково було відкрито кримінальне провадження, стосовно вивезення речових доказів. Це спричинило масу проблем, адже після порушення процедури проведення досудового слідства, будь-який адвокат зможе визнати експертизу недійсною».

Тут і виникає цілком логічне питання: якщо Сольвар зацікавлений в розслідуванні справи, то навіщо було вивозити речові докази? І не просто вивозити, а використовувати їх для піару. Усупереч закону, без погодження з органом досудового розслідування, власники, які повинні були в подальшому транспортні засоби зберігати до вирішення питання по суті, віддали автобуси орендарю – кандидату у народні депутати. У подальшому кандидат у нардепи на пошкоджений транспорт розмістив плакати і використовував його для самореклами.

У мережі люди обурюються і називають це все «брудним піаром». Виборчі стверджують, що автобуси були застраховані і навмисний підпал не приніс Сольвару нічого окрім позитивних наслідків: очікуваного піару та ніяких збитків (або ж абсолютно незначних як для нардепа). Тобто у цій історії лишається єдиний підозрюваний: кандидат у депутати Руслан Сольвар.

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook